rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

czareczek85    411

ale Ty korzystałeś i logicznym by była decyzja odmowna

W takim układzie osoba wspólnie wnioskująca jest poszkodowana. w sumie to załóżmy ja kupuje wóz asenizacyjny i inne urządzenia a wspólnik ciągnik. Musi to pójść przecież każdy ma swoje 200tyś do wykorzystania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

. Na dwòch masz 400 tyś w jednym wniosku

Na pewno? Nie wiem dla czego wydawało mi się że 200 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Macie oboje jedna pule 200tys, a druga sprawa czy macie z żona rozdzielność majatkowa ? Bo jak nie to cos mi sie wydaje ze nie moze byc 2 nr gospodarstw.  Ziemia jaka posiadacie była w posiadaniu przed ślubem ? Bo jesli kupowane po slubie to wszytko jest wspólnym majatkiem małżonków. Na ostatsnim szkoleniu  Pani z powiatowego ARIMR powiedziła że juz jest czarna lista gospodarstw sztucznie dzielonych  i w przyszłym roku beda juz to egzekwowac. W tym roku odpuscili z powodu  systemu który nie dziła jak nalezy ale juz lista jest. Był  podany przykład ze w jednej oboże krowy ma syn i ojciec a budynki sa na ojca koszty  pradu, itd. sa na ojca z automatu syn nie dostanie dopłat do krów w przyszłym roku. Kryterium ma byc takie ze dopłaty sa dla rolnika który ponosi koszty zwiazane z hodowla. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Think3r    1

Mam problem bo nie rozumiem kryteriów doboru ciągnika rolniczego, ale mam nadzieje że mi pomożecie. Wiec tak, posiadam 30 ha według wskazania nasycenia gospodarstwa przysługuje mi 136,5 kw. Nie posiadam żadnego ciągnika rolniczego  a chciałbym 150km czyli się mieszczę, ale z tej samej tabelki wynika że podstawowy ciągnik powinien mieć 67kw czyli już nie bardzo. Tylko te 67kw to wielkość pomocnicza i orientacyjna. Wiec jak myślicie dostane taki czy nie? jak to rozpatrują w agencji?  Pomijam już fakt tolerancji która też jest na moją korzyć. 

 

Zinterpretuj to, co sam napisałeś - ważne pogrubiłem.

Moim zdaniem powinieneś go dostać. Teoretycznie podstawowe wymagania spełniasz, więc nie powinno być żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o moc ciągnika. 

Wskaźniki pomocnicze mają na celu doradzić, ilu i jakich ciągników prawdopodobnie najbardziej potrzebuje. Nie musisz ich w ogóle brać pod uwagę, bo rzekomo nie przesądzają o racjonalności doboru tych pojazdów do gospodarstwa (mówiąc inaczej: chcesz - masz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Jak by tak było to super, tylko gorzej jak nie przejdzie i będę musiał brać mniejszy. Chociaż teraz bardziej interesuje mnie jak to jest do końca z tym wspólnym wnioskiem, czy przysługuje 400tys zwroty czy 200tys? Szukam informacji i same sprzeczne opinie, a w dzienniku ustaw nie potrafię znaleźć takiej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

u nas 1, 53, ale jest mało ha, zmieni sie troche struktura produkcji w gospodarstwie przez co wręcz niemożliwe bedzie udowodnienie wzroztu GVA o 10 %


jeśli chodzi o osoby wspólnie wnioskujące to możliwa maksymalna  dotacja się podwaja. Myślac logicznie po co by kazali składać wnioski wspólnie skoro i tak by była taka sama korzyść co w przypadku indywidualnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

 poczytałęm i jednak byłem w błedzie  :

"Jednocześnie w przypadku osób wspólnie wnioskujących, pomoc przyznaje się każdej z tych osób, w wysokości uzasadnionej zakresem prac wykonywanych przez każdą z nich przy użyciu przedmiotu operacji stanowiącego współwłasność, uwzględniającego zasoby i potrzeby gospodarstw każdej z tych osób. W przypadku wniosku o przyznanie pomocy składanego przez osoby wspólnie wnioskujące kwotę wnioskowanej pomocy podaje się dla każdej z tych osób z uwzględnieniem zakresu prac wykonywanych przez każdą z tych osób.

Zatem w przypadku operacji realizowanych przez osoby wspólnie wnioskujące istnieje możliwość uzyskania wsparcia do ww. limitów przez każdą z osób wspólnie wnioskujących, pod warunkiem że są odrębnymi podmiotami i prowadzą odrębne gospodarstwa. 

Jeśli więc przedmiotem operacji jest np. budowa budynku inwentarskiego np. w obszarze C przez dwie osoby wspólnie wnioskujące, każdy z nich może ubiegać się o wsparcie do wysokości 500 tys. zł, o ile znajdzie to odzwierciedlenie w ww. użyciu przedmiotu operacji, kwocie netto budowy z uwzględnieniem poziomu dofinansowania (do 60%). "

 

 

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Osoby wspólnie składające mają 60% zwrotu i mogą się ubiegać o większy sprzęt niż w pojedynkę bo przybywa hektarów,   więc korzyści są nawet bez podwajania puli.  Dalej zastanawiam się czy 200tys czy 400tys. Jutro chyba trzeba będzie zadzwonić do agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Biały nie wiem gdzie to wyczytałaś ale brzmi to ciekawie. Jutro jak dowiem się czegoś konkretnego to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

A jak mam 10,5ha w tym 3.5 sady to brona talerzowa najmniejsza mi nawet nie przysluguje? bo 15ha ma byc roczne uzycie. A ta 1.8 m to takie gowno, 2.3metra chcialem bo mam zetora 6245. A tego Zetora to moge uwzgledniac przy doborze maszyn, pisze cos w rozporzadzeniu ze starszych jak 20lat nie bierze sie pod uwage. To maszyny mam brac tylko do malego ogrodnika, to do uprawy ziemi nic dobrego nie przysługuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AmuntVCF    0

W przypadku wspólnego wniosku jedna osoba (wspolnie wnioskujaca) musi miec WEG ponizej 10 tys. Euro a druga tez? czy druga osoba moze mieć wiecej niz 10 tys. Euro?

Wiem jedynie ze obydwoje muszą mieć wielkość ekonomiczna gospodarstwa co najmniej 15 tys. Euro i nie więcej niż 200 tys. Euro  

Dokładnie chodzi mi o gospodarstwo z WEG 6 tys.euro i 50 tys.euro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Czyli jak ja mam z żoną dwa oddzielne gospodarstwa od 2010r  które każde z nas w 2011r otrzymało 75000zł na mlodego rolnika to śmiało mozemy wspólnie wnioskować. Tylko ciekawe co z ciagnikiem bo ja brałem na prow a żona nie więc jej chyba przysługuje może ktoś to zweryfikować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ile wychodzi wam punktów bo mi nie całe 3

 

mi na start 8 pkt -> 3 wiek do 40-tki + 4 ekologia + 1 w warm-maz za przygotowanie do sprzedaży produktu wytworzonego w gosp.

 

jeszcze za maszyny mające wpływ na środowisko: 5 pkt za przyczepę do kiszonek i 5 pkt za prasę belującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

dokładnie. bo jakby tak każdy liczył to byśmy mieli min 20 pkt 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

I wy niby wnioski chcecie składać jak podstawowych rzeczy nie wiecie... Skonsultujcie się najpierw z kimś choćby nawet z ODR czy jakiegoś Biura i potem piszcie bo tylko ludzi w błąd wprowadzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Dzwoniłem do ARIMR i dowiedziałem się że przysługuje 200 tys zwrotu na gospodarstwo, więc osoby wspólnie wnioskujące  mają dwa razy po 200 tys bo są dwa gospodarstwa. Licząc na oko wychodzi 10-11 punktów, nie wiem dokładnie bo nie znam jeszcze dokładnie cen maszyn więc trudno wyliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie czy koszty zakupu zbiornika paszowego wraz z wyposażeniem  wpisujemy w biznes planie w zakładce "inwestycje pozostałe"?

Czy wyszczególnia sie tylko we wniosku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

ile trzeba mieć punktów y wniosek miał szanse być zrealizowany 1,5 pkt czy jak w ostatnim naborze ze starego prowu 4 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj