rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

rafalo6200    12

Aż głowa boli jak się czyta te głupoty. Jak tacy ludzie jak: memonic, i reszta którzy drążą w tym temacie i piszą coś na temat szkoleń z IP  niech przeczytają rozporządzenie i dopiero wtedy niech się wypowiadają na jakiś mądry temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

koledzy z tamtego prowu wzieliśmy maszyny mineło 3lata,bede mogł składać w marcu na maszyny czy musze czekac aż upłynie 5lat?prosze o pomoc pilne!

Jasne że możesz składać,nie ma żadnych przeciwwskazań. Jednak nie możesz składać na to co już kupiłeś w tamtym prowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

Przekazuje tylko informacje usłszane od prowadzącej szkolenie z integrowanej produkcji więc w miare wiarygodne źrudło sprawa toczy się o 2 ptk za INTEGROWANĄ PRODUKCJE nic poza tym. Sam zostałem skierowany przez doradce w celu zdobycia tych punktów okazało się że osoby korzystające z MR PROW 2014-2020 nie uzyskają tych punktów a pozostali owszem jeżeli to nieprawda prosze werfikować. PS: Na szkoleniu było dużo osób 95% poniżej 40lat i większości chodziło właśnie o te 2 punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

w odr pracuja przewaznie kretyni, to moja weryfikacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ja nie zauważyłem nic o IP i dodatkowych punktach w rozporządzeniu, chyba że w jakimś województwie a przegapiłem. Przy krowach punkty są za młodego rolnika, ilość zwiększenia stada oraz ilość utrzymywanych sztuk w stadzie, plus moje województwo obszar ASF i coś tam jeszcze. Nigdzie słowa o IP, ci na szkoleniach to pieprzą głupoty aby tylko więcej osób było bo zapewne od łebka mają kasę-taka moja opinia, no ale oczywiście biorę pod uwagę że mog€ się mylić.
Swoją drogą ciekaw jestem kto by poszedł na to szkolenie jeśli ani to interesujące ani potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:D Ja byłam z ciekawości jakoś jesienią na szkoleniu i to mi wystarczyło, aby teraz nie skorzystać z ponownego zaproszenia :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Do szkoleń w ODR polecam ostrożność słuchania. Temat robi się nudny i monotonny, zwłaszcza jak czyta się post Mateusz1q który sprzecza się z sołtys48 nie widząc że to samo napisał :D

 

Czy nie jest przypadkiem tak, iż biorąc paszowóz trzeba połączyć z budową, aby został on zakwalifikowany pod wyposażenie?

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Chodzi o punkty za uczestnictwo w systemach jakości

Tak tylko że szkolenie ma na celu doinformowanie na czym to polega i samo szkolenie nic ci nie daje bo dostaniesz jedynie papierek że brałeś udział w szkoleniu a sam system jakości musi być potwierdzony raczej jakimś certyfikatem a nie tylko zdobyciem jakiejś tam wiedzy. Masz to stosować (i mieć na papierze że stosujesz) a nie tylko wiedzieć.

Także stek bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Adanos operacja polegająca wyłącznie na zakupie wozu paszowego, nie połączona z pracami związanymi np. z budową, przebudową, modernizacją budynku inwentarskiego lub adaptacją na budynek inwentarski, może zostać zrealizowana w obszarze D.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

Tak tylko że szkolenie ma na celu doinformowanie na czym to polega i samo szkolenie nic ci nie daje bo dostaniesz jedynie papierek że brałeś udział w szkoleniu a sam system jakości musi być potwierdzony raczej jakimś certyfikatem a nie tylko zdobyciem jakiejś tam wiedzy. Masz to stosować (i mieć na papierze że stosujesz) a nie tylko wiedzieć.

Także stek bzdur.

 

To oczywiste droga do certyfikatu zaczyna sie od szkolenia i zapisu do udziału w programie 250zł na start potem dalsze procedury, kontrole itp. jasne nie chodzi o samo szkolenie tylko uczestniczenie w systemie jakości jakim jest IP. Opieram się tylko na informacjach ze szkolenia nie chce nikogo wprowadzać w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabaz    0

Witam,

Na Modernizację Gospodarstw Rolnych 2014-2020 mam zamiar złożyć wniosek na ciągnik i opryskiwacz ale zastanawiam się czy możliwe będzie przy takiej inwestycji pokazanie 10% wzrostu dochodu rolniczego. Aktualnie wniosek składany na 20ha ( główne uprawy to zboża i ok 1,5 ha warzyw kapustnych) oraz tuczniki w cyklu otwartym (zakup 500 sztuk rocznie). Mógłby ktoś podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Witajcie, czy już wiadomo coś na temat terminu przyjmowania wniosków na modernizację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze konkretnego terminu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Jakie umowy dzierżawy liczą się w tym naborze? W gminie czy u notariusza? Na ile lat min.?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można w UG. Można u notariusza. Umowy dzierżawy powinny być na okres przynajmniej 7 lat od złożenia wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Chyba że już masz wpisane w ostatni wniosek o dopłaty jakieś dodatkowe działki które użytkujesz, wtedy nie musisz robic żadnej umowy gdyż masz umowe np. ustną, z tym że obszar gospodarstwa nie moze sie zmniejszyc po 5 latach. Info od prowadzącej szkolenie z oddziału regionalnego dla odr-ow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

czy może ktoś rozwinąć powyższe przemyślenie jeśli mam we wniosku działki na które nie mogę zrobić umowy w gminie lub u notariusza tylko umowa ustna ale będę je wykazywał we wniosku o dopłaty w kolejnych latach liczą się czy nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A mam taki przypadek w 2011przejałem gospodarstwo wraz z nim dzierżawe 2,6ha-która miał ojciec ale:właściciel ziemi nie żyje od 96r. Biore na nią dopłaty, płace podatek i teraz czy mogę ja podać do wniosku na mgr?  Czy konieczna jest umowa dzierżawy której wiadomo nie zrobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

składałem wniosek w listopadzie na wiatę dostałem poprawki odnośnie wykształcenia dostarczyłem im świadectwo ukonczenia technikum rolniczego i do tego zaświadczenie odnośnie ukończenia profilu technik agrobiznesu 

a im to mało chca jakieś dyplomy i jeszcze inne pierdoły chodzi o egzamin zawodowy czy jak

egzaminu nie mam ale z tego co wyczytałem na stronie arimr dyplom o egzaminie jest potrzebny osobom które robiły 3 letni kurs ktory robi szkola osob ktore konczyły technikum to nie dotyczy 

moze macie jakies informacje co do tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Kolego to masz wykształcenie średnie ale nie masz dyplomu to nie możesz posługiwać się tytułem rolnika, zdasz egzamin zawodowy, dasz papierek i dopiero wedle rozporządzenia masz kwalifikacje rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

dokładnie tak, a ten papierek to dyplom o który doprasza się agencja 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

A mam taki przypadek w 2011przejałem gospodarstwo wraz z nim dzierżawe 2,6ha-która miał ojciec ale:właściciel ziemi nie żyje od 96r. Biore na nią dopłaty, płace podatek i teraz czy mogę ja podać do wniosku na mgr?  Czy konieczna jest umowa dzierżawy której wiadomo nie zrobie....

Musisz mieć na to tzw kwitek.....było już o tym tu pisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj