rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

jaroWM    44

czyli wg tego dokumentu spełniam pkt 3 - studia magisterskie inne, niż wymienione w pkt 2 + udokumentowany 3-letni staż pracy w rolnictwie.

 

mam po licencjacie 2-letnią magisterkę z Agrobiznesu i ponad 4 lata w Krusie, jako domownik (czyli spełniam także pkt 8 - szkoła średnia + 4 lata stażu).

 

a w ogóle robię teraz technika turystyki wiejskiej, bo z okazji MRcsk wysłali mnie tam. Ministerstwo Rolnictwa (gdzie aż oparła się moja sprawa) zaliczyło mi połowę godzin z Agrobiznesu i kazali uzupełnić wykształcenie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mam wprowadzony od kilku lat certyfikat IPO i czy mam za to dodatkowe punkty w MGR? Czy tylko jesli teraz wprowadzałbym jakiś nowy a tamten się nie liczy bo tak mi naopowiadali. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, siłą rzeczy jest to budowa. Ale jaki kontekst pytania? Chodzi ci o to czy przysługuje na nie 200 bądź 300 tys zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

chodzi o punkty.jezeli biny zaliczymy do budowy to jezeli beda stanowic wiecej jak 50% kosztów calej inwestycji to przysluguja 3 punkty-dobrze mowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Mam pytanie jeśli kozystałem w tamtym wydaniu finansowym z modernizacji i różnicowania to czy w tym wydaniu też będę mógł korzystać z modernizaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Tak, siłą rzeczy jest to budowa. Ale jaki kontekst pytania? Chodzi ci o to czy przysługuje na nie 200 bądź 300 tys zwrotu?

 

Jaki zwrot przysługuje, 300 tys?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

podajcie linka za co ile ptk bo kiedys znalazłem a teraz nie moge z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Czy do doboru maszyn będzie liczona powierzchnia gosp. z dnia złożenia wniosku czy docelowa wynikająca ze wzrostu GVA o 10% np. poprzez powiększenie powierzchni?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Jaki zwrot przysługuje, 300 tys?

 

 

jak masz zwierzęta i tam będzie przechowywana pasza dla nich to idzie z puli 300tyś 

jak nie masz zwierząt to z puli maszynowej 200tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mam pytanie jeśli kozystałem w tamtym wydaniu finansowym z modernizacji i różnicowania to czy w tym wydaniu też będę mógł korzystać z modernizaci

 

Ręce mi opadają .Chłopie poczytaj sobie na forum tu jest wszystko napisane niech się chce .Ten temat od minimum pół roku się przewija .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Dostal ktos poprawki z ostatniego naboru???

Wczoraj w centrali arimr powiedzieli mi ze szykuja sie zmiany i zeby sie nie martwic jak dostane wezwanie do poprawek a nie bede mial prawomocnego pozwolenia bo takich wnioskow jest bardzo duzo i cos z tym zrobia, ciekawe tylko co strach sie bac co oni moga jeszcze wymyslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

jak masz zwierzęta i tam będzie przechowywana pasza dla nich to idzie z puli 300tyś 

jak nie masz zwierząt to z puli maszynowej 200tyś 

 

Pasza - czyli zboże może być? Chodzi mi o silos  płaskodenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, nie może być. Jeśli masz zwierzęta to możesz tam trzymać powietrze i powiedzieć że to jest pasza bo twoje zwierzęta żywią się tlenem i dostaniesz 300 tys zwrotu do takiego silosu.

 

Jeśli nie masz zwierząt i będziesz tam trzymał choćby siano w kostkach to i tak dostaniesz tylko 200 tys zwrotu.

 

W skrócie mówiąc nie ważne co ty tam trzymasz i co to za budowla. Ważne czy masz ogony w gospodarstwie, potencjalnych zjadaczy paszy czy ich nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy z tamtego prowu wzieliśmy maszyny mineło 3lata,bede mogł składać w marcu na maszyny czy musze czekac aż upłynie 5lat?prosze o pomoc pilne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co wiem koledzy to w tym roku nie będzie modernizacji, ma byc w 2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Żebyś jeszcze miał jakieś potwierdzenie żeby takie głupoty opowiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

a czy utwardzenie placu to budowa ? czy dało by radę dostać 3 pkt za to jeżeli by stanowiło by to 50% inwestycji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

a czy utwardzenie placu to budowa ? czy dało by radę dostać 3 pkt za to jeżeli by stanowiło by to 50% inwestycji ?

nie ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Z tego co wiem koledzy to w tym roku nie będzie modernizacji, ma byc w 2017.

 

Kolejny co przedawkował zioła ...ludzie za takie wpisy to moderator powinien rok dawać bana .Dziękuję za uwagę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zetorr6441 potwierdzam ten fakt. Większość wniosków złożonych praktycznie na pusto, bez wymaganych dokumentów. Pewnie będzie zmiana rozporządzenia i wydłużenie terminu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam ja dostalem poprawki z naboru jesien 2015.sporo poprawek a maly wniosek. nie wiem czy mi przejdzie.dzwonilem do prowadzacej bo mam zmiane numeru dzialki i mowie ze w 2 tygodnie sie nie wyrobie zeby zmienili w ksiegach wieczystych a ona na to zebym dal tylko potwierdzenie zlozenia wniosku o zmiane numeru w sądzie i zeby sie nie martwic bo cos tam zmieniaja zasady ale nie chciala konkretnie gadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy w naborze na obszar d będą osobne listy na każde województwo czy dwie jedna na mazowieckie a druga na resztę kraju ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj