rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

szymek7211    0

Kolega wie, tylko że się chyba źle zrozumieliśmy...

Z tym "na własną rękę" chodziło mi o to, że piec po prostu byłby kupiony za gotówkę i nie miałby nic wspólnego z MGR, bo nie byłby nawet wpisany do wniosku.
Zastanawiam się jedynie czy tego pieca nie wpisać właśnie do wniosku za co mógłbym uzyskać dodatkowe punkty, a piec i tak muszę zakupić dopiero po otrzymaniu tunelu.
A pytanie brzmi czy piec z podajnikiem retortowym kwalifikuje się do tej kategorii jeśli ma możliwość spalania biomasy, ale także węgla w formie ekogroszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że tak. Rozumiem, że chcesz to podłączyć pod pozycję nr 98?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette71    0

A jaki rok  należy wpisać w "okres docelowy"?

 

Czy maszyny które już są w gospodarstwie, ale nie kupione na poprzedni prow tylko kupione bez żadnych programów, np. siewnik do kukurydzy to czy teraz na ten prow mogę składać na zakup tego samego sprzętu tylko nowszego, innej marki itp.?

 

Co z wałem uprawowym, bo nie mogę go znalezć w zasadach doboru maszyn?


Wzrost 10% GVA w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy,  co należy rozumieć przez dzień przyznania pomocy, czy to będzie podpisanie umowy, czy dzień złożenia wniosku o płatność, czy dzień wypłaty refundacji, czy co ? Kiedy tak naprawdę rolnik otrzyma ten zwrot, w przyszłym roku, za dwa lata, za pięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

60 % zwrotu dla MR lub wspólnych wniosków -> z 333 333 zł netto zwrot 60% 199 999,80 zł, nasz koszt 133 333,20 zł. 

 

VAT -> 333 333 żł x 23% = 409 999,59 zł brutto.

 

czyli jeśli nie chcemy dzielić na etapy, musimy wyłożyć 410 000 zł, przejść na VAT. refundacja 60% + zwrot VAT da nam 276 666 zł z powrotem.

 

suma sumarum sprzęt za 410 000 zł brutto kosztuje nas 133 333 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

A czy można będzie zastąpić działkę wpisaną we wniosku inną działka bo będę musiał ja odpisać siostrze ale na razie do października mam zobowiązania względem MR???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek7211    0

Wydaje mi się, że tak. Rozumiem, że chcesz to podłączyć pod pozycję nr 98?

 

Tak, dokładnie chodzi o tą pozycję ;)

 

Jeszcze mam pytanie, czy biorą taki piec musiał bym w razie kontroli z agencji  przedstawiać np. faktury za pellet i udowadniać, że nim palę w piecu lub inną biomasą?

Bo nie ukrywam, że posiadam już taki sam i do ogrzewania używam ekogroszku i chciałbym przy nim pozostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

ktoś wie jaki zawieszany rozsiewacz nawozu  przysługuje na nie całe 50ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego zapoznaj się z zasadami doboru maszyn w PROW 2014-2020. Tak bez wczytania się w charakterystykę gospodarstwa ciężko powiedzieć. http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Dzięki za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie, co jeśli złoże wniosek a agencja stwierdzi że nie należny mi się tak duży sprzęt, wniosek zostaje odrzucony? czy może mogę go poprawić zmieniając na mniejszy sprzęt? Składam wniosek wspólny razem mamy prawie 50ha, chcemy spróbować na ciągnik 150-160 km i nie wiem czy to przejdzie. Produkcja tylko roślinna brak własnego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli ARiMR wezwie Cię do korekty to będziesz musiał (mógł) zmienić parametry techniczne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jak wygląda sprawa z talerzówkami kompaktowymi lub agregatami podorywkowymi?

3m przysługuje na ok 30ha a 3,5m na blisko 60ha. Czy jest szansa dostać 3,5m na 40-50ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Jak to jest z tymi ofertami na maszyny do wniosku? Co w tej ofercie musi sie znajdować? Czy musi byc w tym podana konkretna specyfikacja np ciągnika czy tam maszyn oraz dokładna cena? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oferty Ci są niepotrzebne na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

pytałem w innych tematach ale nikt mi nic nie odp a mianowicie chodzi mi o dotacje na kupno ciągnika tak około 70km a posiadam 10ha własnej ziemi i 4ha dzierżawy z możliwościowa dobrania 6 i moje pytanie czy dalo by rade załapać sie na jakiś program dodam ze nie mam 40lat a na młodego rolnika sie nie łapie  i nie wiem gdzie sie udać i wo gole od czego zacząć w sprawie wniosku itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego zapoznaj się na starcie z zasadami i warunkami otrzymania pomocy. Konkretne informacje znajdziesz na stronie www.arimr.gov.pl


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette71    0

Jak rozumieć, że pomoc nie obejmuje kosztów poniesionych w związku z realizacją inwestycji odtworzeniowych, czy tzn, że nie można się ubiegać o maszyny tego samego rodzaju, które już są w gospodarstwie, chociaż nie kupione w ramach prow 2007-13 np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

pytałem w innych tematach ale nikt mi nic nie odp a mianowicie chodzi mi o dotacje na kupno ciągnika tak około 70km a posiadam 10ha własnej ziemi i 4ha dzierżawy z możliwościowa dobrania 6 i moje pytanie czy dalo by rade załapać sie na jakiś program dodam ze nie mam 40lat a na młodego rolnika sie nie łapie  i nie wiem gdzie sie udać i wo gole od czego zacząć w sprawie wniosku itd

 

powyżej 40 lat i bez młodego rolnika nie masz najmniejszych szans aby kupić ciągnik na mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Radek1983 tym bardziej zachęcam Cię do sprawdzenia na początek czy kwalifikujesz się do złożenia wniosku. Szansami będziesz martwił się później. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Bo nawet mój doradca chce te oferty czyli pewnie tylko na potrzeby uzupełnienia wniosku tak dla swojej potrzeby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

powyżej 40 lat i bez młodego rolnika nie masz najmniejszych szans aby kupić ciągnik na mgr

 

ale ja nie mam 40 lat i posiadam gospodarstwo po rodzicach dopiero 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak w ogóle, do wczoraj czyli 3 dni przed końcem naboru wpłynęło 30 wniosków na nabór "inwestycje na obszarach osn"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napaleniec93 pewnie dla potrzeb związanych z przygotowaniem wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mogę podłączyć się pod ten temat

 

witam chciałem zapytać czy można wypisać gospodarstwo zAMiMR? 

jestem ciekaw bo już mnie ta unia wnerwia i te ciągłe kłody pod nogi nie potrzebuję jałmużny i nie chcę ingerencji w sprawy mojego gospodarstwa  poradźcie czy da się coś zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Witam moze ktos wie czy w nastepnych latach tez bedzie mozna złozyc wniosek na modernizacje na zakup maszyn? Bo na dzien dzisiejszy nie wiem co mam robic chce wziasc na modernizacje wóz asenizacyjny i opryskiwacz. zajmuje sie hodowla trzody chlewnej w cyklu zamknietym w sterfie czerwonej i od dwóch tygodni zakłady miesne nie  chca brac tuczników i nie wiem czy za jakis czas nie zrezygnuje z hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj