rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

OPawel    4

zgadza się, że ta pozycja występuje też w innym miejscu i raczej dotyczy urządzeń zakupionych do posiadanego już sprzętu. Dołączam się do pytania o zwiększenie skali produkcji. Czy wiadomo coś jaki wzrost sprzedaży danego produktu będzie uznany za wzrost produkcji i będzie punktowany? Co jeśli np wzrost produkcji warzyw odbędzie się kosztem zboża, bo np zmieniła się struktura upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

to tylko przymiarka - nie muszą być te marki, ale mam ograniczony fundusz.  pracowałyby na 90 ha TUZ, koniczyna czerwona. a jakie polecałbyś? 

90 ha TUZ -  to liczysz cały sezon czy jeden pokos ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1

Czy jeśli w poprzednim prowie zakupiłęm ładowacz czołowy to teraz dostanę ładowarkę teleskopową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko na to wskazuje, że niestety nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy mam pytanie odnośnie refundacji i nie wiem teraz czy łapię się na 50 % czy 60 %.Kilka lat dzierżawiłem ziemię od lasów Państwowych i tylko to była dzierżawa (łąki ) .Dopiero od września jestem właścicielem gospodarstwa .Moje pytanie teraz tyczy się tego zwrotu na ile się łapię ? pozostałe wymogi spełniam .Czyli wiek poniżej 40 lat szkoła średnia rolnicza technikum z dyplomem  i ubezpieczenie w krus .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

no z tą nową modernizacją bedzie wiele niewiadomych.....pytanie do freetaxi.

analogiczna sytuacja jak 

arion650

czy jesli kupilem agregat uprawowy bierny to teraz mogę wnioskowac o bronę wirnikowa?maszyny maja niby podobne przeznaczenie

Edytowano przez michalok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Arion z takim samym pytaniem dzwonilem do arimr warszawa i bialystok i powiedzieli mi ze wszystko zalezy jak mialem kupiny ladowacz czolowy jesli nie uwzglednialem ze bedzie pracowal np. w oborze a ateraz zloze na ladowarke i uzasadnie ze potzrebuje do pracy w oborze bo ciagnik nie wchodzi itd, to przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis byłem na szkoleniu pracownik ARIMR w Lublinie objasniał tajniki MGR pracownikom ODR ( kilku zaprzyjaznionych rolników i interesujacych sie MGR dostało zaproszenia :) )

 

Powiem wam tak ten nabór to jedna wielka niewiadoma!!!!!!!!

Człowiek zajmujacy sie rozpatrywaniem wniosków na tym etapie nie jest w stanie wielu spraw sprecyzowac, czekaja na interpretacje pewnych sytuacji z ministerstwa. Jest bardzo duzo nie logicznych sytuacji z punktu widzenia rolnika jak i ludzi rozpatryjacych wnioski szczególnie jesli chodzi o zapis zabraniajacy zakup maszyn takich samych lub o podobnym przeznaczeniu co w PROW 2007-2013.  Kuriozum np. dotyczace pytania w/w o ładowarke i ładowacz czołowy ( na ta chwile to nie przechodzi), to samo opryskiwacz polowy i sadowniczy, znajomy poruszył temat przyczepy do sianokiszonki która chciałby kupic a w poprzednim PROW kupił scinacz zielonek ( przyczepa z kosiarka)  - nie przechodzi.

 

Pracownik ARIMR mówił ze plany sa aby złagodzic ten zapis tylko nie wiadomo kiedy może cos z tego byc przytoczył przykład gospodarstawa które kilka lat temu kupiło siewnik zwykłego poznaniaka miało 20ha a teraz ma 70ha i chce kupic agregat uprawowo-siewny nabudowany, ARIMR wnioskuje w ministerstwie aby w takich sytuacjach był możliwy zakup maszyn o podobnym przeznaczeniu. 

Jesli ktos ma taka sytuacje ze na ta chwile nie bedzie mógł wnioskowac o maszyne bo podobna juz kupił w PROW poprzednim a koniecznie chce ja kupic zalecał wstrzymanie sie i składanie wniosku za rok bedzie jasniej podobno plan zakłada nabory co roku do 2020.

 

Jedna ciekawa i dość ważna rzecz jesli  bralismy juz  w 2015 dopłaty na dane działki dzierżawione to nie musimy dołaczac umów dzierżawy z data pewna a działki kwalifikuja sie do obliczen SO i oceny doboru maszyn. Umowy z data pewna lub akty własności sa konieczne tylko jesli danej działki nie było do tej pory we wniosku o dopłaty. 

 

Dodatkowe punkty sa tylko za budowy budynków inwentarskich lub magazynów paszowych w gospodarstwie z prod. zwierzęca i o wartości conajmniej 50% całej inwestycji. 

 

 

Podobno w Lubelskim 80% wniosków złożonych w listopadzie jest juz wycofane i szykuja sie teraz na nabór z obszaru D szacuja ze na A, B, C bedzie mega mało wniosków i na 99% kasa bedzie przesunieta do obszaru D ( haczyk jest w punktacji składajac taki sam wniosek w D mamy na starcie dużo wiecej punktów niz w A, B, C. 

 

Ale sie rozpisałem :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

90 ha TUZ -  to liczysz cały sezon czy jeden pokos ? 

 

jeden pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nawet na 30ha liczac 3 pokosy to te maszyny które napisał 5 lat nie wytrzymaja :( a co mówic o 90ha na pokos :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

no wlasnie to jest osobny punkt a nie przy opryskiwaczu

MGR0690 Komputery pokładowe sterujące precyzyjną dawką nawozów mineralnych, środków ochrony roślin

jak to interpretować?

W takim przypadku moje niedopatrzenie masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

to nabory na obszar d mają być co rok  w każdym województwie   A co jak wniosków w 1 naborze będzie na całe 6 lat - będą odrzucać  i kazać od nowa składać

 

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nawet na 30ha liczac 3 pokosy to te maszyny które napisał 5 lat nie wytrzymaja :( a co mówic o 90ha na pokos :)

 

30 ha to przez 5 lat wytrzymają, oczywiście będzie je lepił kilka razy i musi być ostrożny, bałbym się kogoś z ciężką nogą do nich uczepić, a jak on ma 90 ha na jeden pokos to max rok to wytrzyma, kiedyś samasz robił glinę a to co jest teraz to już wgl. masakra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

JA akurat mam kosiarke bennowa samasza ale u mnie kosi 30 ha rocznie naprawde jestem z niej zadowolony bo jest z 2008r i poza chwytakami i 2 łozyskami w slizgowych talerzach nic sie nie dzije, ale chyba trafił mi sie dobry egzeplarz bo słyszałem niezbyt dobre opinie od innych użytkowników. Sipme miałem farme z569 i to byla niezbyt udana konstrukcja a za duzo nie naprasowała przez 5lat a awari było sporo i to grubych :( 

 

 

Własnie co do ilosci wniosków to tez poruszalismy ten temat wiadomo ze bedzie bardzo dużo i przesuniecia kasy sa nieuniknione. W poprzednim PROW tez były co fajnie było widac w ostatnim naborze gdzie lista łapiacych sie wniosków sie podwoiła czy nawet potroiła :) Akurat Lubelskie ma duża pule kasy i zazwyczaj wystarcza dla wszystkich chetnych w innych woj. moze byc różnie  i faktycznie może zakonczyc sie MGR na pierwszym badz drugim naborze. Pracownik sam mówił że pieniedzy na PROW na ta oś jest wiecej w lubelskim niz w poprzednich latach i żeby to wydac w terminie beda musieli sie mocno spreżac. Mówił że w  poprzednim programie byli mocno naciskani zeby jak najwiecej i jak najszybciej zatwierdzac wniosków podpisywac umowy.

 

A wracajac do  tematu maszyn i powtarzania sie podobnych maszyn. Pokazał nam statystiki gospodarstw w Lubelskim i wynika z nich tyle ze jesli nie zmienia zapisów rozporzdzenia to nie ma szansy na wykorzystanie całej kasy w lubelskim poniewaz z dofinansowań korzysta pewna grupa aktywnych gospodarstw która raczej sie nie zmienia i nie powieksza ( wiadomo beda nowe) na taka skale, żeby teraz wykorzystac kwote jaka dysponuje Lubelskie i nie powtórzyc pewnych maszyn. Także trzeba byc dobrem mysli i czekac na zmiany :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

my z tamtego naboru nie korzystaliśmy, w tym chcemy złożyć jeden wniosek z obszaru D i jeśli się uda to w tym pierwszym terminie złożymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polpat1998    0

Gdzie sprawdzić albo jak policzyć czy z tych maszyn co chcę wziąć będę miał te 1,5 pkt aby dostać się na dofinansowania dodam czy rolnik pow. 40 lat ma szansę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak spełnisz ledwo minimalny próg czyli 1,5 pkt to szkoda pieniędzy i czasu na wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Mogę w jednym naborze złożyć jednoczenie na rozbudowę obory i wyposażenie i na budowę magazynu paszowego i na zakup maszyn tak aby wykorzystać całą pulę 500 tyś w obszarze B? Mam już prawie gotową dokumentacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polpat1998    0

jak spełnisz ledwo minimalny próg czyli 1,5 pkt to szkoda pieniędzy i czasu na wniosek

 

Liczyłem i wyszło mi 2,34 pkt

To co bym chciał wziąć czyli maszyny punktowane plus przyczepa

Edytowano przez polpat1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

....

Własnie co do ilosci wniosków to tez poruszalismy ten temat wiadomo ze bedzie bardzo dużo i przesuniecia kasy sa nieuniknione. W poprzednim PROW tez były co fajnie było widac w ostatnim naborze gdzie lista łapiacych sie wniosków sie podwoiła czy nawet potroiła :) Akurat Lubelskie ma duża pule kasy i zazwyczaj wystarcza dla wszystkich chetnych w innych woj. moze byc różnie  i faktycznie może zakonczyc sie MGR na pierwszym badz drugim naborze. Pracownik sam mówił że pieniedzy na PROW na ta oś jest wiecej w lubelskim niz w poprzednich latach i żeby to wydac w terminie beda musieli sie mocno spreżac. Mówił że w  poprzednim programie byli mocno naciskani zeby jak najwiecej i jak najszybciej zatwierdzac wniosków podpisywac umowy.

 

A wracajac do  tematu maszyn i powtarzania sie podobnych maszyn. Pokazał nam statystiki gospodarstw w Lubelskim i wynika z nich tyle ze jesli nie zmienia zapisów rozporzdzenia to nie ma szansy na wykorzystanie całej kasy w lubelskim poniewaz z dofinansowań korzysta pewna grupa aktywnych gospodarstw która raczej sie nie zmienia i nie powieksza ( wiadomo beda nowe) na taka skale, żeby teraz wykorzystac kwote jaka dysponuje Lubelskie i nie powtórzyc pewnych maszyn. Także trzeba byc dobrem mysli i czekac na zmiany :)

No i właśnie ja na to liczę że w moim województwie tj warmińsko-mazurskim będzie podobnie. Z poprzedniego PROWu ciągników, pługów, agregatów, opryskiwaczy i rozsiewaczy to ludzie nabrali w cholerę. Jeżeli utrzymają że nie będzie można brać tego samego sprzętu tzn tego samego typu to jest szansa dla tych z małą ilością pkt.

jak spełnisz ledwo minimalny próg czyli 1,5 pkt to szkoda pieniędzy i czasu na wniosek

Hmm.

Mi z maszyn wychodzi coś ponad 0,6 + to że jestem przed 40stką więc jak gdzieś wstecz pisano to 3pkt.

Mało tego to wiem. Natomiast czy jest sens?

Za wniosek to tak od 1500netto+1%od kwoty po podpisaniu umowy do 3 tysi za całość krzyczą (3000 bez względu czy budowlanka, zwierzaki i inne cuda).

Zastanawiam się czy da się wynegocjować max 2500PLN za zrobienie wniosku+wniosek o płatność+biznesplan pod kredyt przy inwestycji 100-120 tys netto (4 maszyny, bez budowli, zwierząt, mało działek i liczenia).

Jeżeli mi się uda to patrząc po poprzednich naborach niewielka szansa jest (przesunięcia+rząd będzie chciał się pokazać) a kwota 2500 niby jest duża ale to ok 2,5-3%. Tak więc wg mnie nawet przy małej ilości pkt i dobrym zastanowieniu się co chcemy warto złożyć wniosek. No chyba że ludzie za zrobienie prostej kwitologii na kilka maszyn będą krzyczeli powyżej 2,5-3tysia PLN


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

30 ha to przez 5 lat wytrzymają, oczywiście będzie je lepił kilka razy i musi być ostrożny, bałbym się kogoś z ciężką nogą do nich uczepić, a jak on ma 90 ha na jeden pokos to max rok to wytrzyma, kiedyś samasz robił glinę a to co jest teraz to już wgl. masakra:)

 

no nic, trzeba wszystko zweryfikować jeszcze raz.  dobrze, że na takim etapie. dzięki za wszelkie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

my z tamtego naboru nie korzystaliśmy, w tym chcemy złożyć jeden wniosek z obszaru D i jeśli się uda to w tym pierwszym terminie złożymy 

ile koledze punktów wychodzi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

 Koledzy mam pytanie odnośnie refundacji i nie wiem teraz czy łapię się na 50 % czy 60 %.Kilka lat dzierżawiłem ziemię od lasów Państwowych i tylko to była dzierżawa (łąki ) .Dopiero od września jestem właścicielem gospodarstwa .Moje pytanie teraz tyczy się tego zwrotu na ile się łapię ? pozostałe wymogi spełniam .Czyli wiek poniżej 40 lat szkoła średnia rolnicza technikum z dyplomem  i ubezpieczenie w krus .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

Tą dzierżawe miałes pisemną?Podejżewam  że jeśli od lasów to tak.miałeś nr gospodarswa nadany i wnioskowała\eś do agencji o jakąs płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj