rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

jacek472    40

2% od kwoty zwrotu, nie mniej niż 3tys. netto za zrobienie wniosku to uczciwa cena?

wniosek z pełnomocnictwem notarialnym.

 Koledzy mam pytanie odnośnie refundacji i nie wiem teraz czy łapię się na 50 % czy 60 %.Kilka lat dzierżawiłem ziemię od lasów Państwowych i tylko to była dzierżawa (łąki ) .Dopiero od września jestem właścicielem gospodarstwa .Moje pytanie teraz tyczy się tego zwrotu na ile się łapię ? pozostałe wymogi spełniam .Czyli wiek poniżej 40 lat szkoła średnia rolnicza technikum z dyplomem  i ubezpieczenie w krus .

Kolego ten agregat nabudowany to z agromaszu sn300 masz zamiar brać?

 

 

 

Biznesplan z MR (ostatni rok 2016) musi się zgadzać z terazniejszym na MGR?

 

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tą dzierżawe miałes pisemną?Podejżewam  że jeśli od lasów to tak.miałeś nr gospodarswa nadany i wnioskowała\eś do agencji o jakąs płatność?

 

Tak mam numer gospodarstwa i dopłaty dostaję .Za ubiegły rok są śmieszne dopłaty do łąk 450  zł hektar .

 

 

Jacek na dzień dzisiejszy zbieram oferty i nie ukrywam ,ze cena też ma znaczenie .Jestem zmuszony taki agregat zakupić nabudowany ponieważ NH  t5 -115 jest lekki i przód nosi .No chyba ,że dał by radę z agregatem uprawowo siewnym standardowym czyli na hydropaku .Sam agregat talerzowy z wałem packera jest ciężki .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

czyli pewnie to potraktują jakbyś miał gospodarstwo i przysluguje ci 50% refundacji.chyba ze masz tą dzierżawę mniej niz 5 lat


zawsze możesz do ARiMR napisać o pisemną interpretacje twojej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1527

ile koledze punktów wychodzi?

 

jeszcze nie wiem ile, na razie muszę ha złapać bo mi nie przejdzie wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jacek na dzień dzisiejszy zbieram oferty i nie ukrywam ,ze cena też ma znaczenie .Jestem zmuszony taki agregat zakupić nabudowany ponieważ NH  t5 -115 jest lekki i przód nosi .No chyba ,że dał by radę z agregatem uprawowo siewnym standardowym czyli na hydropaku .Sam agregat talerzowy z wałem packera jest ciężki .

 

Ja jeszcze nie zacząłem zbierać tylko orientowałem się w cenach, pytam o agregat sn300, bo własnie ja chce taki nabyć na talerzach jak największych, wał gumowy i chcę go podpiąć pod agregat bezorkowy, zastanawiam się czy ty go widziałeś na żywo bo ja nie. Myślałem o NH t.7 do tego agregatu między innymi pisze że zapotrzebowanie mocy 130-150, więc pomógłby mi ten agregat w dostaniu ciągnika 140km.

 

Też patrze na ceny bo mam limit 333tys i chciałbym się w nim zmieścić  ciągnik 230-maks250(myśle że może być problem z gołą T.7) opryskiwacz do 50, agregat siewny do 50, pług do 10 i zbiornik ON do 7.

Jak to mądrze rozpisać we wniosku, aby finalnie nie przekroczyć 333tys, da się z czegoś zrezygnować pózniej? Jak wpisać traktor, aby wrazie czegoś wziąć Nh nie T7 tylko T6 lub jakiejś innej firmy, wpisać teraz kwoty zawyżone np 420tys, a potem taniej kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

są są , powyzej 100 hektarow ekstra 10 punktow

ale musi byc wlasnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Mam pytanie do freetaxi na temat rozrzutnika. Mając 23 sztuki krów mlecznych  na ściółce płytkiej przechodzi rozrzutnik 8 ton ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

Witam. Mam pytanie czy 3 punkty za wiek do 40 at z wykształceniem rolniczym i 1 punkt za maszyny z ochrony środowiska mam szanse dostać mgr. I czy w jednym etapie wpiszę kupno maszyn i szybkie kupno ich to też jest jakiś punkt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak jutro wszystko kupisz dostaniesz 15 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

powiedzcie mi koledzy ojciec jest dobrze po 40stce brał prow z poprzednich naborów i chce wziąść opryskiwacz 800l w wysokim wyposażeniu, kosz przyjęciowy do warzyw wago paczkarke do warzyw i przyczepe ok 8 ton na ponad 14 ha w dopłatach produkcja ziemniak wczesny i bardzo wczesny warzywa korzeniowe jest szansa zeby dostać i ile by za to było punktów

Edytowano przez DarekGaudyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja jeszcze nie zacząłem zbierać tylko orientowałem się w cenach, pytam o agregat sn300, bo własnie ja chce taki nabyć na talerzach jak największych, wał gumowy i chcę go podpiąć pod agregat bezorkowy, zastanawiam się czy ty go widziałeś na żywo bo ja nie. Myślałem o NH t.7 do tego agregatu między innymi pisze że zapotrzebowanie mocy 130-150, więc pomógłby mi ten agregat w dostaniu ciągnika 140km.

 

Też patrze na ceny bo mam limit 333tys i chciałbym się w nim zmieścić  ciągnik 230-maks250(myśle że może być problem z gołą T.7) opryskiwacz do 50, agregat siewny do 50, pług do 10 i zbiornik ON do 7.

Jak to mądrze rozpisać we wniosku, aby finalnie nie przekroczyć 333tys, da się z czegoś zrezygnować pózniej? Jak wpisać traktor, aby wrazie czegoś wziąć Nh nie T7 tylko T6 lub jakiejś innej firmy, wpisać teraz kwoty zawyżone np 420tys, a potem taniej kupić?

 

Jacek już kilka osób mi mówiło ,żeby nie zawyżać ofert ,gdyż to może się czkawką odbić .ARiMR ma swoje cenniki i ,jak zaszalejesz możesz dostać po nosie .T7 za 230 netto raczej nie możliwe nie słyszałem o tak niskiej cenie T6 cena 230 netto  i to 120km -130km .Zastanawia też mnie ten pług za 10 tyś .co to za cudo ?.ja chcę 3+1 to cenowo śpiewają ponad 30 tyś z Unii na resorze wzmocnionym .Z AGROMASZU też cenowo wychodzi ok 25 netto za 3+1 oczywiście na resorze .Co do opryskiwacza to mam super ofertę .Staram się tak wszystko zgrać ,żeby nie było poprawek ,bo ponoć może być z tym problem .W sumie ten cały prow to jest jedna wielka magia .Coś niby wiadomo ,ale każdy inaczej to interpretuje zależy na kogo trafisz .Chociaż sam przelicznik KM na hektary nie ma stałego .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Tzn jak kupiłbym golasa t7 za 250 to był bym za tym, ale jak się okaże że się nie uda, to bym chciał t6 za 230-250, a jeśli chodzi o moc to chce 6cyl. a od teraz to będzie właśnie 140km. agregat agromasz około 45, tak na olx widziałem, opryskiwacz promar, woprol czy coś w tym stylu na aragu z kompem 45-50tys,  pług zagonowy 5 skib, (nie wiem co oprócz wyższej ceny zakupu większego zużycia paliwa braku kilku w moim przypadku max 3 bruzd na polu widzicie w pługach obracalnych, może lans, nie wiem) i zbiornik na on 230+45+45+10+7=237. z tym że pług i zbiornik ON chciałem wstawić awaryjnie, aby wrazie droższego ciągnika z nich zrezygnować. Da się to jakoś we wniosku obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Rafał jaką masz super ofertę ? Prześlesz mi ? Sam jestem zainteresowany zakupem opryskiwacza na prow ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
NewVario kolego popraw coś na poczcie ,bo nie mogę napisać .

Jacek u mnie pług zagonowy nie wchodzi w grę .Trochę mnie zaskoczyłeś do NH chcesz podczepić zwykły pług  tak mały ? za pług zwykły nie masz punktów środowiskowych ,a to też się liczy  !!!.

Powiem szczerze ,że co niektórzy przedstawiciele miejscowi  mają klienta w ciemnym miejscu .A z kolei z daleka się biją i chcę przywozić ciągniki na testy etc .

W tym tygodniu dotrą wszystkie oferty ,a będzie trochę tego .Ciekaw jestem czy producenci maszyn ,czy też pośrednicy okażą się bardziej pazerni .

Ja przymierzam się też na panele do grzania wody na budynek inwentarski .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja to fotowoltaike chce zawalic na obore i garaże może akurat się uda, zawsze to 500zł miesięcznie się oszczedzi jakby niebyło, na wode to odzysk mam ze schładalnika.

Ale co do ceny NH to troche mnie rozwaliliście nie ma co, t7 to chyba kolega coś z 2015r cenami daje, napewno nie obecnie do starej ceny dołożyc 20-30tys.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atem    0

Witam, mam kilka pytań jeśli można do osób które mniej więcej coś wiedzą na temat tego programu. Będę bardzo wdzięczny za otrzymane odpowiedzi. 

 

1. Podpunkt 3 mówi: 3. Uznaje się, że rolnik będący osobą fizyczną prowadzi działalność rolniczą w celach zarobkowych, jeżeli w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy uzyskał przychód ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł, udokumentowany fakturą VAT lub fakturą VAT RR, lub wydrukiem paragonu fiskalnego kas rejestrujących, lub dokumentacją podatkową podatku dochodowego od osób fizycznych. - Jeśli jestem młodym rolnikiem i we wrześniu 2015 roku przejąłem gospodarstwo to jak niby mam im wykazać fakturę?? 

 

2. Teraz to GVA bądź SO. Obliczane jest w biznesplanie na podstawie sprzedaży. Jak określić sprzedaż w roku 2016 BAZOWYM skoro ja towar sprzedam w lipcu dopiero? Teraz jakim niby cudem mam określić jaki tonaż i cena będzie za 5 lat? GVA mam osiągnąć 10% wzrost bez względu na wysokość w roku BAZOWYM. A SO w roku docelowym musi mieć min. 10 tyś E? Czy dobrze to rozumiem? 

 

3. Jeśli kupuje kombajn właśnie z działania Młody Rolnik to czy mogę ubiegać się o dofinansowanie tej maszyny. Jak również mam zakupiony ciągnik na leasing który kończy się w roku 2016 czy również istnieje możliwość dofinansowania? 

Edytowano przez Atem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

NewVario kolego popraw coś na poczcie ,bo nie mogę napisać .

Jacek u mnie pług zagonowy nie wchodzi w grę .Trochę mnie zaskoczyłeś do NH chcesz podczepić zwykły pług  tak mały ? za pług zwykły nie masz punktów środowiskowych ,a to też się liczy  !!!

no właśnie parę razy przewinęło się to tutaj - czy to pewna informacja?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystianTSZ    0

Witam ,,,, Mam takie pytanie ,,, mam 15 hektarow na wlasnosc bo bralem mlodego rolnika ,,, ojciec ma 15 hektarow na wlasnosc i 10 hektarow dzierzaw na umowe i dodatkowo 10 hektarow bez umowy orne ... zajmujemy sie bydlem opasowyl w sumie 50 sztuk ,, na siebie mam 9 sztuk ... Chce skozystac z modernizacji ...zastanawiam sie czy mam szanse dostac jesli wszystkie te hektary byly by na mnie ... mysle o traktorku 120 koni plus plug obrotowy 3+ 1 .. dodam ze nie mam zadnego ciagnika na siebie a w mlodym rolnku bralem agregat talerzowy z zapotrzebowaniem na 120 koni mocy ,,, prosze o propozycje i porady jak to zalatwic by miec szanse ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy ponawiam pytanie:

 

 

mam takie pytanie, o jakie zwiekszenie produkcji chodzi? i kiedy moge liczyc na ten punkcik?

 

w przypadku operacji zwiazanej ze zwiekszeniem skali produkcji rolnej, ktorej realizacja wplynie rowniez na zwiekszenie uczestnictwa w rynku, przyznaje sie jeden punkt.

 

czyli jesli mam 30 krow i zwieksze do 34 zeby podniesc GVA o 10% to mam juz ten punkt dodatkowy czy nie? jesli nie to co zrobic zeby go miec, bo troche nie jasno to jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

ponawiam pytanie

powiedzcie mi koledzy ojciec jest dobrze po 40stce brał prow z poprzednich naborów i chce wziąść opryskiwacz 800l w wysokim wyposażeniu, kosz przyjęciowy do warzyw wago paczkarke do warzyw i przyczepe ok 8 ton na ponad 14 ha w dopłatach produkcja ziemniak wczesny i bardzo wczesny warzywa korzeniowe jest szansa zeby dostać i ile by za to było punktów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

no właśnie parę razy przewinęło się to tutaj - czy to pewna informacja?

 

Tak w wykazie pisze wyraźnie ,że punkty są za pługi z dłutami

MGR0840

Pługi/kultywatory dłutowe, grubery -8pkt


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy warto się pchać w rolnictwo ekologiczne, bo słyszałem że już za 10a uprawy ekologicznej można uzyskać 4pkt i czy ta ekologia tyczy się tylko tej konkretnej uprawy np. 10a maliny dajmy na to czy całego gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj