rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Jak będą środki to i nabory będą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

A jak teraz złoze wniosek i zostanie pozytywnie rozpatrzony, kupie maszyny a za trzy lata zrezygnuje z hodowli trzody to bede musiał oddac kase bo nie uzyskam wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzrost GVA musi być kolego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

napewno czekaja cie konsekwencje jak nie dotrzymasz warunkow

 

jak to jest z budowa i projektami oraz pozwoleniami? zdaje mi sie ze  pisaliscie w tym  temacie ze w momencie zlozenia wniosku nie sa potrzebne. a z tego co widze w zalacznikach do wniosku dolacza sie i pozwolenie i projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W 2015 roku składali wniosek na pusto i będzie przedłużony termin na uzupełnienia do końca tegorocznego naboru. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Teoretycznie są potrzebne, ale bez nich można ustalić listę rankingową dlatego na poprawkach przyślą ci że nie dostarczyłeś pozwolenia więc będziesz musiał je w poprawkach dostarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy składając wniosek na zakup maszyn w prowie ile ofert potrzebuję ,co jest w nich wymagane ? Ogólny opis i cena wystarczy ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy nie musisz załącząć ofert cenowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Witam.
Plug obrotowy...jako tako nie liczy sie do punktow z ochrony srodowiska,tak ?
Pozycja mgr0840 plugi/kultywatory dlutowe... rozumiem ze to chodzi o plug dlutowy ?
Pytam bo mam kilku sasiadow zapartych ze za plug obrotowy sa punkty ...

Prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy nie musisz załącząć ofert cenowych. 

 

Czyli ,co potrzebuję do napisania wniosku ? W ciemno ma mi pisać doradca ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Teoretycznie jest tak: jeśli agencja zdąży zrobić serwis internetowy to wystawiasz ofertę (takjakby przetarg) na ich tej stronie i firmy się tam zgłaszają i kto zdobędzie najwięcej pkt ten wygrywa, a jeśli nie zdążą to musisz wysłać zapytanie cenowe do trzech firm i oni ci odpowiadają ofertami i wtedy kto zdobędzie najwięcej pkt ten wygrywa przetarg, w praktyce będzie tak że firmy mają już w większości po dwie firmy zarejestrowane, zarejestrują trzecią, i wtedy wysyłasz niby do trzech różnych firm a w praktyce będzie to jedna i z jednej firmy wystawiają ci najlepszą ofertę i wygrywa ta którą sobie zażyczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Witam.

Plug obrotowy...jako tako nie liczy sie do punktow z ochrony srodowiska,tak ?

Pozycja mgr0840 plugi/kultywatory dlutowe... rozumiem ze to chodzi o plug dlutowy ?

Pytam bo mam kilku sasiadow zapartych ze za plug obrotowy sa punkty ...

 

Prosze o odp.

to lub to czyli pługi się łapią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

to lub to czyli pługi się łapią

jesteś pewien ?

 

Zauważ że jest napisane " pługi/kultywatory dłutowe"  a nie "pługi, kultuwyatory dłutowe"

Dla mnie wersa pierwsza oznacza pług dłutowy lub kultywator dłutowy. Gdyby zapis byłby z przecinkiem oznaczałoby to ze pługi się lapią jako zwykly pług.

 

Jest ktos jeszcze kto sie orientował głebiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

w poprzednim naborze pługi nie kwalifikowały się na OŚ wiem bo sam musiałem zrezygnować z pługa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a czy da sie na 1 nabór zrobic  modernizacje obory budynek za np 100    wyposazenie za 150  

woz paszowy  110    tur do ciagnika 20   ciagnik  250  

powiekszenie plyty gnojowej  szamba juz istniejacego 50  brutto

papiery na budynek juz mam a co dalej ??   poza pozwoleniami i  rysunkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie czy będzie można zrezygnować z magazynu płodów rolnych punktowane go za 1pkt po podpisaniu umowy? Ewentualnie zrobić aneks jeżeli to nie spowoduje wypadnięcia poza listę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Jeżeli nie mam żadnej hodowli , a zamierzam postawić magazyn na zboże ( halę ) , to będzie to brane z puli na maszyny czy budowle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
freetaxi kolego czy mogę zamontować te panele na domku do ogrzewania wody np

 

ZAŁĄCZNIK NR 2
Wykaz inwestycji służących ochronie środowiska
lub zapobieganiu zmianie klimatu zastosowanych w biznesplanie
"Modernizacja gospodarstw rolnych"
Rozp. MRiRW z dn. 21.08.2015
 

Panele słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne – nie dotyczy budynków inwentarskich; małe elektrownie wiatrowe o mocy do 40 kW


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

No właśnie też się zastanawiam jak to jest z tymi ofertami na etapie składania wniosku - chcę kupić ciągnik ok 75KM i skąd mam wziąć przykładowe oferty - z neta czy dzwonić do przedstawicieli żeby przesłali mi konkretną ofertę na dany ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nikt ci nie musi przysyłać, we wniosku się wpisuje jako źrodło ceny albo kosztorys inwentarski albo oferta cenowa i tyle zachodu, równie dobrze może być to zmyślona cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Ja mam pytanie czy w tym naborze będzie możliwe złożenie samego wniosku bez biznesplanu i innych załączników.

Po opublikowaniu listy uzupełniło by się brakujące dokumenty.

 

W ostatnim naborze ze starego PROW takie  coś przeszło i po złożeniu samego wniosku byłem na liście (niestety nie miałem dużo punktów i się nie załapałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Naliczenie niektórych punktów wymaga przedstawienia odpowiednich dokumentów. Jak chcesz to próbuj i podziel się potem wrażeniami :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

tylko że jak bym planował składać tylko za 3 punkty za młodego bo nie chcę kupować czegoś co mi jest nie potrzebne a jest punktowane ani robić jakiś specjalnych kombinacji.

 

Czyli złożenie samego wniosku bez niektórych załączników umieściło by mnie na liście?(niekoniecznie blisko jej zielonej części)

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na liście będziesz ale w międzyczasie będzie weryfikacja. Nie przedstawisz odpowiednich załączników, lecisz z punktami w dół. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj