rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę sobie wielkość SO i kompletnie nie wiem jak obliczyć ten stan średnioroczny trzody? załóżmy że w zeszłym roku sprzedałem 62 tuczniki i w tym pewnie podobnie. A tam jest z podziałem na poszczególne grupy wiekowe tucznik, warchlak, prosiak.

Dla prostego liczenia załóżmy ze tuczniki przebywały u Ciebie 6 miesiecy od urodzenia do sprzedazy i ze w kazdej grupie przebywały po 2 miesiace a wiec szt x czas w grupie : na rok(12 miesiecy)

62x2:12=10.3

Wypada 10.3 szt na kazdą grupę wiekową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

....

chyba że masz mniej lat niż 40, to możesz mieć wszystko w ...głowie

no ja będe w tym roku miał 36lat więc 3pkt z tego co przeglądałem wcześniej strony.

Niestety z maszyn mało pkt bo te wysoce punktowane wziąłem w poprzednim naborze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Dla prostego liczenia załóżmy ze tuczniki przebywały u Ciebie 6 miesiecy od urodzenia do sprzedazy i ze w kazdej grupie przebywały po 2 miesiace a wiec szt x czas w grupie : na rok(12 miesiecy)

62x2:12=10.3

Wypada 10.3 szt na kazdą grupę wiekową

 

Dziękuję kolego  :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

jeśli z obszaru D planuje budowę silosów zbożowych po 15 ton i płyty obornikowej mogę sam sporządzić kosztorys budowlany? bo czytając załącznik odnośnie kosztorysów wnioskuje że tak ale lepiej żeby zrobił to ktoś kto się zna? dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

obliczającym stan średnioroczny radzę skorzystać z pomocy pracownika ODR od spraw produkcji zwierzęcej -pomoc bezpłatna bo samemu ciężko ogarnąć szczególnie cykl zamknięty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Odnosnie wzoru za liczbe pkt przyznawanych za pojedynczą inwestycję odnośnie ochrony środowiska ( z tej tabelki). Powiedzcie mi co trzeba podstawić za literke "u" - udział kosztu kwalifikowanego inwestycji w kosztach kwalifikowanych operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

wiem że są na forum i doradcy którzy wypełniają wnioski więc pytanko : czy robiliście już modernizację wspólną np dwóch rolników idzie to ogarnąć. Z tego co słyszałem to ludzie tak próbowali ale nie mogli udowodnić że dana maszyna będzie używana w tylu % u jednego i zrezygnowali he.

Maszyny punktowane to te w liście na ochronę środowiska tylko tak

Edytowano przez Paliwoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja nie miałem z tym problemu do tej pory. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

Witam wszystkich, trochę czytam wypowiedzi na tym forum i widzę, że wielu z was się dość dobrze orientuje. Mam kłopot z doborem maszyn, a dokładniej wymogów dla poszczególnych urządzeń. Powiedzmy że mam 17ha upraw z czego ok 5ha to sady, do nich i do tych pozostałych 12 ha chciałbym dobrać jakieś maszyny różnego typu np. siewnik, opryskiwacz, agregat, przyczepę itp. Z moich wyliczeń wynika, że biorąc opryskiwacz np. polowy przysługuje mi opryskiwacz o poj. 400l. I tu moje pytania: Czy przy takiej ilości ziemi wszystkie maszyny będą najmniejszego kalibru? Czy dobrze to wyliczyłem mniej więcej? oraz czy jest możliwość "oszukania systemu" żeby wsiąść jakieś większe maszyny np. opryskiwacz o poj. 1000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kwestia dobrego uzasadnienia też ma duże znaczenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

 

@freetaxi jak myslisz?

W nowym PROWie jest pozycja punktowana " urzadzenie GPS pozwalajace mapować pola" Czy zestaw do jazdy równoległej da radę pod to podciagnać? Nie jest wspomniane o mapowaniu zasobności więc może funkcja mapowania przeszkód wystarczy.  tongue.png  Wszak mapowanie to mapowanie

 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Myślę, że tak ale załącznik do rozporządzenia dotyczący inwestycji w środowisko i klimat to raczej katalog zamknięty więc proponowałbym zrobić zapytanie do Centrali. Ewentualnie będę jeszcze na jednym szkoleniu to można zapytać od razu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Co jesli zloze wniosek na zakup kilka maszyn i ostatecznie ich nie kupie albo kupie np. tylko jedna z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To zrobisz sobie aneks do umowy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Jezeli skladam wniosek na dzialanie "d" to mam osiagnac GVA 10% wzrost w piatym roku w odniesieniu do roku skladania wniosku i to wszyskie wymagania? W kolejnych latach (6 - ...) moze byc nizszy dochod nawet mniej niz 10 tys. E?

 

Skladajac wspolnie wniosek, dzialanie "d" sytuacja wyglada tak realizuje inwestycje za swoje pieniadze. Skladam wniosek o zwrot pieniedzy przez agencje zalozmy po 24 msc. i dostaje zwrot srodkow. I od tego czasu kazde gospodarstwo ma osiagac 10 tys. E i koniec?  Czy od zlozenia wniosku o platnosc koncowa przez kolejne piec lat ma byc 10 tys E kazde gospodarstwo i 10 % wzrostu GVA od momentu zlozenia wniosku?

 

Sam zakup beczki czolowej do opryskiwacza nawet sama beczka bez pompy przejdzie jako zbiornik do plukania?

 

Jak dlugo trwa procedura uzyskania "wszystkich" potrzebnych dokumentow, zeby miec gospodarstwo\uprawe ekologiczna. Mozna miec tylko jedna uprawe na kawalku gospodarstwa czy cale gospodarstwo musi byc eko?

 

jw tylko chodzi o system jakosci produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

To zrobisz sobie aneks do umowy :)

Nie kupie ostatecznie zadnej maszyny, zrobie aneks i co? Zadnych konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie punktacji. W poprzednich postach to zagadnienie jest sygnalizowane, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Jeżeli będę miał 1 punkt za różnicowanie działalności i 3 za wiek a za ochronę środowiska mniej niż półtora to wniosek będzie przyjęty?

 

Edytowano przez PiotrStachowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ogólnie minimum to 1,5 pkt w obszarze D.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie kupie ostatecznie zadnej maszyny, zrobie aneks i co? Zadnych konsekwencji?

 

nie musisz robić aneksu jak chcesz zrezygnować ze wszystkich maszyn, minie termin składania wniosku o płatność, przyślą pismo o odmowie przyznania bo przekroczyłeś termin i tyle, żadnych konsekwencji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Czy belka herbicydowa do upraw sadowniczych z elektrozaworami może być zaliczona jako opryskiwacz rzędowy, pasowy i osłonowy na plantacjach owoców miękkich (punkty 8+6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

a jak to jest jak sie zrezygnuje z jednej maszyny punktowanej jeszcze przed podpisaniem umowy?? jak juz jest lista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek7211    0

Witam.
Mam także pytanie odnośnie nowej modernizacji.
Na wniosku będzie min. tunel foliowy firmy haygrove tunel będzie używany przy produkcji kwiatów (mam już kilka tuneli tej firmy dlatego ten wybór) tunel będzie ogrzewany, początkowo piec miałby być kupiony po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na własną rękę. Po dłuższych przemyśleniach zastanawiamy się czy nie dopisać pieca do wniosku ponieważ w załączniku jest punktowana kategoria: "Piece na biomasę na potrzeby działalności rolniczej". Piec wyposażony jest w palnik firmy ekoenergia, a z opisu można wyczytać: "Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków). Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na bio-paliwach jak pellety, zrębki i zboża."
Czy taki piec kwalifikował by się do tej kategorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolega wie, że kupowanie "na własną rękę" po rozpatrzeniu wniosku to trochę loteria w tegorocznym naborze?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj