rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Popatrz na starą kopertę finansową i ilość wniosków w każdym z naborów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmino22    0

Czy kiedy ubiegamy się o dotację z drugą osobą która przynależy do grupy producenckiej otrzymujemy we wspólnym wniosku 0,5pkt? bo z wiekiem wiem już że kiedy jeden ma do 40lat, drugi powyżej punkty rozkładają się na dwóch czyli 3/2=1,5pkt. I pytanie, czy w takim przypadku jest również z członkiem grupy producenckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

czy ja dobrze rozumię jesli bede miał wóz  z kwotą 70  za pkt 15    ciagnik 200 za 0   pług 30 za 8    to   daje 70/300   *15+   200/300*0+ 30/300*8= 3,5+0,8 =4.3 pkt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

a  można linka do strony z kopertami :D


czy ja dobrze rozumię jesli bede miał wóz  z kwotą 70  za pkt 15    ciagnik 200 za 0   pług 30 za 8    to   daje 70/300   *15+   200/300*0+ 30/300*8= 3,5+0,8 =4.3 pkt ??

muszę  cie zmartwić z tych maszyn wychodzi  0,85366 pkt B)


a  można linka do strony z kopertami :D


muszę  cie zmartwić z tych maszyn wychodzi 1,04 pkt B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6

Mając 20ha na gospodarstwo przypada mi 103kW mocy ciągnika. A tabelka pomocnicza wskazuje że przysługuje mi tylko 63kW na ciągnik podstawowy. Teraz nie posiadając w gospodarstwie żadnego ciągnika mogę składać tylko na te 63kW, czy wykorzystać limit na całe gospodarstwo i złożyć na 103kW?


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Składał ktoś z forum w ostatnim naborze wniosek jako osoba która dostała młodego rolnika i składa wspólnie wniosek na modernizację? Jest o tym artykuł w top agrar. Chyba że jest tak że co województwo to inaczej interpretują przepisy.

Edytowano przez lepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chodzi Ci o wspólny wniosek?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A tam coś się nie miało zmienić w tej sprawie? Nie miałem takiego przypadku ale coś mi się kojarzy...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Miała być zmiana rozporządzenia, ale narazie nie ma żadnego projektu na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

dzwoniłem na infolinię i się dowiedziałem że złożone wnioski w tym roku -zostaną załatwione w takiej ilości na jaką jest  pula środków na MGR  DO 2020 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Guzik prawda. Jest rozporządzenie regulujące ile jest środków na ten rok. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jeżeli było by tak jak piszesz to nie warto składać wniosku (mam 4.05 pkt.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z kosmosu tego nie biorę kolego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jeżeli było by tak jak piszesz to nie warto składać wniosku (mam 4.05 pkt.)

 

bo nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

to czemu na infolinii takie głupoty mówią. trzy razy się o to pytałem . A na tę poprzednią modernizację też był jakiś limit . W takim razie na drugi rok też musiał by być nabór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na infolinii 0 800 konkretów nigdy się nie dowiesz. Na przyszłość dzwoń sobie do Ministerstwa albo do Centrali Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

popsuliście mi humor. Na drugi rok przekraczam podeszły wiek (40) - i po ptokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To kto Ci nie każe wniosku składać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

złożę ale nie tego się spodziewałem. Może trzeba będzie zmienić maszyny na punktowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rols    0

Witam. Mam pytanie,bo już sam nie wiem. Mam gospodarstwo mleczne i chciałbym złożyć wniosek na MGR. Chciałbym wziąć opryskiwacz, siewnik do zboża i włókę, ale nie mam zamiaru zwiększać areału i pogłowia bydła po po prostu nie jestem w stanie tego zrobić. No i właśnie nie wiem czy wzrost produkcji musi być czy bez tego tez można złożyć wniosek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzrost GVA jest obowiązkowy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

 

  1. popsuliście mi humor. Na drugi rok przekraczam podeszły wiek (40) - i po ptokach

 

 

Co ja mam powiedzieć jak w lutym skończyłem być młody.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A zonę masz młodszą?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Mam ale rolnikiem nie jest (rozdzielność itp ). Składam wspólny wniosek same maszyny punktowane, wniosek piszę sam (a właściwie to brat), także niczym nie ryzykuję, Coś koło 4 pkt się nazbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj