rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

michal12301    27

Podejrzewam że mogą robić jakieś przesunięcia kasy ale niekoniecznie w tym naborze. Zobaczcie ile jest chętnych na inwestycje na OSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

mam takie pytanie dla osób zorientowanych. Odnośnie ceny za maszynę czy jak teraz dealer proponuje mi cenę lekko wyższą za maszyny, a gdy mój wniosek przejdzie i wynegocjuję cenę niższą będę mógł zrobić poprawkę we wniosku i kupić taniej maszyny? oczywiście GVA będę miał udokumentowane, ESU 12 tyś euro jak liczyłem. Oczywiście chcę kupić wszystkie maszyny te co będą we wniosku. poruszony był temat wielkości maszyn. chcę agregat siewny 3m i agregat podorywkowy 3m z siewnikiem do poplonów oraz case 115KM. Czy na 23ha pola przy glegach średnich IV klasa i cięższych 3 klasa mogę wziąść te maszyny?

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jak mam wpisane na wypisie z rejestru gruntów ''rowy'' to też to wliczam do powierzchni użytków rolnych czy nie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Jak mam wpisane na wypisie z rejestru gruntów ''rowy'' to też to wliczam do powierzchni użytków rolnych czy nie?

 

podajesz wielkość gospodarstwa i działek z wniosku za rok 2016 z tego co mój facet od pisania wniosku chciał. do tego umowy dzierżawy i akty własności gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Ale do tabeli 4 wpisuję z ewidencji, a dopiero tam gdzie uprawy z wniosku o dopłaty.

Już wiem z tymi rowami że ich nie wliczam.

Ja np. składam o dopłaty a nie mam umowy na co najmniej 7 lat  i według przepisów nie mogę podać tej działki. 

Strasznie to zakręcone.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam 

Mam pytanie czy mogę wpisać bronę talerzową jeśli mam 10,5ha ale 7 ornych i 3.5 sadów. Chciałbym taką 2.3metra ale do niej trzeba 14ha tylko nie wiem jak liczone, pisze "minimalna powierchnia gruntów ornych przy 1,5-krotnym zabiegu". Czyli ile trzeba ziemi do talerzówki 2.3metra?

I jeszcze nie mogę znalezc punktacji za poszczególne maszyny, dealer mi dziś taką pokazywał, nie wiem czy jak wezmę opryskiwacz sadowniczy, polowy i do herbicydów to punkty za każdy osobno czy tylko jedne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

A jak to wygląda w przypadku osób wspólnie wnioskujących? Do obliczenia ''wielkości ''maszyny są sumowane grunty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Kapnąłem się, dealer mnie wprowadził w bład, punkty za poszczególne maszyny dotyczą M Rolnika. Cholernik powiedział że im więcej tym lepiej i ma mi napisać ofertę na dużo maszyn drobnych zeby punktów nabić, siedziałem tam 2 godziny żeby nawybierać tego a tu nie potrzeba, ale jaja ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Tu macie link do zasad doboru maszyn to libie sprawdzcie  http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

 

Armag co do cen wpisanych w biznesplan to i tak sie one nie licza jezeli cena przekroczy za maszyne 20 tys zl netto to bedziesz musial robic przetarg. Tez sie tego obawiam mozna powiedziec ze wygrywa najtanszy i zamiast casa mozna dostac zetora

Edytowano przez RoRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

maszyny te co chcę brać i tak są poniżej 20 tyś na każdą sztukę ale mi chodzi o case'a cenowo wraz lepiej jak zetor wychodzi. z tego co czytam ten link to przypada mi 63kw czyli jakieś 89KM ale wg odstępstw ze względu na chęć wzięcia w prow agregatu siewnego 3m ciągnik 110KM mogę wziąść ze względu na czas konieczny do skrócenia zasiewów. no i max moc ciągnika jaki mogę wziąść z tego co rozumiem to 140 KM czyli 103kw? czy jestem w błędzie?

 

A co do przetargu chyba trzeba mieć 3-4 oferty jak z budynkami? można przecież zapytać o ofertę JD MF czy Maccornika. cenowo wraz wyjdzie kożystniej. Czy trzeba przetarg rozpisywać i ogłaszać w gazecie?

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Tu macie link do zasad doboru maszyn to libie sprawdzcie  http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

 

Armag co do cen wpisanych w biznesplan to i tak sie one nie licza jezeli cena przekroczy za maszyne 20 tys zl netto to bedziesz musial robic przetarg. Tez sie tego obawiam mozna powiedziec ze wygrywa najtanszy i zamiast casa mozna dostac zetora

 

W tym przypadku akurat wolał bym zetora niż tego case.

Odnośnie tematu, wybór będzie odnośnie wyposażenia, czyli co Ci potrzebne w tym ciągniku. Ale dealerzy nieźle kombinują aby przeszedł dany ciągnik.

Edytowano przez feliksio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Ale do tabeli 4 wpisuję z ewidencji, a dopiero tam gdzie uprawy z wniosku o dopłaty.

Już wiem z tymi rowami że ich nie wliczam.

Ja np. składam o dopłaty a nie mam umowy na co najmniej 7 lat  i według przepisów nie mogę podać tej działki. 

Strasznie to zakręcone.

 

Możesz podać jeśli brałeś na nie dopłaty w roku ubiegłym, agencja traktuje to wtedy jako ustną umowę dzierżawy.

 

 

no właśnie. w MR jest jasne że można zwiększyć powierzchnię, byle zachować strukturę upraw w granicach +/- 30%. tutaj widzę tylko zapis o zachowaniu struktury bez odchyleń. to są zapisy z instrukcji.

w samym rozporządzeniu nie ma mowy o strukturze a o zachowaniu wielkości i sposobu produkcji, które mają wpływ na przyznawanie liczby punktów, czyli nie ma to nic wspólnego ze strukturą samych upraw czy hodowli, byle zachować kierunek tj. zboża, wysokobiałkowe, krowy, owce - w zależności od deklaracji.  widzę tu nieścisłość, w instrukcji powinno zostać użyte słowo kierunku zamiast struktury. ktoś sie doktoryzował w tym szczególe?

 

freetaxi może się orientujesz jak interpretować to zachowanie struktury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Właśnie czy będzie można zmieniać działki aby powierzchnia się zgadzała czy jak w trakcie wniosku ubędzie mi ziemi to mogę ja zastąpić inna działką?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

 

Możesz podać jeśli brałeś na nie dopłaty w roku ubiegłym, agencja traktuje to wtedy jako ustną umowę dzierżawy.

 

 

 

freetaxi może się orientujesz jak interpretować to zachowanie struktury?

 

 

Ale rozporządzenie mówi wyraźnie że podajemy tylko działki na które jest umowa z pieczątką notariusza bądź z gminy. Jeżeli znasz źródło mówiące inaczej to poproszę żebyś się podzielił skąd te dane.

Mi osoba zajmująca się tym i dosyć kompetentna powiedziała tak jak wcześniej napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Czy ktoś może mi wyjaśnić punkt 5) z rozporzadzenia? Czy mam rozumieć, że wszystkie grunty, na ktore miałem w minionym roku dopłaty, liczą się w wielkości ekonomicznej gospodarstwa a punkt czwarty to jedna z pięciu opcji? W ODR mi mówi gość, że musi być umowa dzierżawy. Według mnie nie. Jest Tu jakiś prawnik?

 

Cytuję rozporządzenie:

 

"3. Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa... uwzględnia się grunty... wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy:

 

1) stanowiące przedmiot własności tego rolnika;

2) oddane w użytkowanie wieczyste temu rolnikowi;

3) które są dzierżawione przez tego rolnika z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa...

4) które są dzierżawione przez tego rolnika od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

a) w formie aktu notarialnego albo z datą pewną oraz

b ) na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy;

5) do których temu rolnikowi przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomoc finansową w ramach działań obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, zwanego dalej „PROW 2007–2013”, lub programu, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności lub pomocy, płatność lub pomoc została przyznana co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy."

Kolego "maroko" cofnij się w temacie do tego postu i kilka dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Osoba z odr mowiła , że na etapie wnioskowania trzeba określić parametry maszyny to luz, ale producenta i najlepsze dilera ? Przecież to nienormalnenie ma oferty na której nest cena więc pożniej zrobi cene jaką chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Przejąłem całe gospodarstwo rolne w lutym i tu moje pytanie czy do wniosku i wypełnienia biznes planu wystarczy sam akt notarialny? bo wszelkie inne dokumenty będą dostępne za około 2-3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk22k    0

chciałem zapytac czy majac 6 punktów jest sens wogole składac wniosek na modernizacje z obszaru który jest przewidziany na maszyny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

ppppppppp


coś szwankuje Oferty nie są potrzebne ale parametry maszyny z ofert tak

 

na etapie składania oferty nie są potrzebne ale

w zestawieniu rzecz-finanans musisz okerślić parametry maszyny np ciągni przedział pocy 100-105 KM i itd

natomiast w opisie zadań podajesz i parametry i jaki i konkretny model producenta i żródło ceny jaka wpisałeś w zestawianiu rzecz-fin.

zakup maszyn może zwiększyć gva, nawet utwardzenie placu!

wszystko zależy z jakiego punktu startuje gospodarstwo, tzn. wymiana np. pługa z zagonowego na obracalny może zwiększyć plony.

 

osoba szkoląca (współtwórca obecnego wniosku) twierdzi, ze nie wyobraza sobie aby mozna było wiarygodnie uzasadnić wzrost o 10% VGA przy inwestycji tylko utwardzeniu placu

również przy zakupie samych maszyn bedzie to nie łatwe bo to sam przedmiot inwestycji ma wpłynąć na wzrost VGA (zapomnieć można o zakupie maszyn a wzrost zrobić powiekszeniem stada o 10szt bydła, czy jedynie zmianą upraw na wyżej punktowane)

 

gdzieś jeszcze było o braku możliwość zmiany maszyn z zestawienia rzecz-fin, na etapie aneksu do umowy jest to możliwe jeżeli bedzie uzasadnione i ewentualna zmiana ilości punktów nie wpłynie na to, że bedzie mniejsza od wniosku ostatniego z listy.

 

o zachowaniu struktury była mowa, że nie może spaść VGA w ciągu kazdego z 5 lat ponizej roku bazowego

 

co do postepowania ofertowego to jezeli uda sie agencji uruchomić portal do upubliczniania zapytania to kazdy bedzie miał taki obowiazek i moze się zdazyć ze najkozystniejsza oferta bedzie nie na taką maszyne (np nie taką marke ciagnika jaką sobie wymazyliśmy)

jeżeli nie zdąza z portalem wystarczy wyałać do 3 dostawców odpowiednio sporzadzone zapytanie i wybrac zwyciezce :) ale procedura jest tez dość zawiła a czy wykonalismy wszystkie elementy poprawnie dowiemy się po sprawdzeniu przez agencje po podpisaniu umowy i przeprowadzniu postępowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

nie vga a gva!

 

to po pierwsze,  ma byc wzrost GVA  po 5 latach, twoja sprawa jak tego dokonasz. takie jest moje zdanie.  wiec mowienie ze np zakup samego ciagnika byc nie moze to dla mnie kretynizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

może ktoś mi powiedzieć czy jak wziąłem młodego rolnika ze starego prow i jestem w trakcie uzupełnienia wykształcenia dostanę punkty z tytułu młody rolnik? bo słyszałem że aby otrzymać te punkty musi byc wykształcenie sam fakt że jestem młodym rolnikiem nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

 

wiec mowienie ze np zakup samego ciagnika byc nie moze to dla mnie kretynizm

nawet z maszynami nie da wzrostu ... np ,kupując zestaw do sianokiszonki...  co z tego że nie płacisz za usługę, ale ponosisz koszy, paliwo, siatka/sznurek, folia ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette71    0

Zakup zwierząt nie jest kosztem kwalifikowanym, więc nie można wykazać wzrostu GVA poprzez powiększenie stada o 10 szt. np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj