rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Aganesst    11

analizator ma wartość bezwzględną 9, jako, że musisz wyliczyć jaka to część całości wniosku liczysz następująco 410tys to 100%, 10tys to u% wyliczasz u i podajesz tę wartość do wzoru, następnie liczysz ilość punktów, wychodzi 0,05354 punkta więc jeśli nie masz poniżej 40 lat (3pkt) to niestety ale do 1,5 pkt brakuje Ci sporo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

Na VAT nie musisz. tylko ewidencję zakupów i sprzedaży

a jak się jest na vat to też trzeba tą ewidencję prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

dzięki za info:) mam więcej jak 40 lat więc brakuje mi trochę punktów niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

a jak się jest na vat to też trzeba tą ewidencję prowadzić?

oczywiście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Cześć. Mam pytanie. Interesuje mnie zakup ciągnika o mocy do 100 koni, do tego chcę wziąść grubera z siewnikiem do poplonów, opryskiwacz wielogłowicowy z dodatkowym zbiornikiem na wodę i ręczne urządzenie do badania zapotrzebowania roślin w azot i opcjonalnie urządzenie mapowania GPS pola. z tego co liczę za maszyny 31pkt. Chodzi mi czy na powierzchnię 22ha mogę taki ciągnik z ładowaczem czołowym kupić? czy nie za duży, ewentualnie czy ktoś wytłumaczy jak mi jak liczyć moc wg wielkości pola. wielkość ekonomiczna wg. zasiewów 12 tyś euro

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Piszac wniosek rokiem bazowym ma byc rok 2016 i brane sa pod uwage grunty ktore beda składane na 2016 (Dopłaty bezpośrednie) a co jesli nie na wszystkie grunty ma sie dzierżawe, a składa sie na nie wniosek?? co wtedy z wniskiem z MGR jakie grunty mam tam wpisac?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

Armag pkt. za maszyny się nie sumuje tylko przelicza w zależności od ceny netto i od ich % udziału w inwestycji

Warto przeczytać rozporządzenie i ustawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

ale czy na gospodarstwo 22ha mogę wziąść ciągnik 100 konny?

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SylwekRo    0

Hej

Czy możecie polecić jakiegoś doradcę z woj. pomorskiego?

Wiele firm do których dzwonię to wszystko by przez telefon chcieli i maila, a ja wolę się spotkać

W ODRze nic nie wiedzą, nawet nie wiedzą ile u nich to kosztuje.

Jakie ceny za wnioski płacicie w Polsce?

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do tych co mają problem z liczeniem punktów.

 

Ściągnijcie sobie wniosek ze strony arimr, wpiszcie wszystkie planowane zakupy i punkty same się wyliczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
 

Piszac wniosek rokiem bazowym ma byc rok 2016 i brane sa pod uwage grunty ktore beda składane na 2016 (Dopłaty bezpośrednie) a co jesli nie na wszystkie grunty ma sie dzierżawe, a składa sie na nie wniosek?? co wtedy z wniskiem z MGR jakie grunty mam tam wpisac?? 

 

 

Liczą się też grunty na które nie masz oficjalnej dzierżawy, a składałeś wniosek na dopłaty w roku ubiegłym.

§6. ust.3. pkt. 5) rozporządzenia o tym mówi.

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

a co jesli w 2015 roku skladałem na 20ha ktore mam na włąsnosc a w tym roku bede składał na 32 ha z czego 12 ha mam dzierzawe na 5lat? i co teraz? na MGR moge  podac tylko 20ha a w ODR powiedziano mi ze odzuca mi wiosek bo nie jet tak samo jak w dopłatach bezposrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SylwekRo    0

a ja tam mam odwrotną sytuację

mam grunty w dzierżawie i dzierżawa mi się kończy za 3 lata i nie ma opcji przedłużenia

dopłaty biorę na to od 4 lat i nie chcę tych działek pokazywać we wniosku

mogę w tym roku tych działek nie pokazywać i dopłat nie brać

 

no i tutaj też lipa, bo jak odejdą te grunty to nie wiem czy wykażę wzrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Panowie sprawa wygląda następująco. Mam swojego pola 57ha. Chciałbym złożyć wniosek na kombajn zbożowy. I tutaj na wstępie zaczynają się schody. Chodzi o areał i wielkość kombajnu. Chcę kupić Deutz-Fahr'a, de facto najmniejszy z modeli czyli 6040HTS, ale mimo, że jest to najmniejszy z Deutzów, to jest on i tak duży, bo posiada silnik 230KM, co by wykluczało moje szanse na przejście tego wniosku. Gdyż potrzebowałbym ponad 100ha według tabelki doboru maszyn. Do czego jednak dążę, nie chce kupić małego g**na, bo wtedy zamiast kosić będe się bawił, a że robię reprodukcje materiału siewnego z kontraktami, moje ziarno musi być praktycznie zebrane co do dnia, więc spieszy mi się z tym zawsze, tym bardziej biorąc pod uwagę kilka ostatnich żniw pod kątem pogody. No i na dodatek w sumie koszę kombajnem co roku około 200ha w sumie. Czego oficjalnie nie mogę przecież wykazać. Reasumując... Czy jest jakaś szansa, droga, aby można było się starać o taki kombajn? Jak jest z ewentualnym zwrotem vatu, jeśli by wnioskowały dwie osoby? Na kogo będzie faktura gdy jedna osoba jest vatowcem, a druga ryczałtowcem?

 

Jest ktoś w stanie cokolwiek podpowiedzieć?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

Panowie jaka maszyne mozna zaliczyc do zestawu  bezorkowego- bezorkowa uprawa gleby ?

czy moze to byc sam gregat podorywkowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytania i odpowiedzi ze strony ARiMR

 

"9.    Czy we wszystkich obszarach: a,b,c,d  rolnik będzie musiał wykazać wzrost GVA o minimum 10%?
Realizacja operacji musi doprowadzić do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), co najmniej o 10% "

 

"39.    Czy możliwe jest złożenie wniosku o przyznanie pomocy na operację polegającą tylko na zakupie wozu paszowego?

Operacja polegająca wyłącznie na zakupie wozu paszowego, nie połączona z pracami związanymi np. z budową, przebudową, modernizacją budynku inwentarskiego lub adaptacją na budynek inwentarski, może zostać zrealizowana w obszarze D.

Jednocześnie należy pamiętać, że obszary A-C nakierowane są na rozwój produkcji zwierzęcej i operacja ma zapewnić odpowiedni wzrost GVA w gospodarstwie  – w tym kontekście również istotny jest zakres operacji, tj. czy przyczynia się do osiągnięcia celu, przy założeniu, że operacja jako całość spełnia pozostałe wymagania określone w przepisach."

 

w odpowiedzi do pytania nr 9 jasno jest stwierdzone,że realizacja operacji MUSI doprowadzić  do wzrostu GVA o 10%

w odpowiedzi 39 zasugerowane jest, że poprzez zakup samej maszyny bez połaczenia tego z inna inwestycją nie jest mozliwe uzyskanie wzrostu o te minimum 10% ale w obszarze D bedzie to już mozliwe ???

 

odpowiedzi te według mnie wykluczają się.

 

tak samo jak zakup samych maszyn w obszarze D 

ciagników,

opryskiwaczy, itd

staje sie nie możliwy do udokumentowania zakładanego wzrostu

 

to jedna z ważniejszych spraw bo samo liczenie punktów i tak Wam nic nie da.

 

czy ktoś uzyskał jasną interpretacje dotyczaca wzrostu GVA w sektorze D inwestycji polegajacej jedynie na zakupie maszyn ???

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

Witam, w instrukcji wypełniania wniosku str. 2 pkt 10 jest takie zdanie: " złożony wniosek nie może być zmieniany przez Podmiot w zakresie zestawienia rzeczowo-finansowego operacji". Czy ktoś może się orientuje co to w praktyce oznacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To znaczy, że po złożeniu wniosku nie będziesz mógł zmienić zestawienia rzeczowo-finansowego (planowanych inwestycji), chyba, że na wezwanie ARiMR do korekty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

czyli przykładowo wpisując opryskiwacz za 100 netto,siewnik za 60 netto i pług za 80 netto, nie mogę nic zmienić nawet ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będziesz mógł zmienić przedmiotu inwestycji. Czyli np. opryskiwacza na zupełnie inną maszynę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Proste nie mozesz samowolnie zmieniac zestawienia R-F jedynie na żadanie arimr. W poprzednich naborach nie było z tym problemu.  I powiedzmy sytuacja jest taka ze złożyłes na jakas maszyne a okazuje sie ze podbna kupiłes w poprzednim PROW,  wtedy ARIMR żada wykreslenia tej maszyny ( zmiany zestawienia) ale traktuje to jako twój bład żle wypełniłes wniosek i tej kasy juz nie mozesz wykorzystac na inna maszyne, druga opcja maszyna jest za duża dla ciebie i chca aby zmienic parametry to info od pracownika ARIMR w dniu wczorajszym.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

rozumiem, dzięki bardzo, a jeszcze jedno pytanie w tej kwestii czy zrezygnować z kupna tylko jednego sprzętu będę mógł, np. z pługa a pozostawic tylko siewnik i opryskiwacz, bo akurat sytuacja finansowa nie pozwoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Ponawiam pytanie pod co podpiąć Bronę aktywna + siewnik z redlicami talerzowymi 

pozycja MGR0860 lub MGR0890 ?

 

Oraz czy zakup Cyklopa można podpiąć pod inwestycje związana z ochrona środowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AmuntVCF    0

WEG ze zwierząt liczysz ze stanu średniorocznego.

Planuje dopiero teraz przepisac na siebie zwierzeta tzn 5 jałówek do 1 roku i 2 krowy...jak bedzie wyglądał moj stan srednioroczny zwierzat? tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wie ktoś moze jak wyliczyc powierzcnie magazynu pasz i plodów rolnych dla danego gospodarstwa przy produkcji roslinej i zwierzecej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj