rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

katopo    43

Ale jak bym już był na jakimś ciekawym miejscu to uzupełnił bym wszystko jak bozia przykazała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego gdyby to było wszystko takie proste...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ppppppppp


coś szwankuje Oferty nie są potrzebne ale parametry maszyny z ofert tak Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MORFEUSZ535    0

witam wszystkich forumowiczów. chciałbym zadać pytanie , czy to możliwe żeby wziasc maszyny w tej modernizacji???? i musi być wzrost dzięki tym maszynom GVA????.

Dla mnie to jest nie realne. Byłem w ODR i powiedziano mi ze to nie możliwe.I wymagania są zakręcone jak baranie rogi. :lol:  proszę o pomoc. Chciałbym wziasc ciągnik, prasa. jakiś agregat uprawowy, platforma na baloty. Pomocy!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    1

info z Agencji - wszystko co wpiszesz teraz w zestawieniu będziesz musiał kupić, inaczej zwrot lub niewypłata pomocy. Z jednej strony logiczne.  Wszystko będzie weryfikowane pod kątem punktów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

witam wszystkich forumowiczów. chciałbym zadać pytanie , czy to możliwe żeby wziasc maszyny w tej modernizacji???? i musi być wzrost dzięki tym maszynom GVA????.

Dla mnie to jest nie realne. Byłem w ODR i powiedziano mi ze to nie możliwe.I wymagania są zakręcone jak baranie rogi. :lol:  proszę o pomoc. Chciałbym wziasc ciągnik, prasa. jakiś agregat uprawowy, platforma na baloty. Pomocy!!!

 

Raczej nie możliwe  ...same maszyny czy ich zakup nie jest w sobie wzrostem GVA  .Najlepiej dobrać ziemi to jest pewny wzrost ,lub znacząco zwiększyć hodowlę to też powinno być dobrze ewentualnie strukturę zasiewów .U mnie chętnych na Prow jest od groma ..będzie ciężko się przebić .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w naborze 2011 zrobiłem gva na poziomie 12%, produkcja roślinna, same maszyny. Panowie nie ma nic nierealnego, da się wszystko zrobić, trzeba tylko mieć fantazję. Martwią mnie tylko błędy w instrukcji wypełniania wniosku popatrzcie na stronę 9,10 i na sam wniosek. jak będzie nabór z błędną instrukcją to dopiero będą jaja. A poprawka według rozporządzenia tylko jedna. 

pozdrawiam i życzę udanej modernizacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

zakup maszyn może zwiększyć gva, nawet utwardzenie placu!

wszystko zależy z jakiego punktu startuje gospodarstwo, tzn. wymiana np. pługa z zagonowego na obracalny może zwiększyć plony.

 

co oznacza zapis w instrukcji że należy zachować strukturę produkcji przez 5 lat od wypłaty pomocy?

jak mam ją zachować skoro nie ma rozpisania wielkości danej produkcji na poszczególne lata. 

domniemywam, ze chodzi raczej o zachowanie KIERUNKU produkcji, a nie struktury jak podaje instrukcja.

 

składam wniosek na określone działki, które utrzymam do końca zobowiązania a w maju do wniosku o dopłaty "dorzucę" kilka działek na umowę ustną (wcześniej nie brałem na nie dopłat i w dniu składania nie byłem w ich posiadaniu a dopiero w dniu np. 1 maja) na rok lub dwa. czy będzie to mieć wpływ na rozpatrzenie wniosku tj. konieczność uwzględnienia wzrostu gva w roku bazowym i zmniejszenie w roku docelowym a tym samym na sumaryczny spadek gva i brak przyznania pomocy? wydaje mi się, że nie nalezy ich wykazywać w biznesplanie.

 

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

aby gva zostało obliczone w całości trzeba wypełnić arkusze podatki, płatności, zakupy i sprzedaże.

czy w arkuszach tych należy uwzględnić koszty i przychody związane z działkami oznaczonymi w arkuszu "działki" jako "inne"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

info z Agencji - wszystko co wpiszesz teraz w zestawieniu będziesz musiał kupić, inaczej zwrot lub niewypłata pomocy. Z jednej strony logiczne.  Wszystko będzie weryfikowane pod kątem punktów. 

 czyli jak sie zrezygnuje z jednej maszyny to przepada reszta maszyn?? i wniosek bedzie calkowicie odrzucony? jak to jest jak wpisze maszyny ale bedzie to dlugo trwalo i kupie jedna z nich jeszcze przed podpisaniem umowy

Edytowano przez RoRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

RoRo- to dołączysz fv do wniosku o płatność i nie będzie z nią problemu że kupiłeś wcześniej (przynajmniej w poprzednim Prow_ie nie było ) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

super porada, tylko że akurat tutaj nie ma żadnych wątpliwości że koszt musi być poniesiony po podpisaniu umowy, z wyjątkiem kosztów ogólnych przygotowania inwestycji budowlanych itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

 

 

co oznacza zapis w instrukcji że należy zachować strukturę produkcji przez 5 lat od wypłaty pomocy?

 

 

 

mniej więcej to że np: powierzchnia gospodarstwa nie może się zmniejszyć, to samo dotyczy pogłowia zwierząt itp 

 

z tym wzrostem GVA przez zakup maszyn czy utwardzenie placu to bym nie przesadzał .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

to że nie można zmniejszyć powierzchni to jest jasne, tylko jak interpretować użycie słowa struktura produkcji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

struktura - trzymasz się tego co teraz masz w gosp, ewentualnie zwiększasz ale nie możesz np zaprzestać hodowli bydła (jeśli je teraz masz) itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar041    0

Witam.

Mam pytanko, czy w ramach MGR można będzie kupić ładowarkę teleskopową w obszarze "d" ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Można.

 

struktura - trzymasz się tego co teraz masz w gosp, ewentualnie zwiększasz ale nie możesz np zaprzestać hodowli bydła (jeśli je teraz masz) itp 

 

A co to znaczy "trzymasz się tego co masz"? W MR był oddzielny dokument opisujący o ile można zmienić strukturę zasiewów, a jak to wygląda w MGR, bo nic takiego nie znalazłem?

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

Jak liczyłem punkty to chyba się nie załapię tylko 3,5 punktu odeszły mi 3 za wiek a tylko 5  miesięcy różnicy szkoda (chyba że dołożą kasy w obszarze d co jest mało realne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Raczej nie możliwe  ...same maszyny czy ich zakup nie jest w sobie wzrostem GVA  .Najlepiej dobrać ziemi to jest pewny wzrost ,lub znacząco zwiększyć hodowlę to też powinno być dobrze ewentualnie strukturę zasiewów .U mnie chętnych na Prow jest od groma ..będzie ciężko się przebić .

 

Chętnych jest dużo tylko dopóki nie dowiadują się że nie można brać takich samych maszyn jak w prow 2007-2013 i że trzeba brać maszyny które dają punkty za środowisko, a większość osób to chce ciągnik+ kilka maszyn do wniosku  i tyle, bo maszynę używaną w dobrym stanie łatwiej kupić niż używany ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Można.

 

 

A co to znaczy "trzymasz się tego co masz"? W MR był oddzielny dokument opisujący o ile można zmienić strukturę zasiewów, a jak to wygląda w MGR, bo nic takiego nie znalazłem?

no właśnie. w MR jest jasne że można zwiększyć powierzchnię, byle zachować strukturę upraw w granicach +/- 30%. tutaj widzę tylko zapis o zachowaniu struktury bez odchyleń. to są zapisy z instrukcji.

w samym rozporządzeniu nie ma mowy o strukturze a o zachowaniu wielkości i sposobu produkcji, które mają wpływ na przyznawanie liczby punktów, czyli nie ma to nic wspólnego ze strukturą samych upraw czy hodowli, byle zachować kierunek tj. zboża, wysokobiałkowe, krowy, owce - w zależności od deklaracji.  widzę tu nieścisłość, w instrukcji powinno zostać użyte słowo kierunku zamiast struktury. ktoś sie doktoryzował w tym szczególe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prusak    1

Witam ma pytanie odnośnie doboru maszyn wiadomo że wzrost Gva liczymy od tego co jest we wniosku obszarowe na 2016 a jak jest z maszynami tylko swoją ziemia oraz tą na którą mamy umowy dzierżawy na minimum 7 lat czy tak jak z Gva z góry dziękuję rzeczy wysokich miejsc na liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Jeśli np. na zakup maszyn rolniczych (wyposażenie) - produkcja bydła mięsnego ustalone jest 200 tyś. to znaczy, że trzeba wziąść całą pulę 200 tyś czy można np. 50 tyś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

tak możesz

 

dla mleczarzy to kiepski prow cena mleka na łeb spada ale na razie przymierzam się do wniosku wyszło jakieś 6,6 punktu

jak myślicie mam jakieś szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj