rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Macius    60

Czyli jak ciągnik kosztuje 330tys netto i jestem młodym rolnikiem to dostane 198tys zwrotu i zostanie mi tylko 2 tys na zwrot reszty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokoo    0

@Macius

Tak by wychodziło, przy 60 % zwrotu dla młodego rolnika od kwoty netto.

Ponawiam pytanie z poprzedniej strony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Czy myślicie, że w pozycji: "agregaty nawozowo-siewne z nawożeniem okołonasiennym (doglebowym)" mieści się również punktowy siewnik do warzyw z podsiewaczem nawozów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Witam.

 

Jestem nowy w tym temacie, i postaram się w miarę jasno nakreślić moją sytuację. Składałem wniosek na MR 2015  w wrześniu i jak na razie wszystko wskazuje na to że decyzję będą dopiero w kwietniu. Jedna już teraz zaczynam przejmować wszystkie działki tak aby móc złożyć już wniosek o dopłaty i o zwrot akcyzy na paliwo. 

I tu moje pytanie czy będę mógł składać wniosek na modernizację w sektorze d? Bo z tego co zrozumiałem czytając rozporządzenie to muszę posiadać na siebie faktury na siebie na 5 tys z okresu ostatnich 12 miesięcy. I tu moje pytanie czy to już mnie od razu dyskryminuje czy np mogą być faktury z gospodarstwa które teraz przejmę? Jeśli to czy jakoś da się obejść tę sytuację?

 

ktoś coś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy będzie można skorzystać z dofinansowania do utwardzenie podwórka np: kostka brukowa ?

Odpowiedź masz na poprzedniej stronie. +1 pkt za lenistwo!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A można przeczytać kilka stron tematu? Co chwilę pada to pytanie o utwardzanie.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Koledzy jak to w końcu będzie z budowaniem przechowalni na ziemniaki i silosami na zborze jeśli nie ma się zwierząt ? słyszałem już tyle razy co innego że zgłupiałem, ma ktoś jakieś info potwierdzone ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek82    0

Jak ty chcesz kombajn kupic jak tylko max 200tys zwracaja

 

Dwie osoby 2x200tys.

zwrot 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR-PawelS    4

panowie w obszarze D zwrot jest 200 tys PLN i by go uzyskać trzeba wydać 400 tys netto PLN na maszyny 

jeśli wydamy 300 tys netto PLN to zwrot będzie 150 tys PLN 

jeśli wydamy 500 tys netto to zwrot będzie 200 tys netto :D

jeśli wnioskuje młody rolnik to zwrot będzie zwrot 60%

wspólny wniosek zwrot 60%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Silosy zbożowe, utwardzenie placów manewrowych to koszt kwalifikowany ale tylko z puli 200tys obszaru D  na maszyny, nawet jesli mamy produkcje zwierzeca. Z dodatkowej puli 300tys mozna skorzystac tylko na budowe budynków inwentarskich i magazynów na płody rolne oraz pasze.  Aby starac sie o wiecej niz 200tys zwrotu musza byc zwierzeta i bedzie rozpatrywana racjonalizacja budowy pod katem danego gospodarstwa ( powierz i ilosc zwierzat). Wczesnij były różne intrpretacje, ale dzis porozmawiałem konkretniej z pracownikiem ARIMR  który sie tym zajmuje juz maja jakies wytyczne, interpretacje.

 

Ciekawy tez jest temat  zakupu maszyn podobnych jak w poprzednim PROW, jak narazie jest to tak zapisane ze dosłownie nic nie da sie kupic o podobnej nazwie lub przeznaczeniu. Np. kupiłes przyczepe według wytycznych doboru maszyn na ten areł mozesz miec nawet 5szt teraz nic z tego :( to samo z ciagnikami.  Gosciu mówił że ministerstwo zbierało info, propozycje z ARIMR co zmienic i oni wysyłali swoje pomysły. Twierdzi ze nawet do czasu naboru moze sie wiele zmienic w rónych kwestaich a do czasu podpisania umowy to napewno bedzie sporo zmian.

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Może trochę inne pytanie ale czy likwidacja łąki i zasianie zboża może przynieść ten wzrost o te przykładowe 10%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybrava    0

Silosy zbożowe, utwardzenie placów manewrowych to koszt kwalifikowany ale tylko z puli 200tys obszaru D na maszyny, nawet jesli mamy produkcje zwierzeca. Z dodatkowej puli 300tys mozna skorzystac tylko na budowe budynków inwentarskich i magazynów na płody rolne oraz pasze. Aby starac sie o wiecej niz 200tys zwrotu musza byc zwierzeta i bedzie rozpatrywana racjonalizacja budowy pod katem danego gospodarstwa ( powierz i ilosc zwierzat). Wczesnij były różne intrpretacje, ale dzis porozmawiałem konkretniej z pracownikiem ARIMR który sie tym zajmuje juz maja jakies wytyczne, interpretacje.

 

Ciekawy tez jest temat zakupu maszyn podobnych jak w poprzednim PROW, jak narazie jest to tak zapisane ze dosłownie nic nie da sie kupic o podobnej nazwie lub przeznaczeniu. Np. kupiłes przyczepe według wytycznych doboru maszyn na ten areł mozesz miec nawet 5szt teraz nic z tego :( to samo z ciagnikami. Gosciu mówił że ministerstwo zbierało info, propozycje z ARIMR co zmienic i oni wysyłali swoje pomysły. Twierdzi ze nawet do czasu naboru moze sie wiele zmienic w rónych kwestaich a do czasu podpisania umowy to napewno bedzie sporo zmian.

A zboze to nie pasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na sam ciągnik niema szans

 

Uzasadnij?????


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

piszcie swoje pkt to porownamy szanse.Ja bd miał ok 6.5pkt.Nie wiem czy to dużo czy mało

 

jak narazie 3pkt. jedynie za wiek obzar d. świętokrzyskie, sadownictwo ciężko bedzie dobic do 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Panowie sprawa wygląda następująco. Mam swojego pola 57ha. Chciałbym złożyć wniosek na kombajn zbożowy. I tutaj na wstępie zaczynają się schody. Chodzi o areał i wielkość kombajnu. Chcę kupić Deutz-Fahr'a, de facto najmniejszy z modeli czyli 6040HTS, ale mimo, że jest to najmniejszy z Deutzów, to jest on i tak duży, bo posiada silnik 230KM, co by wykluczało moje szanse na przejście tego wniosku. Gdyż potrzebowałbym ponad 100ha według tabelki doboru maszyn. Do czego jednak dążę, nie chce kupić małego g**na, bo wtedy zamiast kosić będe się bawił, a że robię reprodukcje materiału siewnego z kontraktami, moje ziarno musi być praktycznie zebrane co do dnia, więc spieszy mi się z tym zawsze, tym bardziej biorąc pod uwagę kilka ostatnich żniw pod kątem pogody. No i na dodatek w sumie koszę kombajnem co roku około 200ha w sumie. Czego oficjalnie nie mogę przecież wykazać. Reasumując... Czy jest jakaś szansa, droga, aby można było się starać o taki kombajn? Jak jest z ewentualnym zwrotem vatu, jeśli by wnioskowały dwie osoby? Na kogo będzie faktura gdy jedna osoba jest vatowcem, a druga ryczałtowcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zboze to nie pasza?

 

Nie chodzi o to czym jest zboże. Tylko jakie jest jego przeznaczenie. I jeśli nie masz zwierząt to nikomu nie wciśniesz że zboże to pasza, bo dla ciebie jest to zwyczajny produkt rolny wytworzony w twoim roślinnym gospodarstwie.

 

Jeśli jednak masz zwierzęta, to znaczy że potrzebujesz je karmić paszą, wtedy możesz budować budynek za 300 tys zwrotu do przechowywania owej paszy.

 

Są to informacje tyle o ile, ale jak ktoś chce dokładniej wiedzieć to proszę sprawdzić czy na silos to przejdzie, bo na str. ARiMR chyba widziałem że silos za 300 tys zwrotu to tylko silos na kukurydzę przy chlewni. Tzn, że trzodę karmi się np. kukurydzą i obok niej można stawiać tzw. ,,BINA,, na paszę dla świniaków którą jest kukurydza.

I raczej chodziło o inne budynki na paszę, typu hale na siano, słomę itp. a nie silosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mam 21.39 ha łąk do dopłat i na tyle bym chciał składac na prow ale slyszalem ze potrzeba miec 10 000 tys wielkosci ekonomicznej gospodarstwa i jak sprawdzam w kalkulatorze so i zaznaczam ze to 

Trawy w uprawie polowej na zielonkę

to maly wsłółczynnik i nie wychodzi 10 tys a jak zaznaczylem  

łąki i pastwiska trwałe utrzymywane w dowolnej kulturze rolnej, z wyjątkiem nieuprawianych terenów do wypasu oraz łąk i pastwisk wyłączonych z produkcji podlegających dopłatom

 to jest wiekszy wspólczynnik i wychodzi a wiec podpowie ktos ktore w obliczeniu nalezy do mnie podpowiem ze ta sa wieleletnie łąki i zbieram z nich zielonke a na 3 pokos jest zaganiane bydlo tzn nie moje tylko sasiada ktory ma przy mnie pola . chodzi o to ze daje mu pasc bo ja mam 10 km do tych łak i ojca krow tam nie zagnam smile.png pomoże ktos ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Rozrzutniki obornika i kompostu:
1) z adapterem pionowym 2 lub 4-walcowym - 6 pk
2) z adapterem rozdrabniającym poziomym i tarczami rozrzucającymi- 8pkt
 Dodatkowe punkty za wyposażanie rozrzutników w:
1) zasuwę (gródź) skrzyni ładunkowej umieszczoną przed adapterami rozrzucającymi-  2pkt
2) deflektory (klapy, osłony) kierunku rozrzutu obornika -2 pkt

 

 

 

 Pytanie ile bedzie punktów za rozrzutniok z wałkami pionowymi   i tarczami rozrzucającymi ?? Tyle co z wałkami pionowymi ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj