rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

soltys48    19703

jak chcesz coś więcej napisać to zaopatrz się w SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY bo tych Twoich wypocin nie da się czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Zastanów się dobrze czy prawidłowo piszesz...

Moim zdaniem jednak trzeba bardziej brać pod uwagę moc ciągnika głównego. Według tego co piszesz to możliwe by było aby wziąć ciągnik 168 kucyków na 20 ha a to jest nonsens kompletny, dawno nie patrzyłem w kryteria doboru maszyn ale tam jeszcze były dodatkowe procenty za odległość pól, za obsadę zwierząt i chyba coś jeszcze czyli dało by się dociągnąć do 180 kM. Czy dalej uważasz że agencja pozwoliła by na taki nonsens? Na 20 ha to niech się cieszy jak zechcą mu dać 100 kM. I to zapewne jeszcze przy dobrym uzasadnieniu. To że są określone kW na gospodarstwo to szczegół w tym przypadku, mimo wszystko będzie brane pod uwagę ile kW ma mieć ciągnik główny i od tego dopiero trzeba liczyć dodatkową tolerancję.

A pewien jesteś tego co piszesz?

Nie wziąłeś pod uwagę mniej przedsiębiorczych którzy nie chcą bawić się we własną firmę plus tacy jak u mnie w ODR którzy mają już swoje lata, do pracy swojej przykładają się i im zwyczajnie nie opłaca się zakładać działalności, wolą ciepłą posadkę bez zmartwień i stresów, zwłaszcza, że tutaj szef nie ciśnie ich, mają święty spokój dzięki dobremu wypełnianiu swoich obowiązków, taki układ im pasuje.

Nie bądź śmieszny :-) Nie ma w tych agencjach i odr- ach kompetentnych chociaż na 90% ludzi i tyle w temacie. Już nie mówię o 100%.

To jest smutna prawda.... 

Panowie, w tamtym roku nie składałem wniosku o dopłaty, w sierpniu przyznano mi młodego rolnika, wtedy przejąłem część gruntów od ojca, i jeszcze od dwóch innych dzierżawców. Podpowie ktoś jak mam teraz zrobić ? czy muszę od wszystkich wydzierżawiających załatwić wnioski z tamtego roku, czy mogę wypełnić już wniosek na ten rok i złożyć go na modernizację?  Pomoże ktoś? z góry dziękuje.

Tak, pozbieraj z całej wsi wnioski, dostaniesz zgodę na ciągnik 450 KM :-)

Człowieku..... litości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No własnie pewny jestem i dzięki że potwierdziłeś swoją wypowiedzią moje zdanie ;-)

Nie wiem gdzie zauważyłeś abym potwierdzał twoje słowa, prosił bym o konkretne cytaty bo jakoś nie mogę znaleźć żadnego potwierdzania. Czas chyba nauczyć się czytać i rozumieć jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

 a slyszeliscie ze szykuja dopłaty tylko dla tych co maja krus w tym roku po zebraniu wniosków a w nastepnym jestes vatowcem= jestes przedsiebiorca czyli musisz byc na zus czyli dopłat nie dostaniesz bo prywatne przedsiebiorstwa nie sa dotowane w uni juz to działa a u was bedzie to sie nazywa USZCZELNIENIE PODATKU

Myślałem że już gorszych bredni i głupot tu nie przeczytam. Człowieku litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kolego pytam z tego względu gdyż tu parę razy przewinął się wątek o tym że do wyliczania wielkości ekonomicznej będą brane grunty z dopłat 2015, a ja takiego wniosku nie posiadam. Czytałem parę stron, jednak jednoznacznej informacji na ten temat nie znalazłem, a często przewijał się wątek że wniosek z 2015. Wybacz , ze nie każdy jest tak zorientowany jak Ty.

No nie wczytałeś się chyba. Z rozporządzenia wynika, że trzeba jeden z 5 punktów spełnić. Wątpliwości rozwiąże stanowisko Arimr. Wróć do wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47508-prow-2014-2020-modernizacja-gospodarstw-rolnych/page-320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie bądź śmieszny :-) Nie ma w tych agencjach i odr- ach kompetentnych chociaż na 90% ludzi i tyle w temacie. Już nie mówię o 100%.

To jest smutna prawda....

Ja śmieszny? Przemilczę bo znowu jakiś krzykacz...

Swoją opinię wyraziłem na podstawie swojego ODR, może nie wszyscy są fajnie zorientowani ze wszystkim lecz ja osobiście twierdzę że większość pracowników (wiadomo nie wszyscy) jest w pracy dobrze przygotowana. Mam swoją opinię o swoim odr- jesteś w stanie ją podwarzyć jakimiś sensownymi argumentami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 dołacze sie do tego pytania otoz ja wziolem ciagnik na mlodego w 2011 roku a ojciec nie korzystal wcale z zadnego programu i czy razem mamy szanse dostac ciagnik? i drugie pytanie jezeli ja posiadam gołą ziemie a ojciec reszte tzn ziemie budynki  to czy wspolnie mozemy tez wnioskowac o utwardzenie podworka kostka???

powtarzam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie macie szans bo Ty wziełeś ciągnik na dane działki rolne i maszyna na nich figuruje a nie na beneficjencie,

wspólne utwardzanie podwórka to jak dla mnie zagmatwane zdeka na 2 osoby, i to jakbyś nie wiedział idzie z maszyn kasa na utwardzanie, tak nawiasem.

Tylek w troki i do doradcy jutro walisz i wiesz wszystko !!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale pytalem sie juz kilku doradców i opinie na temat ciagnika jest podzielona .najbardziej chodzi o ciagnik pal licho kostke.jutro jestem tez umowiony z doradca odr - u i zobacze  co mi powie bo sam nie wiem dlatego pytam na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

 dołacze sie do tego pytania otoz ja wziolem ciagnik na mlodego w 2011 roku a ojciec nie korzystal wcale z zadnego programu i czy razem mamy szanse dostac ciagnik? i drugie pytanie jezeli ja posiadam gołą ziemie a ojciec reszte tzn ziemie budynki  to czy wspolnie mozemy tez wnioskowac o utwardzenie podworka kostka???

 

Kolego z tego co się orientuję to na 99% nie przejdzie jeśli jedna osoba już wzięła to wspólnie nie przejdzie ale dopytaj bo nie chce cię w błąd wprowadzić druga sprawa podział udziałów  jeśli ty np. masz 20 h ziemi a ojciec 10 to zwrotu z ciągnika nie dostajecie 50/50 tylko na 25/75 % też miałem składać wspólnie ale składam osobno. złóż na ojca ciągnik a na siebie kostkę  i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saganp    0

<p>Przejrzałem ostatnie wpisy na forum i ten temat nie jest nigdzie poruszony więc chcąc się upewnić zapytam czy dobrze rozumiem kryteria przyznawania pomocy jeśli chodzi o obszar D. Jest wyszczegolnione kilka warunkow za ktore przyznawane są punkty (zgodnie z rozporządzeniem par. 16 i broszurą informacyjną arimr), ale o kolejności przysługiwania pomocy nie decyduje ani wielkość ekonomiczna gospodarstwa (SO) ani osiągnięcie wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA). Oczywiście trzeba tutaj spełnić warunki min. 10.000 euro i 10% wzrostu ale jeśli są one spełnione (kryterium TAK lub NIE) przy ustalaniu kolejności już nikt nie bierze pod uwagę czy moja wielkość ekonomiczna to minimum czy np. 50.000 euro albo czy wzrost wartości dodanej będę miał 11% czy 50%? Rozumiem że jedynymi kryteriami są te z rozporządzenia par. 16 To chyba trochę odwrocenie kryteriow w porownaniu do PROW 2007-2013. Ktoś coś bliżej wie na ten temat, a może jestem w błędzie?</p>

Edytowano przez saganp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie wiem gdzie zauważyłeś abym potwierdzał twoje słowa, prosił bym o konkretne cytaty bo jakoś nie mogę znaleźć żadnego potwierdzania. Czas chyba nauczyć się czytać i rozumieć jednocześnie

O tych starszych ludziach, ciepłych posadkach, nieopłacalności itp, no poprostu mój ODR "Omijaj Daleko Rolniku"

Współpracuje z kierowniczką ze swojego oddziału (PROW 2007-13 i Fadn) i znam tam pracujących, to kierowniczka jeszcze się stara i jest trochę obeznana w tematach, ale reszta bez komentarza! Mój wniosek jest jeden:

Rolnik jest potrzebny ODR-owi, a nie ODR Rolnikowi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

mam pytanie o vat.   jeżeli dwóch rolników kupi maszynę 50/50 jeden jest vatowcem drugi na ryczałcie- jak to będzie z wypisaniem faktury i rozliczeniem vat w US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

 a slyszeliscie ze szykuja dopłaty tylko dla tych co maja krus w tym roku po zebraniu wniosków a w nastepnym jestes vatowcem= jestes przedsiebiorca czyli musisz byc na zus czyli dopłat nie dostaniesz bo prywatne przedsiebiorstwa nie sa dotowane w uni juz to działa a u was bedzie to sie nazywa USZCZELNIENIE PODATKU

 

Bierz kolego połowe przez jakiś czas ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

kolego jacek 100% racji masz - jak mają szkolenie i interes z niego to robią sie super uprzejmi. bolek - kilka postów wstecz, ktoś pisał że można fakture rozliczyć w połowie dopytaj ksiegową . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Jezeli kupiłem przyczepe na młodego rolnika z prowu 07-13 to czy teraz na MGR moge kupic znow przyczepe czy juz nie przysługuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maszyny i urządzenia tego samego rodzaju lub przeznaczenia nie wchodzą w grę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą po fachu. On gdzieś zasłyszał, że jutro ma być ogłoszony nabór. Pożyjemy, zobaczymy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Oby to była prawda 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak dzwoniłem ostatnio w sprawie młodego rolnika to twardo twierdzili, że nabór będzie w takim terminie, jaki wynika z rozporządzenia. Do wtorku mają czas, żeby go ogłosić. Potem to procesy legislacyjne, zmiany, cuda wianki i znowu się wszystko przeciągnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą po fachu. On gdzieś zasłyszał, że jutro ma być ogłoszony nabór. Pożyjemy, zobaczymy :)

 

Kolego są chętni którzy bedą składąć na sam ciągnik ??

Jest szansa na załapanie sie na sam ciągnik ? Młody rolnik 20 ha. Bydło opasowe.

Czy lepiej dobrać jakaś maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

O tych starszych ludziach, ciepłych posadkach, nieopłacalności itp, no poprostu mój ODR "Omijaj Daleko Rolniku"

Współpracuje z kierowniczką ze swojego oddziału (PROW 2007-13 i Fadn) i znam tam pracujących, to kierowniczka jeszcze się stara i jest trochę obeznana w tematach, ale reszta bez komentarza! Mój wniosek jest jeden:

Rolnik jest potrzebny ODR-owi, a nie ODR Rolnikowi!!!

U nas za to jak przychodzi czas wniosków to bardzo dużo osób się przewija a większość pracowników jest kompetentna, wniosków piszą dużo. Co do Fadn to kierownikiem (czy tam dyrektorem) jest rolnik który ma spore gospodarstwo akurat obok pola dzierżawionego przeze mnie i sam korzysta z funduszy jak jest tylko możliwość, także pojęcie też ma. To że odr u kogoś nie spełnia swojej roli to znowu ja na swój narzekać nie mogę, swoje robią i w poprzednim prow praktycznie wszyscy którzy u nich pisali wnioski dostali dofinansowanie, gdzie niektóre prywatne firmy tak pisały że szkoda gadać, fakt niektóre są dobre (akurat kolega ze studiów tam pracuje) i na prawdę można polecić a niektóre porażka jak niektóre oddziały odr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj