rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

adizetor    37

To do końca marca musi być faktura sprzedaży za minimum 5tys netto? musi to być pojedyncza faktura, czy np. dwie lub trzy dające 5tys? Czy mogę fakturę taką wystawić rolnikowi nie będącym na vacie, tez się będzie liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Co do naborów to na chwilę obecną stan prawny przewiduje nabory coroczne. Jak będzie w rzeczywistości, nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale może być taka sytuacja, że środki przesuną. Tego teraz nie wiemy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a  można linka do strony z kopertami :D

muszę  cie zmartwić z tych maszyn wychodzi  0,85366 pkt B)

 

dobra opisz jak to liczysz na moim przykładzie?

:

P =o×u×10/m
DLA wozu  o=15*0,23*10/m
a m jaka ma wartosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

doliczajac poostałe maszyny budowy itd wychodzi cos jak 1.6-2.1 zalezy czy uwzglednia   i  3 za mlodego rolnika    

a ile trzeba miec?

 

a za zwiekszenie stada krow? mozna w D?

obecnie 20   sredniorocznie 22-23

po przebudowie bym mogl na np 30  trzymac srednio rocznie to ile to da?

Edytowano przez grzegorz132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Mam pytanie odnośnie rachunku 5000 zł w ciagu ostatnich 12 miesięcy . Wystarczy sam rachunek pokazać czy trzeba jeszcze pokazać przelew dokonany(zapłatę ) ?

I jeszcze jedno mam pytanie :
Będąc rolnikiem ryczałtowym np. Sprzedając swój towar i wystawiając normalny rachunek kupującemu to tez sie wlicza ?

Edytowano przez Rafalr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

doliczajac poostałe maszyny budowy itd wychodzi cos jak 1.6-2.1 zalezy czy uwzglednia   i  3 za mlodego rolnika    

a ile trzeba miec?

 

a za zwiekszenie stada krow? mozna w D?

obecnie 20   sredniorocznie 22-23

po przebudowie bym mogl na np 30  trzymac srednio rocznie to ile to da?

za wóz paszowy masz 0,23 wartości inwestycji czyli 0,85 pkt

za ciagnik 0 pkt

za pług różnie mówią, jedni twierdzą że są za to pkt inni nie, dajmy na to że jednak agencja będzie uznawała pług dłutowy  jako zwykły pług to masz 0,1 wartości inwestycji czyli 0,20 pkt, razem 1,05 pkt+3 za młodego

 

za zwiększanie stada w obszarze d nic nie masz, czyli masz 4,05 pkt jeśli uznają pług ale moim zdaniem nie uznają bo maja być maszyny proekologiczne czyli chodzi o bez-orkową uprawę czyli jak za zwykł pług nie będzie pkt wtedy będziesz miał 3,85 pkt

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Co ja mam powiedzieć jak w lutym skończyłem być młody.

 

 

ja również podobnie, żonkę mam młodszą ale wszystkie sprawy agencyjne - numer, wnioski, dopłaty, faktury są na mnie, więc chyba dla mnie pozamiatane, mam tylko integrowaną i punktowane maszyny 3,4 ptk ale to chyba za mało w mazowieckim ;[ :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

te coroczne nabory mogą być gdy do agencji wpłynie mało wniosków - tak jak było w poprzednim roku ABC. W ministerstwie też nie wiedzą jak będzie (wszystko może się zmienić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

proszę o poradę.młody rolnik czyli 60% dofinansowania na modernizację D. datę rozpoczęcia działalności przyjmujemy przejście na KRUS, czy otrzymanie premii na mlodego rolnika (potem dopiero było przejście na VAT, wniosek o dopłaty,kredyty itd. bo jestem na pograniczu i nie wiem czy mnie obejmuje 50 czy 60% zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Jeżeli rozsiewacz ma komputer sterujący dawką zależnie od prędkości jazdy i wysiew graniczmy to punkty się sumuje (7+7) i 14 podstawia do wzoru czy tylko 7?

Bo wiem że dodatki do opryskiwacza się sumuje, np: dawka zależna od prędkości 6+ głowice wielorozpylaczowe 6+ zbiornik do płukania 3 = 15 i podstawia do wzoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

ja również podobnie, żonkę mam młodszą ale wszystkie sprawy agencyjne - numer, wnioski, dopłaty, faktury są na mnie, więc chyba dla mnie pozamiatane, mam tylko integrowaną i punktowane maszyny 3,4 ptk ale to chyba za mało w mazowieckim ;[ :(

 

 

kolego, jak masz młodszą żonę o możesz złożyć wniosek na nią pomimo że ty występujesz w ARiMR jako wnioskodawca ona dostanie tzw numer techniczny. wynika to z tego że gdy razem prowadzicie gospodarstwo tzn. brak rozdzielności majatkowej itp. to ten numer tak naprawdę jest na gospodarstwo czyli na was. korzystaj z ostatniej szansy. a tak w ogóle to fajnie jest mieć młodszą żonę ;)

mam pytanie z trochę starszej sprawy - chodzi o nabór ABC z 2015, dostałem wezwanie i na silosy nie uzupełniłem wszystkich braków ( brak pozwolenia na silos płaski i silos na pasze sypkie) teraz czytam, że termin na złożenie korekt jest dla wszystkich wydłużony do 29 kwietnia a jak ktoś nie uzupełni to ma odmowę --- dobrze to rozumiem nawet jeśli uzupełnimy braki dla kilku pozycji zest. R-F a dla reszty nie to odmowa jest do całości wniosku czy tyko do części bez uzupełnień ? chyba sobie jaja robią uzyskanie pozwolenia na budowę na terenie objętym konserwatorem zabytków --- przy dobrych wiatrach i znajomych co najmniej 18 m-cy ---:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wojtu dostaniesz odmowę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

To do końca marca musi być faktura sprzedaży za minimum 5tys netto? musi to być pojedyncza faktura, czy np. dwie lub trzy dające 5tys? Czy mogę fakturę taką wystawić rolnikowi nie będącym na vacie, tez się będzie liczyć?

Może ale jak jesteś vatowcem to pamiętaj o magicznych 20000 tys limitu na rok  zwolnienia z kasy fiskalnej jak sprzedajesz na ryczałtowca, które liczy się proporcjonalnie do każdego dnia w roku. (jak w tym roku  nie sprzedawałeś dużo  na ryczałtowca  to 5 klocków przejdzie, a już w grudniu jak przekroczysz ok 1,6 tys to musisz założyć kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Cz ma to jakieś znaczenie gdzie złożę wniosek na MGR czy w biurze regionalnym czy powiatowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

jeśli składam wniosek w sektorze D i tylko na maszyny do wniosku muszę dołączać schemat rozmieszenia budynków użytkowanych w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Witam.
Czy skladajac wniosek na sam ciagnik jest szansa otrzymania pomocy ?
Ppsiadam jedynie ciagnik w wieku 25+ oraz uzyczenie od ojca - umowa.
Maszyny ktorymi dysponuje potrzebuja ciagnik duzej mocy. Maszyny te byly brane z poprzedniego prow. Teraz potrzebuje ciagnik ktory by te maszyny ciagnal...
Jest szansa na sam ciagnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w tabeli występują maszyny punktowane tj:

 Pielniki do upraw międzyrzędowych

Agregaty nawozowe-siewne z nawożeniem okołonasiennym (doglebowym)

czy moge pod to podpiąć

pielniko obsypnik tag zwana formownia do ziemniaków

sadzarka z dozownikiem nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Orientuje się ktoś ile min. punktów w świętokrzyskim będzie miało szanse na pozytywne rozpatrzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

pytanie może się powtórzyć, ale czy dwóch młodych rolników może połączyć sie i złożyć jeden wniosek? bo raz słyszałem tak a raz ze nie.. mam nadzieje zdążę złożyć wniosek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj