rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Aganesst    11

mam pytanie odnośnie liczenia punktów: jeśli np w mojej inwestycji zakładam, że zainstaluję pompę ciepła która ma ocenę bezwzględną inwestycji 12, to czy dobrze liczę punkty wg wzoru? http://i.imgur.com/26CGFt1.png?1 czyli za to, że w inwestycji zainstaluję pompę ciepła dostanę w przybliżeniu 0,15 pkta?

 

Mam jeszcze jedno pytanko, jestem młodym rolnikiem z prow 2007-2013 (ostatni nabór) chciałem z ojcem budować magazyn na zboże (2 pkty = 1 pkt, że hala + 1 pkt, że razem z ojcem w grupie), od mojej doradczyni dostałem informację, że "...bo młody rolnik nie może mieć działki na współwłasność, a taki jest warunek w przypadku budowy przy wspólnym użytkowaniu..." czy to fakt?

 

Jeszcze jedno pytanko się znalazło: jak chcecie kupować ciągniki gdy za ciągnik nie ma punktów, a żeby się załapać do rozpatrywania wniosku trzeba mieć co najmniej 1,5 pkta?

No chyba, że macie 3 pkty za to, że macie mniej niż 40 lat ;D

 

freetaxi poradź Ty tu jesteś specjalistą ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Panowie, nie jestem na bieżąco. Nabór na obszar D będzie po 20 marca, czy dopiero po 20 marca będzie ogłoszony nabór? Znacie jakąś konkretną datę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ogłoszony był wczoraj bo musi być ogłoszony min. 30 dni przed dniem rozpoczęcia przyjmowania wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

mozecie mi podpowiedzieć w jaki sposób liczyć punkty np jak gruber ma 8 i siewnik poplonów też 8 to obiete maszyny liczymy oddzielnie czy łącznie i wtedy 16 pkt za całość, oraz np z opryskiwaczem za sam jako taki nie ma punktów ale sa już za zbiornik do płukania i końcówki i wtedy sumuje się punkty i za całość czy oddzielnie te kilka groszy za końcówki oraz oddzielnie za zbiornik a ceny opryskiwacza nie uwzględniamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18
kopię dokumentu albo kopie dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych, o których mowa w ust. 1 pkt 4 – w przypadku operacji realizowanej przez młodego rolnika;

 

 

a jak mam skończone technikum i wykształcenie średnie ale nie mam egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe to czy świadectwo wystarczy?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Witam.

 

Jestem nowy w tym temacie, i postaram się w miarę jasno nakreślić moją sytuację. Składałem wniosek na MR 2015  w wrześniu i jak na razie wszystko wskazuje na to że decyzję będą dopiero w kwietniu. Jedna już teraz zaczynam przejmować wszystkie działki tak aby móc złożyć już wniosek o dopłaty i o zwrot akcyzy na paliwo. 

I tu moje pytanie czy będę mógł składać wniosek na modernizację w sektorze d? Bo z tego co zrozumiałem czytając rozporządzenie to muszę posiadać na siebie faktury na siebie na 5 tys z okresu ostatnich 12 miesięcy. I tu moje pytanie czy to już mnie od razu dyskryminuje czy np mogą być faktury z gospodarstwa które teraz przejmę? Jeśli to czy jakoś da się obejść tę sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

mozecie mi podpowiedzieć w jaki sposób liczyć punkty np jak gruber ma 8 i siewnik poplonów też 8 to obiete maszyny liczymy oddzielnie czy łącznie i wtedy 16 pkt za całość, oraz np z opryskiwaczem za sam jako taki nie ma punktów ale sa już za zbiornik do płukania i końcówki i wtedy sumuje się punkty i za całość czy oddzielnie te kilka groszy za końcówki oraz oddzielnie za zbiornik a ceny opryskiwacza nie uwzględniamy ?

 

za opryskiwacz max 17pkt możesz dostać, gdzieś tam w instrukcji jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Czy jeśli ktoś złożył wniosek w naborze na budowę chlewni to może złożyć teraz w naborze D na modernizację budynków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127

ja mam pytanie może już odp. była ale trudno

czy jak bym dostał na MGR dofinansowanie to czy najpierw muszę wziąć kredyt w banku na całą sumę planowanej inwestycji i oni wtedy 60% zwracają ?

przykład inwestycja w maszyny na 300 000zł to czy muszę wziąc tyle kredytu w banku ? jak to jest bo nie do końca rozumiem

Możesz kase nawet wyciągnąć ze skarpety , najlepiej, zanieść do banku i wpłacić zrobić przelew (płatność zalecana przelewem)za kupione maszyny , a potem czekać na zwrot 50 lub 60 % kwoty netto jak nie jesteś vatowcem. Tylko wcześniej musisz mieć decyzję z arimr o przyznaniu zwrotu ,.'po pozytywnej akceptacji złożonego przez Ciebie wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem członkiem Spółdzielni dostawców mleka to da radę to podciągnąć pod organizację producentów ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Łódzkim jest dodatkowy punt za uczestnictwo w grupie producentów rolnych lub organizacji producentów. SDM na pewno nie jest grupom, a czy organizacją producentów właśnie pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganesst    11

mozecie mi podpowiedzieć w jaki sposób liczyć punkty np jak gruber ma 8 i siewnik poplonów też 8 to obiete maszyny liczymy oddzielnie czy łącznie i wtedy 16 pkt za całość, oraz np z opryskiwaczem za sam jako taki nie ma punktów ale sa już za zbiornik do płukania i końcówki i wtedy sumuje się punkty i za całość czy oddzielnie te kilka groszy za końcówki oraz oddzielnie za zbiornik a ceny opryskiwacza nie uwzględniamy ?

 

 

za opryskiwacz max 17pkt możesz dostać, gdzieś tam w instrukcji jest

 

Panowie czy wy na pewno dobrze liczycie punkty? Punkty z tabeli to jest bezwzględna ocena inwestycji i tę wartość wrzucacie do wzoru i dopiero punkty wychodzą, opryskiwacz to także ochrona środowiska więc odpowiednio też są punkty za to jaki udział w inwestycji mają maszyny z ochrony środowiska.

 

Może się mylę ale wg mnie źle te punkty liczycie. Niech wypowie się ktoś kto wie na 100% jak to z tymi punktmi.

Edytowano przez Aganesst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Dobrze myślisz i mi też chodziło o to że np za opryskiwacz max 17 pkt podstawiasz do wzoru. Czy to w instrukcji czy ktoś pisał do agencji i mu odpisali trzeba by było cofnąć sie o kilka stron a dokładniej post # 5935

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem że w modernizacji na maszyny mozna dostać 200 tys to oznacza ze  możemy wziasc maszyn za 200 tys czy chodzi  o to ze max zwrotu   za maszyny mozna dostać 200 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

Panowie czy wy na pewno dobrze liczycie punkty? Punkty z tabeli to jest bezwzględna ocena inwestycji i tę wartość wrzucacie do wzoru i dopiero punkty wychodzą, opryskiwacz to także ochrona środowiska więc odpowiednio też są punkty za to jaki udział w inwestycji mają maszyny z ochrony środowiska.

 

Może się mylę ale wg mnie źle te punkty liczycie. Niech wypowie się ktoś kto wie na 100% jak to z tymi punktmi.

wiem ze to trzeba do wzoru podstawiac tylko ze głównie chodziło mi o to jak to ugryźć bo np gruber i siewnik poplonów to dwie rózne maszyny ale w sumie pracują razem i sam juz nie wiem czy to jako wyposażenie dodatkowe bedzie liczone i jako jedna maszyna z łączną sumą punktów czy obie oddzielnie ale nadal mi nikt na to pytanie nie odpowiedział ;) z drugiej strony to i tak minimalne różnice, wyjdzie w praktyce później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @pro2006 gruber i siewnik poplonów liczysz oddzielnie bo tak jak piszesz to różne maszyny to ze mogą pracować razem to inna sprawa, nie masz opcji dodatkowych punktów w wyposażeniu grubera jak to jest np. przy opryskiwaczu

 

Ja mam pytanie natomiast o zwierzęta z którego okresu brać do wyliczenia SO pisze ze roku składania wniosku ale stan z okreslonego dnia czy liczymy stan średnioroczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

WEG ze zwierząt liczysz ze stanu średniorocznego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś kryteria przy dzieleniu inwestycji na 2 etapy np. w pierwszym max 50% lub 2 drugim min 20% środków czy mogę w pierwszym etapie kupić maszynę za 5000 a w drugim resztę za 300 000 ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj