rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balbinka09    0

Jeśli  składam wniosek wspólnie z innym rolnikiem i jedna osoba ma powyżej 40 lat a druga 30 lat to będą naliczone punkty za wiek? Freetaxi  czy mógłbyś odpowiedzieć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

1,5 pkt będzie za to kryterium. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

czy na inwestycje poniżej 20 tys netto będzie trzeba składać 3 zapytania ofertowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce pisać wniosek wspólnie na dwóch rolników, na gospodarstwa, a jedno już korzystało z PROW to maszyny również nie mogą się powtórzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bolek2 jakie to inwestycje? Gospodarny1992 także w tym przypadku nie będzie można ponownie refundować takich zakupów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Cześc, pytałem już o to 2 razy bez odp. to zapytam jeszcze raz ;) Jak to jest z GVA i planem sprzedaży, co sie stanie jeśli np. w roku który będzie miał być wykazany wzrost lub póżniejszych latach , będzie mniej kg. wyprodukowanych np truskawek niż zadeklarowałem w bp lub będzie niższa cena.Poprzednie lata pokazały ze praktycznie niemożliwe jest oszacowanie tonażu albo cen,nie wiem czy np nie bedzie suszy lub mrozów i plon nie będzie słabszy, nie wiem jak cena skupu sie ukrztałtuje ,lub czy jakiś grzyb czy robak nie zaaatakuje plantacji .Czy wtedy dotacja do zwrotu?

 

 

To wszystko będzie oparte i liczone na sztucznie założonych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Nam na szkoleniu mówili, że przy braku wzrostu spowodowany siłą wyższą typu susza mróz itp. nie będzie trzeba zwracać dofinansowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

może głupie pytanie ale na stronie arimr  jest teraz napisany nabór na młodych rolników   z projektu modernizacja  składanie wniosków koniec marca do 29 kwietnia 

- a  w sumie to nie moge tam doszukac kiedy  jest  rozpoczecie przyjmowania wniosków dla ogółu  ludzi czyli na maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Do budowy magazynu płodów rolnych takiego na zgłoszenie 35m2 wystarczy dla Agencji przedstawić "Potwierdzenie zgłoszenia " otrzymane przez naczelnika?

Czy musi być decyzja? ( decyzje wydaja tylko do projektów na budowę)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

do robót wymagających zgłoszenia mam:

- potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia

- zaświadczenie/pismo ze starostwa że nie wnoszą sprzeciwu do w/w zgłoszenia.

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

To będę próbował tak samo.

A czy ktoś jeszcze próbuje składać na magazyn płodów rolnych w formie budynku max 35m?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

prosiłbym o poradę.

chce składać na PROW wniosek i chce tam ująć między innymi czynny agregat uprawowo-siewny(redlice talerzowe itd) i pług z zabezpieczeniami,ramieniem do cambelli itd. Problem polega na tym, że walczę z bankiem, który w 2011 roku przy rozpoczynaniu działalności rolniczej udzielił kredyt na młodego rolnika na te maszyny agregat bierny i zwykły pług. muszę to ująć we wniosku, bo mam to na środkach trwałych, a bank nie wyraził jeszcze zgody na jego sprzedaż. I moje pytanie brzmi...z tego co wiem, nie ma zmiany zestawienia rzeczowo-finansowego, czyli jeśli agencja powie, pan ma młodą maszynę o podobnym przeznaczeniu, nie przyznamy dofinansowania na nowy i wniosek trafia do kosza??  jest to pomoc krajowa ten kredyt, a więc mogę kupić nowy na PROW, zasada kupowania tej samej maszyny co w poprzednim PROW tutaj nie obowiązuje.  Nie wiem czy odrzucić w ogóle te maszyny,żeby wniosek nie trafił do kosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A powiedz kolego czy sam jesteś w stanie uzasadnić zakup tej samej maszyny?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Witam, uliczyłem u siebie 3.5 pkt, województwo mazowieckie i czy jest sens składania wniosku bo mój doradca dosyć słabo to widzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

A powiedz kolego czy sam jesteś w stanie uzasadnić zakup tej samej maszyny?

dlatego lepiej chyba zrezygnować z pługa, a agregat argumentować bezorkowym systemem, lecę talerzówką, gruber na głęboko i siew czynnym agregatem, dlatego czynny potrzebny,redlice talerzowe,sciezki przedwschodowe, inny wał doganiatający, z drugiej strony zwiększył się areał od rozpoczęcia działalności i występujące susze skłaniają do zmiany systemu siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maszyny podać musisz. Są w środkach trwałych. A druga sprawa to z tego co mi wiadomo i kilkakrotnie pisałem na forum, każdy wnioskujący będzie miał kontrolę na miejscu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

jakie msszyny trzeba podawać? wszystkie?czy mlodsze niz 20lat?jesli w srodkach trwałych maszyny nie ma to też trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Maszyny podać musisz. Są w środkach trwałych. A druga sprawa to z tego co mi wiadomo i kilkakrotnie pisałem na forum, każdy wnioskujący będzie miał kontrolę na miejscu.

 

Ale kontrola z agencji to może sprawdzić zasiewy, stan zwierząt, dobrostan ale chyba nie mogą sprawdzać jakie i czyje maszyny stoją w garażu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Tak jak napisałem wcześniej, że sobie tego nie wyobrażam. Za mało zasobów ludzkich. Aczkolwiek po naborze na młodego z tamtego roku wszystkiego można się spodziewać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

A jak w gospodarstwie jest ciągnik ale jeszcze na ojca ma 25 lat to podawać go? Opinie są różne ale według mnie nikt głupi nie jest zwłaszcza w agencji i jak mam agregat pług rozsiewacz opryskiwacz to przecież za koniem tego nie ciągnę tylko trza ciągnik. chyba że na czas kontroli wypchać do sąsiada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74
@czyzyk85

mi tez na szkoleniu powiedzieli ze na wskutek przyczyn nie zależnych od rolnika za brak wzrostu lub jego spadek nie będzie trzeba oddawać kasy tylko trzeba poinformować o tym agencję dlaczego tak się zdarzyło z tym wzrostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Marco82 wszystko musi być logicznie poukładane więc będzie trzeba udowodnić pod co podpinasz sprzęt.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj