rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kobra89    71

Jesli masz produkcje roslinną to sam wiesz, pogoda to podstawa, ja to się boje o pasze dla bydła, jak znowu przysmali to może byc niewesoło, teraz składając wniosek znowu byłoby 10% wzrostu czyli znowu dobrych pare kró dostawic a czym je potem wykarmic.

Napaleniec o co Ci chodzi z tymi kosztami?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Pewnie że dobrze napisał... np u nas jeszcze nie dokupują pasz bo mają zapasy ale tych zapasów na drugi rok już nie będzie a jak będzie susza jak była w 2015 to będzie cienko ..bardzo cienko 

Odbiegasz od tematu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

i jeszcze pęto na szyi celem utrzymania obsady bydła, także zanim się podejmie decyzje trzeba się dobrze zastanowic a nie sugerowac się opiniami innych......


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja mam ten plus ,że u mnie kukurydza rośnie piękna jest w czołówce w powiecie ..zdjęcia do wglądu w galerii .A do tego dostałem za darmo ok 3 hektary łąki i za małe pieniądze mogę dostać kolejne 10 ha łąk bardzo dobrych ,,tylko mokry rok im zaszkodzi bo stoi tam woda ,tak ,jak na moich blisko rzeki .Dlatego też ujmując bazę paszową prow jest mi pod tym względem nie straszny .O mam też sporo odpadów ziem.

Dlatego głośno się zastanawiam nad przystąpieniem do prowu i skorzystania z dofinansowania .

Koszt na początek za wypisanie wniosku 1000zł plus dalsze koszta 0,5 %  od kwoty zwrotu jak się załapię na dofinansowanie


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Chodziło mi o koszty o jakich mówił RafaKdziela ze ludzie nie wiedzą ile to wszystko kosztuje ;D więc sie chciałem zapytac co oprócz opłaty za wniosek jest jeszcze takie kosztowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

prawdą jest to że inwestycje w budynki magazynowe mają na starcie 5 punktów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Powrócę do sprawy definicji Młody rolnik. (dot. 60% zwrotu)

Otóż dowiedziałem się właśnie, że Młody rolnik to osoba która:

-nie ukończyła 40 roku życia

-nie prowadzi gospodarstwa dłużej niż 5 lat

-posiada nie tylko świadectwo ukończenia technikum rolniczego ale także posiadać musi dyplom z tytułem Technik rolnik

Piszę o tym dlatego że wcześniej była o tym mowa na forum ale nie zauważyłem punktu odnośnie tytułu Technik rolnik.

Dla niektórych może to być istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Zobaczycie, że będzie bardzo dużo chętnych na tą kasę nawet jeśli wychodzi im mało punktów to złożą "bo może się uda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Chodziło mi o koszty o jakich mówił RafaKdziela ze ludzie nie wiedzą ile to wszystko kosztuje ;D więc sie chciałem zapytac co oprócz opłaty za wniosek jest jeszcze takie kosztowne?

 

bierzesz za 200 tyś brutto jeśli jesteś na vacie odpiszesz 50 tyś (w zaokrągleniu)zostaje 150 minus zwrot 50%

czyli wracają 75 tyś a pozostałe 75 zostaje do spłaty.Jeżeli masz kasę to ok.Obecna stopa procentowa to 5,70 ale ona ulegnie podniesieniu jak będzie duże zapotrzebowanie na kredyt. PRZY tej stopie 100 tyś będzie nas kosztować przez pięć lat około 15 tyś czyli zwrot nam się pomniejsza.Jeżeli osoba jest na vacie to jeszcze jest w porządku bo jeśli nie to 125 tyś płacimy a zyskujemy 75 tyś minus koszty i odsetki to zwrot nam się zatraca.Dodam że rata będzie wynosić około 2000 tyś miesięcznie przez 5 lat.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ogólnie zwracają 50 % ,ale jak ktoś się załapie na młodego rolnika to 60% .Plus vat ,jak ktoś jest jest na Vacie .Wszystko cała filozofia .Ja będę pisał wniosek na całą pule czyli 200 tyś zł .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie wezme ja to wezmie za mnie ktos inny, ceny sprzetu i tak zawyzone przez modernizacje beda i tak wiec jak daja i sie ma zapas na splate kredytu nawet przy slabym roku to trzeba skladac na to  co sie chce i liczyc  ze przejdzie a wycofac sie zawsze mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

o MGR 2014-2020 wiemy kilka lat. Każdy kto zamierzał z tego skorzystać jakoś  się do tego przygotował- mentalnie i finansowo. To dla czego piszecie o kredytach wysoko oprocentowanych  W dzisiejszych czasach na rolnictwie to złe posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

A wiec pytanie troche inne, jesli inwestycja wyniesie mnie 200tys brutto biorę na całą to kwotę kredyt, zwracam sobie vat a agencja zwraca mi te 50 % tak wiec zostaje mi tak jak już wyżej było napisane 75tyś do spłaty. Mam swoich załóżmy 50tys a więc brakuje mi 25tyś, to odsetki bank będzie mi naliczal od tej poczatkowej kwoty czyli 200 tys przez caly czas czy juz od tych 25 tys ktorych mi zabrakło ? Mam nadzieję ze dobrze to rozpisalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Bank nalicza odsetki od kwoty jaką masz w danym dniu (miesiącu)  do spłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

prawdą jest to że inwestycje w budynki magazynowe mają na starcie 5 punktów??

tak, ale jeśli nie korzystasz ze wsparcia na maszyny ... przynajmniej ja to tak zrozumiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    915

Ciekawe co będzie jak to wszystko ruszy :). Może używane potanieją maszyny trochę :D

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

są takie kredyty ale na prow one nie przysługują .Ten z którego możesz korzystać jest komercyjny i w BGŻ NA chwilę obecną wynosi 5,75 %.Gdy  brałem maszyny w naborze 2011 choć umowa była podpisana 2012 koniec roku to ten kredyt był z oprocentowaniem 12,3% ze względu na duże zapotrzebowanie takich kredytów.Szczęście takie że potrzebna była kwota nie duża .Moje zdanie jest takie jeżeli mamy połowę kasy swojej to jest OK bo jeżeli nie mamy zapasu a składamy na dużą sumę to mogą być kłopoty.Dodam że zwrot miałem po 4 msc.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

A ja słyszałem że właśnie w tym naborze będzie można korzystać z kredytów preferencyjnych ale nie wiem już gdzie to czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

 Może używane potanieją maszyny trochę :D

potanieją jak skończą się prow_y, dopłaty itp wtedy to tak,,, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A ja słyszałem że właśnie w tym naborze będzie można korzystać z kredytów preferencyjnych ale nie wiem już gdzie to czytałem

 

Źle słyszałeś. Jest wyraźnie napisane, ze nie można łączyć z innym dofinansowaniem publicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowy w tym temacie. Chciałbym się od Was dowiedzieć ile trzeba mieć punktów aby dotacje zostały przyznane i czy można złożyć wniosek na sam ciągnik. Z tego co wiem ciągnik nie jest punktowany, ale właśnie tylko sam ciągnik jest w moim gospodarstwie potrzebny. Ponadto nie korzystałem z dotacji na żaden sprzęt w latach 2007-2013. Podkreślam interesuje mnie sam zakup ciągnika za dotacje. Wszytek inny sprzęt potrzebny mi już posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ciezko sie czyta niektore posty, jesli ktos nie jest zainteresowany to po cholere tu siedzi itd.

Jak ktos niema kasy to nie sklada proste i logiczne.

Kto bral w tamtych naborach to dalej bedzie korzystal, wczesniej skladal tata w kazdym naborze lacznie 18 maszyn, teraz ja bede skladal na swoj numer gospodarstwa sprzedam kilkuletnie polskie sprzety i kupie nowe dokladajac kilka zlotych albo i nie. Kaza mi kupic kosiarke 2m to kupie i na tabliczce bedzie miala 2m a w rzeczywistosci 3m i nikt tego nie beddzie spr bo w kazdej kontroli jaka mialem sprawdzali tylko tabliczki i faktury.     to samo opryskiwacz rozsiewacz itp. nikt nie bedzie wody wlewal i to spr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj