rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PRNH1    2

chcę wziąć siewnik do kukurydzy sieje 8 ha więc czy dostane 6 rzędowy na 45 cm   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy budowe chlewni na cykl otwarty mozna podpiac pod budowa budynkow inwentarskich i otrzymac dofinansowanie w ktorym pula zwrotu wynosi 500tys? jakie warunki trzeba spelniac w wniosku? Musi byc przyznana decyzja o zabudowie?

 


Mam pytanie. Czy budowe chlewni na cykl otwarty mozna podpiac pod budowa budynkow inwentarskich i otrzymac dofinansowanie w ktorym pula zwrotu wynosi 500tys? jakie warunki trzeba spelniac w wniosku? Musi byc przyznana decyzja o zabudowie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

PONAWIAM PYTANIE

Czy zmieniając dojarkę i wyciąg obornika to wliczamy te punkty

 za "Obora uwięziowa, bezściółkowa lub ściółkowa (modernizacja budynku)16pkt"

 czy coś źle  rozumuje?????

Bo jak dla mnie to jest modernizacja i jeśli tak to jak wtedy liczymy punkty???

Ile średnio zajmuje wypełnienie całego wniosku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Jakie dokumenty, pozwolenia są potrzebne by dołączyć je do wniosku by  utwardzić (kosatka brukowa /asfalt) Plac manewrowy ?

jak uzasadnić wzrost GVA w tym przypadku

Dodam ze mam hodowle krów mlecznych oraz uprawy

 

 Czy w ramach tego programu mogę zakupić Wiatę/ Garaż z konstrukcji stalowej do składowania w nim Bel siana i słomy ?
Jeśli tak to jakie dokumenty pozwolenia są potrzebne by dołączyć je do wniosku


 

 

Edytowano przez batim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

czy wniosek,biznes plan i reszta papierologii zmieniła sie po ogłoszeniu czy zostały stare wzory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

chcę wziąć siewnik do kukurydzy sieje 8 ha więc czy dostane 6 rzędowy na 45 cm   

na 4 rzędowy jest potrzebne o ile dobrze pamiętam 18 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Utwardzanie na zgłoszenie do Starostwa.

próbowałem zgłosić ok 2 tygodnie temu. osoba odpowiedzialna za wydawanie zaświadczeń powiedziała, ze na działkach budowlanych nie jest to konieczne od ok. pół roku.

Utwardzanie na zgłoszenie do Starostwa.

próbowałem zgłosić ok 2 tygodnie temu. osoba odpowiedzialna za wydawanie zaświadczeń powiedziała, ze na działkach budowlanych nie jest to konieczne od ok. pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

witam. Jak wykazać wzrost GVA kupując same maszyny, mając w sktrukturze zasiewów same łąki i tylko 2 ha zboża??? nie mając oczywiście chodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    19

Utwardzanie na zgłoszenie do Starostwa.

próbowałem zgłosić ok 2 tygodnie temu. osoba odpowiedzialna za wydawanie zaświadczeń powiedziała, ze na działkach budowlanych nie jest to konieczne od ok. pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0

Witam. Mam pytanie. Otóż chodzi o to ze chce skladać wniosek z jeszcze jedna osoba i ta osoba korzystala juz wczesniej z PROW-u tj. 2007-13 i brala maszyny które chcemy wziaść teraz a jak wiadomo nie mozna brac maszyn które brało sie w poprzednich naborach. Dodam ze my wgl nie korzystalismy z PROW. Czy ta osoba moze z nami startować?

Edytowano przez gigi1235

Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

czyli dopłaty z 2015 czy 1016?

wczoraj była odpowiedź

 

 

 

szukam i nie moge znalesc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Z tego co się dowiedziałem zgłoszenie do starostwa jest konieczne przy utwardzaniu jeżeli bierzemy na zwrot. Trzeba zrobic kosztorys. Pytanie kto może taki wykonać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

mozna z kims sie skontaktowac aby wytlumaczyl te podpunkty, np z arimr maja jakis telefon informacyjne albo cos
pozdrawiam


np, jaki agregat pod uprawe bezorkowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Witam. Interesuje mnie utwardzenie placu manewrowego kostką. Jak sporządzić prawidłowo uproszczony kosztorys i co powinien zawierać? Czy pod sporządzonym kosztorysem ma się podpisać osoba posiadająca uprawnienia do sporządzania kosztorysów,  czy firma która wyceniła koszt robót wykonawczych. Jak wygląda wzorcowy kosztorys uproszczony, chciałbym pokazać wykonawcy aby się na nim wzorował. Na chwilę obecną mam wyliczoną ilość kostki i obrzeży wraz z planem sytuacyjnym i wizualizacją, które sporządziło biuro projektowe. Natomiast jeśli chodzi o inne szczegóły i koszty biura zostawiają do dyspozycji firmy wykonującej i dlatego mam dylemat sporządzić kosztorys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Klek79 też myślałem nad utwardzeniem placu manewrowego, ale jest chyba problem z udowodnieniem 10% wzrostu. Masz na to jakiś sposób? Czy może robisz jeszcze jakąś inną inwestycję? Myślę też nad ciągnikiem, ale tu też jest problem z udowodnieniem 10% wzrostu. Macie na to jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AmuntVCF    0

Witam, Chciałbym dowiedzieć się więcej o liczeniu WEG na podstawie zwierząt.

Liczy się stan średnioroczny zatem jak planuje mieć 5 jałowek do 1roku teraz w marcu to ten stan średnioroczny liczy się 5*10/12= 4,16 i ten wynik używam w wyliczeniu WEG w kalkulatorze ESU? 

5 bo  5jałówek

10 bo10 miesięcy zwierzeta beda w gospodarstwie odejmując styczeń i luty

12- bo rok ma 12 miesięcy 

 

Czy zwyczajnie liczy sie stan na dzien składania wniosku i używam wartości 5 w kalkulatorze ESU? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A odpowiednia zmiana struktury zasiewów nie zwiększy o 10%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

Ale czyt plac manewrowy jest konieczny do zwiększenia gospodarstwa albo do struktury zasiewów? Traktor może uda się tłumaczyć tym ze zwiększysz gospodarstwo. Plac manewrowy będzie ciężko udowodnić. Tak usłyszałem od osoby co wypełnia takie wnioski. Sam jestem ciekawy jak to zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Np. zmieniam zasiewy na kukurydzę ziarnową. I robię taki plac aby wysypywać tam skoszoną kukurydzę żeby ją sprzedać, bo na pole ciężarowy nie wiedzie więc gdzieś trzeba załadować.

Albo np. teraz mam wszystkiego po trochu każdego rodzaju zboża i sprzedaje na targu na worki. Stawiam silos z dotacji i po utwardzeniu placu zmieniam strukturę na 50% pszenica 50% kukurydza. I utwardzam plac do załadunku samochodów.

 

Albo stawiam silos i utwardzam plac wokół niego i dojazd do niego z drogi aby mógł samochód dojechać.

 

Ja to sobie tak myślę, aby uzasadniać.

 

Z tymi uzasadnieniami to też było i w poprzednich naborach, ale w praktyce chyba nikt się nie czepiał uzasadnień, tylko sprawdzano pod względem formalnym czy dosłownie kropek i przecinków nie brakuje. A jak jakieś cyferki pomyliłeś to już kaplica.

 

Albo utwardzenie z ścianą oporową i traktować to jako magazyn płodów rolnych, lub bez ściany oporowej i np. zboże w big bag można by tam trzymać tylko plandeką przykryć. W sumie ja tak nieraz przechowuję a i ze 20 t na dworze jak się w budynkach już nie mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Jak to jest dzisiaj rozmawiałem z doradcą i powiedział mi że nie mogę posiadać maszyny takiej na którą składam wniosek ,na dzień składania wniosku, i nie chodzi tu o maszynę wcześniej dotowaną to jest oczywiste. Muszę się pozbyć,zezłomować albo sprzedać ,przecież wiadomo że musiałem czymś wcześniej pryskać bo chodzi tu właśnie o opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Lider19

Nie wpisuj że go posiadasz. Tego i tak nikt nie sprawdzi. Chyba, że kiedyś rozliczałeś fakturę zakupu to wtedy musisz. Albo wystarczy że weźmiesz w wyposażeniu zbiornik do mycia go na polu i wtedy inwestycja nie będzie odtworzeniowa.

Edytowano przez kamil1616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Kupiłem go jako używany na faktura z vat zwolniony wpisany w zakupy ale nie mam rejestru środków trwałych bo nie jest u nas wymagany.Tylko widniej on we wcześniejszych wnioskach PROW i biznes planach do kredytów .Opryskiwacz jest 10 lat bez kompa i innych takich.Jeśli chcałbym go sprzedać muszę na fakture i z vat.Kiedyś miałem taki przypadek przy kredycie na ziemie ża agencja zapytała mnie o ciągnik który kupiłem z kredytu ,a tez był używany, bo wtedy było można takowy kupić co się z nim stał i musiałem się tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

W poprzednich naborach było tak, że jak składałeś wniosek na zamierzenie budowlane które nie wymagało ani pozwolenia, ani zgłoszenia to agencja i tak wymagała  żeby był jakiś papier ze Starostwa, wiec ludzie i tak robili zgłoszenia robót.

Obecnie na utwardzenie własnej działki nie potrzeba zgłoszenia, ani pozwolenia, ale nie wykluczone, że agencja jednak może chcieć.

W zgłoszeniu sprawa wygląda tak, że Starostwo wyda papier dopiero po 30 dniach od Zgłoszenia, więc dobrze byłoby wiedzieć co dalej z tym roić bo czas mija.

Jak będą jakieś szkolenia to się dowiem.

 

Jestem projektantem drogowym, więc jak ktoś będzie potrzebował kosztorys do wniosku, czy ewentualnie projekt do zgłoszenia na utwardzenie podwórka to mogę zrobić.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj