rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Farmerski    9

Mam pytanie odnośnie wzoru do przeliczenia punktów za maszynę do listy rankingowej, a mianowicie o udział kosztów kwalifikowacych w całosci operacji. Co znaczy ta "całosc operacji'?, w moim rozumieniu jest to suma kosztów kwalifikowanych z kilku maszyn na które będę składał wniosek. Wtedy z tego wzoru wychodzi mi że jeżeli bym brał sam pług to bym dostał 2pkt, natomiast jeżeli wezmę pług, rozrzutnik i gruber to niespełna 1,2 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

mogę złożyć wniosek np w pierwszym naborze i jeśli się załapię to mogę sprzęt kupić dopiero za rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a wiesz ze jesli dobrze podzielisz swoje dzialke to urzedy informuja tylko sasiednie dzialki graniczaca z inwestycja i teoretycznie nikt z sasiadow sie nie dowie o twojej papierologii tylko ty jestes juz za daleko to trzeba od tego zaczac

W ten sposób można sobie jeszcze wydłużyć drogę... Działki w zasięgu oddziaływania inwestycji a nie sąsiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam prośbe jakby ktoś umiał mi obliczyć ile bede miał punktow? składałbym na ciągnik za ok 200tys  opryskiwacz za ok 50tys  siewnik punktowy do warzyw ok 50tys  głębosz 10tys  kosiarka 15tys . gospodarstwo mam od stycznia 2011  11,6ha   lat 30. bo nie wiem czy wogole robić sobie jakies nadzieje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Dodawać, mnożyć i dzielić myślę, że potrafisz, wzór też jest ogólnodostępny więc pytanie co najmniej bez sensu i nie na miejscu. No chyba, że chciałeś się pochwalić co chcesz kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czytales rozporzadzenie albo chociaz jakas ulotke?  wiesz za co sa przyznawane punkty ?    bo ty wpsiales to co chcesz kupic i jedynie jezeli ci ktos policzy , to podaj jedynie ilosc punktow w kategorii ochrony srodowiska. nic ci to nie da

 

naprawde noz sie w kieszeni otwiera, kazdy by chcial grube dofinansowanie ale juz chwile pomyslec to ponad sily co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Chodzi o to ,że minimum do złożenia wniosku jest 1,5 pkt. Jeśli jesteś młodym rolnikiem to masz na dzień dobry 3 punkty, i możesz wnioskować o ciagnik, nie ma problemu , tylko chodzi o to że kasy też za wiele nie ma, i pewno małe szanse będą dostać się na listę z 3 pkt.

 

Kolego ,a punkty za maszyny znaczy się może jeden plus punkt za grupę producencką etc .Trzeba się ładnie nagimnastykować ,żeby się załapać na dofinansowanie .Większość  skupia się  na litanii i wypisuje ,jakie chcą maszyny ,a zapomina o tym ważnym aspekcie .

Ja będę składał wniosek mam 5 punktów i liczę ,że się załapię   :) 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Ciekawe czy dołożą coś kasy dla wszystkich czy. wywala wnioski do kosza i jesienią znów nabór.Kusi mnie kostka ale bardzo zaniza pkt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

DanielFarmer mam ten sam problem bo z kostką wychodzi mi za maszyny 0,90pkt a bez niej 2,30pkt ale będę ryzykował i raczej składał bo chodzić w tym błocie cały czas to kiepsko a może akurat się uda ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Mam pytanie odnośnie młodego rolnika bo nikt nie jest mi w stanie pomóc. Prowadzę gospodarstwo od 4 lat i w kwietniu kończę 40 lat. Brałem premie młody rolnik i moje pytanie brzmi czy przysługuja mi te 3 pkt i 60 % zwrotu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć mniej niż 40 lat, prowadzić gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat oraz posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe zgodne z tymi, które są w "Premiach dla młodych rolników" objętych PROW 2014-2020. Jeżeli spełniasz te wszystkie warunki razem będziesz miał powiększony poziom refundacji, czyli 60 %. To samo tyczy się 3 punktów za wiek. Będziesz musiał się po prostu pospieszyć z przygotowaniem i złożeniem wniosku :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

ja bez kostki 3.1pkt a z 2.49pkt. 0.6pkt to bardzo dużo zważywszy ze kilkaset osob dostanie a kilka tys złoży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

mogę złożyć wniosek np w pierwszym naborze i jeśli się załapię to mogę sprzęt kupić dopiero za rok ?

 

2 lata masz na zakup sprzętów..

 


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Akurat urodziny mam 26 kwietnia więc mam nadzieje ze sie uda :) Dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

 jak jest z osobami które ożeniły się z osobą która miała wczesniej gosp.? - w którym momencie jest kierującym ( bo tak jest formułowane we wniosku.)? bo ja to rozumie że w momencie zapisania zwierząt lub złożenia wniosku o dopłaty - mam racje czy się myle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

panowie, zgłoszenie wymiany pokrycia dachowego i utwardzenia placu manewrowego nie wymaga projektu budowlanego(w starostwie).

czy jest on wymagany w modernizacji do w/w działań? 

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Wymiana dachu (pokrycia dachowego) tylko ze zgłoszeniem

Remont dachu, a zgodnie z definicją prawną należy do niego również wymiana pokrycia (także na innego rodzaju), wymaga zgłoszenia w starostwie (lub urzędzie miasta na prawach powiatu) w wydziale architektoniczno- budowlanym.

Zgłoszenie trzeba złożyć co najmniej 30 dni przed planowanym terminem wykonania robót na formularzu pobranym z urzędu lub jego strony internetowej. Należy w nim określić rodzaj, zakres i sposób przeprowadzania robót oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia trzeba dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Do wykonywania zgłoszonych prac można przystąpić po upływie 30 dni od dokonania zgłoszenia, jeżeli w tym czasie starosta (lub prezydent miasta na prawach powiatu) nie wniesie sprzeciwu w formie decyzji. Trzeba też pamiętać, że zgłoszenie traci ważność po dwóch latach od określonego w nim terminu rozpoczęcia robót.

Pozwolenie na budowę konieczne przy większym remoncie dachu

Pozwolenie na budowę będzie niezbędne, jeżeli przy okazji remontu dachu zechcemy zmienić jego konstrukcję (kształt), podwyższyć budynek, zaadaptować nieużytkowe poddasze na cele mieszkalne, dobudować dodatkowe pomieszczenia albo wstawić okna połaciowe. Roboty te wykraczają bowiem poza zakres remontu domu i stanowią przebudowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

DanielFarmer mam ten sam problem bo z kostką wychodzi mi za maszyny 0,90pkt a bez niej 2,30pkt ale będę ryzykował i raczej składał bo chodzić w tym błocie cały czas to kiepsko a może akurat się uda ;)

Policz najpierw czy ci się opłaca brać dofinansowanie na kostkę. Bo może się okazać że bez wszelkich planów, kontroli , wykonywania wszystkiego zgodnie z planem ułożenie kostki będzie kosztowało o połowę taniej niż robiąc to na PROW.

 

Ja na prow tylko maszyny - żadnego budowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

termomodernizacja bydynkow do produkcji rolnch.

mozna by wylozyc styropian od srodka i zrobic przechowalnie ?

czy wtedy do agencji sa potrzebne mapki, rysunki, jakies dokumenty

 


silos na kiszonke, betonowy, wymiary20x10 jaki  orientacyjny koszt, netto ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

odnośnie wymiany pokryć dachowych na budynkach inwentarskich mam pytanie ( wymiana eternitu na blachę  jak najbardziej na zgłoszenie to rozumiem ), ale wymiana łat na nowe i ewentualne wzmocnienie krokwi lub i częściowa wymiana pojedynczych na nowe to w zgłoszeniu na wymianę czy trzeba robić na to projekt ??

bo jak na projekt to wolę w własnym zakresie to zrobić " po cichu " a jak na zgłoszenie to ująć to w kosztorysie:)  orynnowanie można wraz podciągnąć pod wymianę pokryć ?? i jeszcze jedno wstawki w blasze z materiałów przezroczystych  ( np pleksa ) żeby doświetlić to nie problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przypadkiem nie ma zapisu mówiącego że nie można wymieniać załóżmy eternitu ze względu poprawy stanu wizualnego czy też technicznego budynku? Bo coś mi się zdaje że widziałem taki zapis, który jasno stwierdzał że remonty muszą ingerować tak jakby w konstrukcję czy zmianę przeznaczenia dotychczasowego użytkowania budynki.

Raczej nie można, stwierdzić ehh, wierzeje mi się opuściły na zawiasach ze starości to sobie wezmę dotację na ich wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie BP ze strony agencji, nie uzupełniaj niczego więcej jak tylko planowane zakupy(wszystkie), następnie gdzieś pod sam koniec masz zakładke "kryteria pkt", tam sprawdzisz ile masz pkt za maszyny. Wg mnie najprostsze rozwiązanie i nie musisz nikogo prosić i pytać o przeliczenie.

A podał byś link bo nie mogę tego znaleźć

Edytowano przez przemek230591

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

planuje budowe obory i  wykonawce który mi to zrobi... ale co z tym postępowaniem ofertowym ?? jak to ma wygladać ?? Np mam kosztorys na 100 tys. i wykonawce który mi to za tyle zrobi ( materiał plus robota - jedna faktura całosciowa), a pozniej mi sie ktoś zgłosi ze np zrobi mi to samo za 95 tys ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sokol2 teraz trzeba będzie przeprowadzić postępowanie ofertowe, które wskaże wykonawcę robót. W PROW 2007-2013 przy budowie tego nie było.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj