rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

memonic    0

faktura może być gotówka bez żadnego przelewu info z odziału regionalnego arimr konto w banku bedzie nam potrzebne dopiero w wniosku o płatność

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

może być ale co z tego jak urząd skarbowy nie dopuszcza takiej faktury rr płatnej gotówką więc żaden skup czy handlarz wam takiej nie wystawi, jedynie rolnik który jest na vacie a nie ma kompletnego pojęcia a jak przyjedzie kontrola to będzie płacz(oczywiście jeśli sam się rozlicza bo jak księgowa to nawet do us to nie zostanie wysłane jak zobaczy taką fakturę...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

wystawić fakturę zakupu od ryczałtowca, płatną gotówką można. 

osoba kupująca od ryczałtowca nie może jednak odliczyć vat-u od takiej transakcji i faktura wchodzi w limit 20 000 bez kasy fiskalnej, ale nie zmienia to faktu że transakcja taka miała miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

przy siewniku peumatycznym 3 m 4 rzedowym jaki musi byc areał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Ktoś wie czy Unia Bolko T to jest kopaczka ładująca czy kopaczka przenośnikowa? ładować ładuje  i przenośniki też  ma więc nie wiem jak to rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomastm    2

Witam,czy w przypadku składania wniosku na ciagnik i opryskiwacz istnieje mozliwosc wykazania wzrostu GVA o te 10% na podstawie tzn zgodnie z instrukcja ,,Zwiększenie skali produkcji (wielkości ekonomicznej),, -czyli w roku bazowym(tzn tym obecnie)wykaze ze uprawy mam na przykladowo 20 ha a dobierajac kolejne ha przykladowo 5 ha wywiaze sie ze wzrostu GVA,oczywiscie wszystkie uprawy musze wykazywac w doplatach JPO,lecz nie ma obowiazku ich miec na wlasnosc czy wydzierzawiac.Dobrze rozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

Koledzy proszę zachować zdrowy rozsądek i wypracować sobie jakąś furtkę. Wzrost produkcji = spadek cen towaru. W przypadku rozbijania tego na 2x wniosek o płatność to czas od podpisania umowy do maksymalnie drugiej płatności wynosi 24mc do tego trzeba doliczyć 60 miesięcy zobowiązań. Jak jest wspólne wnioskowanie to wydłuża się wszystko o kolejne 24 miesiące.I tutaj nikt nie będzie mógł powiedzieć, że produkcja jest nieopłacalna i zmieniam profil gospodarstwa. a jak cena mleka jeszcze bardziej sięgnie dna? Mnie GVA trzyma do 2018 roku, jak nie spełnię zobowiązań to mają podpisany mój weksel in-blanco. Jeszcze raz powtarzam i przestrzegam wypracujcie sobie furtkę aby wasza ciężka praca nie była darmowa.

No cóż jednak ktoś siedzący na górze w UE wie jak produkować tanią żywność w Polsce. 

 

przeczytajcie sobie bo właśnie ktoś mądry tu napisał.co z tego że zwieksze obsade byków jak z ameryki beda czasem za 2 lata wołowine sprowadzać  GGGGGVVVVVVAAAAAA będzie sie po nocach śniło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No właśnie korzystający rolnik z prowu 2007-2013 zepsuł rynek. Jasne jest to że jeżeli co drugi we wsi ma ciągnik 120 ps i maszyny 4 metrowe to co to na niego obsiać lub obsadzić 10-20 ha. Dla małego gospodarstwa w którym  jest do 5 ha pola i ursus c-360 oraz pług 2 skibowy i agregat 1,6 metra to jest mega wyczyn. W mojej miejscowości idą na maksa ziemniaki czy buraki ćwikła to już do tyś ton na gosp dochodzą i on sobie cenę opuszcza bo ma pełne magazyny a ja co mam trochę i z roku na rok tylko  liczę na odzyskani9e wkładu o zarobku nie wspominając.... Bądż  człowieku mądry i konkuruj z takim...... Podstawowym narzędziem który młody rolnik powinien dostać to brona talerzowa.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

przeczytajcie sobie bo właśnie ktoś mądry tu napisał.co z tego że zwieksze obsade byków jak z ameryki beda czasem za 2 lata wołowine sprowadzać  GGGGGVVVVVVAAAAAA będzie sie po nocach śniło.

 

 

Chłopaku ,a co ma do tego Twoja obawa do GVA .Jak masz kochones to zabierasz się za prow i kupujesz sprzęt ,lub siedzisz pod oknem ,czy piecem i marzysz ,Pozdrawiam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Nie cojones kolego, a zdrowy rozsądek by się przydał. Zgarnąć kasę to jedno, a wypełnić ewentualne zobowiązania, to drugie. Pełno jest takich z dużymi cojones i komornikiem w gospodarstwie.

Edytowano przez Maksu

Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Ktos pytał w centrali o te pługi?Bo jedne woj biuro uznaje za punktowane drugie nie jak czytałem.A jednak jesli by się okazały nie pkt to dziesiąte pkta lecą jakby nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisz maila na info@arimr.gov.pl


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

witam. jako młody rolnik z naboru 2015 mam umowę dzierżawy na 1.5ha pola. Czy mogę napisać z innym rolnikiem fakture vat rr na sprzedaż słomy na te 5tys? Czy to przejdzie i czy agencja się do tego nie przyczepi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

jak to jest z tym rokiem docelowym? jest to rok w którym kupuje maszynę i jednocześnie zwiększam GVA? Ile czasu ma agencja na podpisanie umowy po ogłoszeniu listy? Bo nie wiem który rok wybrać na realizacje. Albo co jeśli wpisze że realizacje na rok 2018 a zdążę kupić w 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Z tym wzrostem GVA to nie tak prosto. Nie wystarczy zwiększyć produkcję. Wzrost GVA musi być spowodowany inwestycją. I teraz problem, jak udowodnić że cięgnik przyczynił się do wzrostu? Ma ktoś może jakieś pomysły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Ja nie mam w cale ciągnika ani żadnej maszyny i kupując ciągnik i maszyny mam już czym robić i mogę powiększyć gospodarstwo. Tylko jak to jest z tym rokiem docelowym jest to rok w którym kupuje maszyny? Czy muszę wiedzieć w którym roku chce je kupić dokładnie? Che zrobić to jak najszybciej ale ile trwa to wszystko ze strony agencji? Wiem że mają 90 dni na ogłoszenie listy, ale ile czasu na podpisanie umowy?  I Jeszcze kwestia planowania skąd ja mogę teraz przewidzieć cenę i plon, będzie to ktoś sprawdzał?

Edytowano przez siwy07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Ja chyba zaryzykuję i będę składał jak się uda to fajnie a jak nie to trudno, planuje ciągnik, przyczepe i zestaw uprawowo-siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

WITAM CZY MOGE SIE UBIEGAĆ O WÓZ PASZOWY?(01.01.2016 MIAŁEM NA STANIE 42 SZTUKI BYDŁA) JAK SIE MA WIELKOŚC WOZU PASZOWEGO DO ILOSCI POSIADANEGO BYDŁA?


ABY UBIEGAC SIE O WOZ PASZOWY TRZEBA POSIADAC OKRESLONA ILOSC BYDŁA? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy macie może jakieś konkretne firmy wypełniające wnioski które polecacie na terenie wielkopolski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy. chyba panikujecie z tym gva. ja mam krowki i dobieram dzierzaw albo dostawiam kilka ogonow i mysle ze bedzie dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

hej mam pytanie, czy warto składać jeśli wychodzi mi 4,36pkt, jak ta punktacja się ma w stosunku do innych, i pytanie jak to będzie z tym przetargami i czy one wogole będą, bo chciałem jeszcze składać na przeróbkę budynku inwentarskiego, ale chciałem to zrobić samemu, tylko np. faktury na materiał i częsciowo za robotę, i w takim wypadku gdyby był przetarg to co jakaś firma by to wygrała i bym nie mógł tego sam robić... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj