rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

DanielFarmer    1379

wychodzi ok 600 wniosków w podlaskim wiec szansa dostania niewielka bo chetnych minimum kilka tys...
Ciekawe czy dołożą środków czy wywala do kosza i za parę msc nowy nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Wywalą te co się nie załapały, a w rozporządzeniu jest że raz na rok można złożyć jeden wniosek to zrobią nowy nabór gdzie złożą tylko ci co teraz przeczekają, no i doradcy muszą z czegoś żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No u nas to ciężk sprawa, chociaż może niektórzy nie będą mieli jak wykazać wzrostu 10% więc tu może być szansa dla mniejszych pozostałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbej2202    0

Proszę o radę. Posiadam gospodarstwo rolne ok 40 ha. W poprzednim PROWie korzystałem z Premi dla młody rolników. W tym naborze chciałbym wnioskować o dotację do budowy hali stalowej o powierzchni 860  m2 ( gdzie 540 m2 to magazyn na zboże, 108 m2 garaż z warsztatem a reszta obiektu bedzie stanowić wiatę na maszyny). Chciałbym się dowiedzieć czy agencja może się czepiać takiej inwestycji, jesli chodzi o gabaryty oraz czy muszę dostosować wielkość hali do ilości zboża jakie jastem w stanie zebrać z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

nie wiem czy było takie pytanie czy nie ale brzmi ono tak. Może złożyć wniosek rolnik ryczałtowy z vatowcem jako wspólny czy oboje muszą być na vacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zobacz mój post z godziny 6 rano ☺


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

moze macie jeszcze jakies pomysly jak mozna podciagnac zmiane profilu produkcji

Dopytaj jeszcze gdzieś, ale np w sadownictwie zmiana profilu może polegać na dosadzeniu innego gatunku. Np. jak mamy same jabłonie to dosadzamy wiśnie lub truskawki.

W Twoim wypadku przy produkcji zbożowej wydaje mi się że może to być np powiększenie produkcji o ziemniaki , buraki, czy też warzywa, truskawki, porzeczki. Nie wiem jak ma się np wprowadzenie roślin oleistych, czy też kukurydzy do produkcji zbóż. Musisz o to dopytać.( bo właściwie można zainwestować w suszarnię, stół do rzepaku, kose boczną i takie tam...ale to moje gdybanie)
 

 


i czasem nie jest to tak, ze ta zmiana profilu produkcji ma byc znaczaca? np jak mamy 20 hektarow zboz to ta zmiana produkcji ma wygladac ze po zmianie bedziesz np 15 hektarow truskawek i 5 zboza.  a nie ze 19 hektarow zboza i 1 ha truskawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jestem po rozmowach z doradcami. Na PROW chcę wziąć opryskiwacz wart ok 180 netto, rozsiewacz ok 70 tyś. Aby wykorzystać całą kwotę zwrotu chcę dobrać sobie wagę samochodową i ewentualnie przyczepę. Pytanie mam następujące, czy waga razem z maszynami się złapie bo mam sprzeczne informacje na ten temat.

 

Pozdrawiam.

 

Z tego co się dowiadywałem to wagi samochodowej nie można bo agencja traktuję ją jako wykorzystywanie do handlu, tak jakbyś skup zboża chciał robić

 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Proszę o radę. Posiadam gospodarstwo rolne ok 40 ha. W poprzednim PROWie korzystałem z Premi dla młody rolników. W tym naborze chciałbym wnioskować o dotację do budowy hali stalowej o powierzchni 860  m2 ( gdzie 540 m2 to magazyn na zboże, 108 m2 garaż z warsztatem a reszta obiektu bedzie stanowić wiatę na maszyny). Chciałbym się dowiedzieć czy agencja może się czepiać takiej inwestycji, jesli chodzi o gabaryty oraz czy muszę dostosować wielkość hali do ilości zboża jakie jastem w stanie zebrać z pola.

 

Garażu na maszyny na 100% nie i wiaty na maszyny też nie.

 

Proponuję przeczytać rozporządzenie.

Środki na województwo Warmińsko Mazurskie - obszar D na ten rok to kwota około 100mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbej2202    0

A jest taka możliwość, że wybuduję wiatę i garaż za własne środki, a na magazyn zbożowy będę się starał o dofinansowanie z MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Pod warunkie ze bedą to osobne budynki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Można wpisać "magazyn płodów rolnych"  będzie on w formie wiaty zadaszonej i np. trzymać tam zboże w big bagach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Można wpisać "magazyn płodów rolnych"  będzie on w formie wiaty zadaszonej i np. trzymać tam zboże w big bagach.

 

Papier wszystko przyjmie a czy ARiMR to kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy ,jak wygląda sprawa w prowie zakupu maszyn tych samych ,co już się kupiło co najmniej ,lub więcej ,jak 5 lat wstecz .Czytałem na forum ,że będzie można je kupić ponownie takie same .???????


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Koledzy ,jak wygląda sprawa w prowie zakupu maszyn tych samych ,co już się kupiło co najmniej ,lub więcej ,jak 5 lat wstecz .Czytałem na forum ,że będzie można je kupić ponownie takie same .???????

 

Jakieś ploty ktoś puszcza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjechany    39

to co wcześniej brales na wcześniejszy prow już nie np jak brales ciągnik to teraz nie możesz ciągnika wziąć chyba ze mniejszy lub inne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

czy ktos posiada jakie dane na wymogi utwardzenia podloza ?

czym  podciagnac punktacje jesli utwardzenie jest 0 pkt. ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

czy oczyszczalnie sciekow na potrzeby dzialalnosci rolniczej moa byc zalozone w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A prowadzisz działalność rolniczą w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Komputer z oprogramowaniem do domu można w celu ułatwienia pracy w gospodarstwie?

Ile jest czasu na zrealizowanie planu od zatwierdzenia wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

to co wcześniej brales na wcześniejszy prow już nie np jak brales ciągnik to teraz nie możesz ciągnika wziąć chyba ze mniejszy lub inne maszyny

 

 

 

Żadnej takiej samej maszyny kupic się nie da jeśli była brana z PROW 2007-2013 !!!!!!!!!!!!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodzik2207    1

a np jak znajomy brał tura do ciągnika w PROW 2007-2013 a teraz chciał by złożyć na ładowarkę teleskopowa ? maszyna całkiem inna przeznaczenie podobne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj