rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

przemol87    186

witam mam 11.6 ha i chciałbym wziąść na MGR ciagnik ok 100KM opryskiwacz deszczownie i siewnik punktowy do warzyw. najbardziej zalezy mi na ciagniku czy jast taka mozliwosc??? mam wiekszosc warzyw i tylko ok 2ha zboza , tata jest po 50 i ma 15ha czy jakbysmy razem wnioskowali to bylaby szansa na ciagnik o takiej mocy?????czy dotacji mielibysmy 50%???? dołoze ze ja jestem młodym rolnikiem od 2011r 

jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi ale deszczownie, punkty ujęcia wody i linie przesyłowe nie mogą być brane na MGR


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie możemy realizować inwestycji z zakresu zaopatrzenia gospodarstw w wodę, zakupu urządzeń do jej uzdatniania, magazynowania oraz nawodnień ciśnieniowych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

Witam. to jaka jest dokładnie ta zasada obliczania ilości punktów. podobno jest jakiś wzór gdzie podaje się liczbę puntów z maszyny lub urządzenia , procentowo ile to stanowi inwestycji i otrzymujemy rzeczywistą liczbę punktów. zna ktoś ten wzór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie chce się sprzeczać, ale gdzieś czytałem o zmianie przepisów podatkowych i obecnie rolnik na zasadach ogólnych sprzedając maszynę którą nabył przed przejściem na VAT nie jest zwolniony z odprowadzenia 23 % VAT-u jak kiedyś --- taka  sytuacja... :(

 

Też, 5 lat bodajże wstecz. To są już szczegółowe informacje. O tym rozmawiajcie w temacie VAT. Ja podawałem poglądowo wstępnie i na tym koniec. Odsyłam do tematu VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

a czy mogę skladac wniosek na same maszyny nie mając na siebie jakiegokolwiek ciągnika  (ojciec ma może napisać użyczenie) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie inwestycje?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Witam,

 

może ktoś zna odpowiedź jak będzie ze wspólną inwestycją gdzie ryczałtowiec kupuje maszynę z Vat-owcem?

 

Na kogo będzie wystawiona faktura? US nie rozliczy wspólnej faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tutaj poruszony jest ten temat http://www.agrofoto.pl/finanse/wspolne-uzytkowanie-a-wlasnosc-i-vat-w-modernizacji,59881.html


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

"budowa obiektów do przechowywania produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie - 1pkt - dotyczy woj. podkarpackiego"

Czy można pod to podciągnąć zakup silosa zbożowego takiego max 30m3 na samo zgłoszenie w gminie?

I czy to było by z puli 500 tyś? Dodam że mam trzodę

Można taki silos umiejscowić na działce użyczonej lub na innej co do której mam prawo 1/2 własności?

 

budowle można stawiać tylko na:

 

1. działce własnej

2. na wspólnej działce musimy wypełnić chyba załącznik nr 3

 

Nie można nic stawiać na dzierżawach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

A jeżeli działka jest tylko zapisana na żonę w akcie notarialnym? A gospodarstwo na mnie i wniosek będzie na mnie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Agregat upr-siew, prasa, kosiarka, przetrzasarka, zgrabiarka, opryskiwacz, rozsiewacz nawozów, agregat ścierniskowy mamy 3 ciagniki 110km 87km i 7211 tylko ja mieszkam w woj dolnoślaskim on w woj wlkp a ja mam ziemie i tu i tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79
 DarekGaudyn narazie się wstrzymaj z kupnem ciągnika , ostatnio dzwonił do mnie Diler  ale też od mojego doradcy słyszałem to samo że mogą zostać wprowadzone poprawki i będzie możliwość wzięcia tego samego rodzaju maszyn  jeżeli upłynął okres 5 lat ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie mi z wyliczeń wychodzi 4,72 pkt ( młody rolnik + maszyny) . Nie wiem co jeszcze z tym punktem związanym ze zwiększeniem skali produkcji. Jednak moze mi ktos wytłumaczyć odnośnie tego : 

6) jeżeli inwestycje służą ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu, przyznaje się maksymalnie 5 punktów;

Czyli oprócz tych punktów za poszczególne maszyny możemy dostać coś dodatkowo za ochronę środowiska? Np biorąc opryskiwacz powiedzmy wyjdzie nam za niego po przeliczeniu np 1 pkt, to dodatkowo jeszcze coś się dostanie? czy to 5 pkt to jest już uwzględnione w tych przelicznikach . 

 

Ma ktoś może link ile wynoszą pule na dane województwo? Gdzieś to kiedyś miałem i nie mogę teraz znaleźć . 

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

 

 

Ma ktoś może link ile wynoszą pule na dane województwo?

lista z obszaru D będzie jedna na cały kraj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego. Listy z obszaru D będą wojewódzkie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogilnik    1

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie dość ogólne, które nie dotyczy samej modernizacji, ale całego PROW 2014-2020. Moi rodzice posiadają gospodarstwo rolne (11ha) w wielkopolsce. Przejmę je dopiero w przyszłym roku, ale jestem na KRUS-ie już od 5 lat bo prowadzę działy specjalne produkcji rolnej (uprawa pieczarek). 

 

Pytanie dotyczy tego czy i z których programów PROW 2014-2020 mógłbym ewentualnie skorzystać? Chcę założyć działalność pozarolniczą oraz dodatkowo rozwinąć się w kierunku uprawy pieczarek? Jest jakaś dotacja na budowę/modernizację budynku pieczarkarni? Co z Młodym Rolnikiem? Mogę się o niego ubiegać?

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

dostalem dzis poprawki z naboru jesiennego na budowe i powiem wam koledzy ze prow 07-13 to bajka w porownaniu do tego morze akurat mi sie jakas dziwna baba trafila a moze z wnioskami na maszyny bedzie lepjej ale uwagi tego typu ze moje krowy  za malo wody wypijaja bo znalazla jakies dane ile wypija dorosla sztuka pomnozyla i blad w zestawieniu rzeczowo finasowym za male koszty wody o 300 zl rocznie albo dlaczego w mojej ksiedze wieczystej na ziemie kupiona od agecji istnieje zapis skarb panstwa zgodnie z jakimis artykulem wrazie tam czegos ma prawo odkupu co to ja obchodzi a po druge z kont ja mam to wiedziec i ogolnie 15 stron takich bzdur rece opadaja to maja byc te nowe pro rolnicze rzady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety nie jestem na vacie. ojciec tez nie.a musze przejsc na vat w trakcie skladania wniosku???czyli miałbym szanse na tamte rzeczy oprócz deszczowni?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie kolego. Listy z obszaru D będą wojewódzkie. 

A masz kolego link do tego podziału środków na województwa? albo mógłbyś powiedzieć ile jest na wielkopolske, obszar D ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Nie trzeba przechodzić na vat jeżeli chce się korzystać z Modernizacji 

Jedyne co będziesz musiał wprowadzić to rachunkowość rolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mam dwa pytania:

1. jezeli w zasadach doboru maszyn jest np ze na 30 hektarow przysluguje ciagnik o mocy 136 koni to moge taki kupic? bo obok jest informacja o ilosci ciagnikow w gpospodarstwie 2-3  i ze moc podstawowego 67 koni.  dodam ze nie mam ciagnika na wlasnosc wiec bylby to moj pierwszy ciagnik. ja rozumiem to tak ze moze bcy ta moc 136 koni, ale wyprowadzcie mnie z bledu jak tak nie jest

 

2.  co to za unijne i krajowe systemy jakosci? jak do nich dolaczyc z czym to sie wiaze? bo dodatkowe punkty piechota nie chodza. np taki krajowy system integrowanej produkcji roslin. jakie sa obowiazki wynikajace z udzialu w takim systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Czy jeśli chciałbym kupić dojarke rurociągową to budynek w którym bedzie zainstalowana i grunt, na ktorym budynek jest zbudowany musi należeć do mnie? Czy moge byc wspolwlascicielem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

A masz kolego link do tego podziału środków na województwa? albo mógłbyś powiedzieć ile jest na wielkopolske, obszar D ? 

właśnie masz ? 

bo na szkoleniu Pani z agencji mówiła że jedna - no chyba że ona była nie doszkolona ... :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj