rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto

galeria
Gospodarstwo
dawidor111    14

czy jako młody rolnik nie mając ukończonej jeszcze szkoły (zrobię to w tym roku) mogę składać dokumenty na modernizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

Witam! Jestem nowy w tym temacie. Chciałbym się od Was dowiedzieć ile trzeba mieć punktów aby dotacje zostały przyznane i czy można złożyć wniosek na sam ciągnik. Z tego co wiem ciągnik nie jest punktowany, ale właśnie tylko sam ciągnik jest w moim gospodarstwie potrzebny. Ponadto nie korzystałem z dotacji na żaden sprzęt w latach 2007-2013. Podkreślam interesuje mnie sam zakup ciągnika za dotacje. Wszytek inny sprzęt potrzebny mi już posiadam.

Niestety nie dostaniesz ciągnika jeśli nie będziesz miał ileś punktów (1.5 się mówi) jak byś brał jakieś inne maszyny to może coś by się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Powrócę do sprawy definicji Młody rolnik. (dot. 60% zwrotu)

Otóż dowiedziałem się właśnie, że Młody rolnik to osoba która:

-nie ukończyła 40 roku życia

-nie prowadzi gospodarstwa dłużej niż 5 lat

-posiada nie tylko świadectwo ukończenia technikum rolniczego ale także posiadać musi dyplom z tytułem Technik rolnik

Piszę o tym dlatego że wcześniej była o tym mowa na forum ale nie zauważyłem punktu odnośnie tytułu Technik rolnik.

Dla niektórych może to być istotne.

 

W chwili obecnej przewijam ten temat odnośnie przekazania obowiązań z ojca z 2007-20013 na Młodego Rolnika na którego złożyłem w 2015, Bedziemy próbowali zmienic zapis w ustawie,

Jestem w stanie się założyc że takich ludzi jak ja jest od groma tylko jeszcze nikt się nie ubiegał o przekazanie zobowiazań z poprzedniego PROW.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Jesli masz na mysli MGR 2007-13 Mój sasiad w grudniu pisal podanie do arimr Białystok i w styczniu juz odp. na tak, ale bierze cale gospodarstwo lacznie z jego zobowiazaniami.   Ojciec wniosek o platnosc mial na jesieni 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

W Białymstoku to m.in. ja przecieralem szlaki w końcówce 2010r gdy ojciec poszedl na strukture a jako mlody rolnik przejalem jego zobowiazania i jeszcze w styczniu 2011r sam bralem mgr.oparlo się az o centralę ale ugieli się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jesli masz na mysli MGR 2007-13 Mój sasiad w grudniu pisal podanie do arimr Białystok i w styczniu juz odp. na tak, ale bierze cale gospodarstwo lacznie z jego zobowiazaniami.   Ojciec wniosek o platnosc mial na jesieni 2013

 

Ale ma wyszktalcenie rolnicze bądź też kwalifikacje rolnicze z ustawy,

Ustawa nie przewidziała możliwości przekazania zobowiązań dla młodego rolnika który nie ma kwalifikacji ale przecież zobowiązał się do ich uzupełnienia.

Wczoraj dostałem odpowiedz


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Witam planuje wziąć opryskiwacz polowy bez (rękawowe z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP)) = 0 PKT

ale z   - urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy 6 PKT

-   zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze =  PKT 6

- Głowice wielorozpylaczowe do opryskiwaczy = 6 PKT

- Dodatkowy zbiornik na wodę do mycia opryskiwacza lub odrębny zestaw do płukania i mycia opryskiwacza na polu = 3 PKT

i kolejna maszyna ma byc - Wozy asenizacyjny bez ( aplikatorami gnojowicy ) = 0 PKT

I wychodzi mi 21 PKT

Moje pytanie brzmi czy dobrze licze punkty czy agencja bedzie jakos inaczej to przeliczac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na pierwszej stronie z maszynami i budowami masz wzór do wyliczenia i zanim o coś pytasz przeczytaj wcześniej, to już milion razy się wałkuje z tymi punktami. Licząc tak jak Ty to dla mnie za same maszyny wyszłoby 70 już nie powiem o budowie :D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego Kobra widzę ,że masz jeszcze siły do tłumaczenia innym ,to się chwali .Przydało by się w nagłówku na stałe link wkleić do przeliczania punktów .U mnie to samo maszyny pewnie przekroczyły by 70 punktów i panele ;)

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To administrator powinien coś zarzucic jako nagłówek z rozporządzeniami i innymi duperelami z MGR dla ludzi.
Rafał a co zamierzasz wyczarowac we wniosku z maszyn?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

teraz nie będzie punktów tylkobęda obliczaćwydajność z hektara jak przekroczysz pewien pozion to nie zostaniesz zaliczony do gospodarstw małych i średnich tak powiedział prezes obajtek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

No właśnie czaruję i myślę poważnie nad tymi panelami oczywiście też potrzebne maszyny chcę zakupić ,jak opryskiwacz ,rozsiewacz nawozu i rozrzutnik .Jest tego więcej .Mam bystra babkę doradcę i z tego ,co czytam na forum ,to ona całkiem rozsądnie sobie życzy za swoje usługi .Przy pełnym zwrocie czyli 200 tyś woła 3 tyś .Gdzie za sam wniosek z biznes planem trzeba zapłacić 1000 zł .Trochę się zagapiłem bo bym miał ponad 6 punktów ,a tak o jeden  jest mniej .

Coś mi się obiło o uszy ,że  agencja będzie bardziej przychylna  przy rozpatrywaniu wniosków dla osób mających  zwierzęta .To jest potwierdzone ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

rozporządzenie mówi o wielkości ekonomicznej nie o jakiś przeliczeniach wydajności z hektara,
A Obajtek zamiast zajmowac się duperelami niech poprawi zapis w ustawie po poprzedniej włady uniemożliwiający korzystanie młodym rolnikom bez pelnego wyksztalcenia z MGR, co wcześniej było możliwe.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

,że  agencja będzie bardziej przychylna  przy rozpatrywaniu wniosków dla osób mających  zwierzęta .To jest potwierdzone ?

z tego co ja wczoraj usłyszałem to do wniosków budowlanych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja mam ten plus ,że mam pełne wymagane wykształcenie .Chociaż raz może się załapię na MGR.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z tego co ja słyszałem i wszyscy :D to według punktacji lista będzie ;)

Ja też bym skłądał ale jest bieda ojciec w tamtym roku troche bral na prow z 2007-2013 i nie dadzą mi pozwolenia na przekazanie zobowiazan dopuki nie bede miał kwalifikacji, dla mnie to pojebane jednym słowem skladając we wrzesniu na MR zobowiązałem się uzupełnic przeciez,
W poniedziałek bede działał z tym zapisem coś niecoś wyżej jak agencja, bo to dyskryminacja dla 1/4 młodych będzie jak nic, u nas już takich przypadków w Arimr jest teraz sporo ale wały nic sami nie chcą z tym zrobic czy wystąpic do centrali o zmiane zapisu bądz jakąs inna inicjatywe,

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przejęcie zobowiązań budzi trochę wątpliwości. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam planuje wziąć opryskiwacz polowy bez (rękawowe z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP)) = 0 PKT

ale z   - urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy 6 PKT

-   zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze =  PKT 6

- Głowice wielorozpylaczowe do opryskiwaczy = 6 PKT

- Dodatkowy zbiornik na wodę do mycia opryskiwacza lub odrębny zestaw do płukania i mycia opryskiwacza na polu = 3 PKT

i kolejna maszyna ma byc - Wozy asenizacyjny bez ( aplikatorami gnojowicy ) = 0 PKT

I wychodzi mi 21 PKT

Moje pytanie brzmi czy dobrze licze punkty czy agencja bedzie jakos inaczej to przeliczac ?

 

Źle liczysz, w rozporządzeniu jest wzór.

Poza tym można sobie we wniosku powpisywać koszta i sam policzy punkty.

I z wniosku wynikałoby, że punktowane jest doposażenie opryskiwacza w elementy do ochrony środowiska a nie opryskiwacz jako całość.

 

 

No właśnie czaruję i myślę poważnie nad tymi panelami oczywiście też potrzebne maszyny chcę zakupić ,jak opryskiwacz ,rozsiewacz nawozu i rozrzutnik .Jest tego więcej .Mam bystra babkę doradcę i z tego ,co czytam na forum ,to ona całkiem rozsądnie sobie życzy za swoje usługi .Przy pełnym zwrocie czyli 200 tyś woła 3 tyś .Gdzie za sam wniosek z biznes planem trzeba zapłacić 1000 zł .Trochę się zagapiłem bo bym miał ponad 6 punktów ,a tak o jeden  jest mniej .

Coś mi się obiło o uszy ,że  agencja będzie bardziej przychylna  przy rozpatrywaniu wniosków dla osób mających  zwierzęta .To jest potwierdzone ?

 

W tym wniosku nie da się za dużo zaczarować tak jak w poprzednich to wszystko sam wylicza. Wcześniej można było troche pokombinować z wyliczaniem stada średniorocznego modyfikując okres przebywania a teraz nic się nie zmieni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powrócę do sprawy definicji Młody rolnik. (dot. 60% zwrotu)

Otóż dowiedziałem się właśnie, że Młody rolnik to osoba która:

-nie ukończyła 40 roku życia

-nie prowadzi gospodarstwa dłużej niż 5 lat

-posiada nie tylko świadectwo ukończenia technikum rolniczego ale także posiadać musi dyplom z tytułem Technik rolnik

Piszę o tym dlatego że wcześniej była o tym mowa na forum ale nie zauważyłem punktu odnośnie tytułu Technik rolnik.

Dla niektórych może to być istotne.

 

Pewnie na szkoleniu ODR

 

 

4)

jeżeli w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy podmiot ubiegający się o jej przyznanie ma nie więcej niż 40 lat, przyznaje

się 3 punkty

 

pewnie chodzi o ten zapis a na szkoleniach glupoty opowiadaja

 

 

c) w przypadku gdy operacja jest realizowana przez osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy ma nie więcej niż 40 lat, rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący w rozumieniu §3 ust. 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 982), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy oraz posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym rozporządzeniu, zwaną dalej „młodym rolnikiem” - w gospodarstwie jest utrzymywane mniej niż 15 krów mlecznych albo nie są utrzymywane żadne krowy mleczne i w wyniku realizacji operacji, do dnia złożenia wniosku o płatność końcową, liczba krów mlecznych wyniesie co najmniej 25, a wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 10 tys. euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odnośnie kwalifikacji to muszą być zgodne z tymi, które są w "Premiach dla młodych rolników". Wtedy beneficjent będzie miał refundację w wysokości 60 %. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli masz na mysli MGR 2007-13 Mój sasiad w grudniu pisal podanie do arimr Białystok i w styczniu juz odp. na tak, ale bierze cale gospodarstwo lacznie z jego zobowiazaniami.   Ojciec wniosek o platnosc mial na jesieni 2013

Wszystko ładnie pięknie, o ile poprzedni właściciel nie był na VAT i nie zrobił inwestycji na bańkę netto. Bo przypominam, w gospodarstwie rolnym vat się ,,kasuje,, po 5 latach.

Ja tak samo mógł bym i chciał bym przejęć z żoną zobowiązania po rodzicach. Ale US skarbowy żądał by zwrotu kilka tysiaków VATu.

 

W woj. maz. młody rolnik (1 rok gospo,  wiek mniej niż 40 lat) bez zwierząt, jeszcze bez szkoły (w czerwcu uzyska tytuł), stawia silosy za 150 tys + 250 tys utwardzenie placu. Ile pt. to będzie?

Ktoś mi podpowie? Ja w poprzednim naborze MR i MGR dużo się udzielałem i podpowiadałem teraz nie mam czau tego ogarnąć, ktoś pomoże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

 Mylisz się, mogą być nawet 2 mln, jeśli zostanie przekazana zorganizowana cześć gospodarstwa lub całe, maszyny będą nadal wykorzystywane do czynności opodatkowanej a Ty będziesz na vacie to ani Ty ani przekazujący nie musicie dokonywać korekty vatu

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj