rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dirk41    63

Wszystko zależy od ilości wniosków. Ciężko przewidzieć co ludzie będą mieli we wnioskach. 

a można wziąć wspólnie ale ta druga osoba to ojciec który prowadzi oddzielne gospodarstwo? A jak się ma wielkość SO do pozycji na liście? czy jest takie ważne w czymś żeby mieć np 50 tys a nie 14 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli w prow 2007-2013 brałem ładowacz czołowy to znaczy ze nie bede mogł wziąść teraz miniładowarki badz ładowarki teleskopowej bo z tego co patrzyłem przy około 90DPJ bydło mleczne dostał bym ????

 

Też mnie to ciekawi, w prow 2007-2013 brałem na różnicowanie ciągnik z ładowaczem a teraz chciałbym ładowarkę teleskopową czy to wlicza się w ten sam typ maszyn?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Silos przejazdowy na kiszonkę jednokomorowy (wielokomorowy)

 

Silosy płaskie (płyty betonowe)

 

nigdzie nie ma mowy czy przejazdowy czy nie

 

Silos płaski to nie są same płyty bez ścian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

3) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;. Jeżeli teraz mam 19ha zbóż i 1 ha ziemniaków to o ile musiał bym zwiększyć udział ziemniaków aby dostac ten 1 pkt? jeśli tak mozna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

wnioskujac wpisy na forum, wydaje mie sie ze polowa ludzi chce brac obojetnie co byle tylko zalapac sie na liste,  pytanie jest takie czy jest to sensowne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

a) w przypadku operacji związanej ze zwiększeniem skali produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zwiększenie
uczestnictwa w rynku, przyznaje się 1 punkt;

Zwiększenie uczestnictwa w rynku czyli co? To samo co w punkcie b)? Kupie dojarke ojciec przekaże mi krowy i zwieksze swoje dochody?


b) w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie
produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;

Obecnie mam tylko produkcje roślinną, a więc złoże wniosek o dojarkę przewodowa i ojciec przekaże mi krowy wtedy dostane ten 1 punkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Dołączam sie do pytania:Jeżeli do obecnego profilu gospodarstwa czyli produkcji zbóż dołącze hodowle pszczół czyli pszczelarstwo to mam szanse na jakies punkty dodatkowe bo szczerzew jeszcze nie przeglądałem rzadnych info w internecie z braku czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

tylko żeby nie było tak, że teraz wszyscy złożą na inwestycje punktowane, a potem się przepisy zmienią, bo będzie mało się osób kwalifikowało i będzie można np. wziąć ponownie ciągnik, tylko punktów nie będzie skąd wziąć, bo wszystkie punktowane już zrealizowane:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

czy jest możliwość wpisania we wnisoku w inwestycje płyty gnojowej ze zbiornikiem. Za płyte jest 25 pkt, zgodnie ze wzorem, przy inwestycji 330 tys, netto, koszt plyty 30 tys netto, udział plyty w calosci to 0,09, czyli 25 x 0,09 x 10 i to podzielić przez 41 daje okolo 0,55 pkt, plus za reszte maszyn 1,5 pkt plus mlody rolnik 3 pkty daje okolo 5 pkt, woj. wielkopolskie

 

ponawiam pytanie:

Czy w naborze marcowym na modernizacje gospodarstw można wziac maszyny i plyte gnojowa?

na plyte potrzebne jest zgloszeni tylko, nie pozwolenie na budowe,

ale czy potrzebny do wniosku jest kosztorys? projekt budowlany?

 

orientujecie się ile kosztuje/kosztowala was taka plyta na 20 DJP, mam ok. 30 szt. bydla, 10 krow plus to co odchowam plus dokupione pare byczkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

wnioskujac wpisy na forum, wydaje mie sie ze polowa ludzi chce brac obojetnie co byle tylko zalapac sie na liste,  pytanie jest takie czy jest to sensowne ?

a ilu jest takich co tak właśnie brali w poprzednich programach... tego się nie wyeliminuje ... 

 

Silos płaski to nie są same płyty bez ścian?

;)

Edytowano przez oniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

To wytłumacz mi, bo mój umysł nie obejmuje jak może taki silos być nieprzejezdny? Tak wynika z Twojej wypowiedzi #oniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

ponawiam pytanie:

Czy w naborze marcowym na modernizacje gospodarstw można wziac maszyny i plyte gnojowa?

na plyte potrzebne jest zgloszeni tylko, nie pozwolenie na budowe,

ale czy potrzebny do wniosku jest kosztorys? projekt budowlany?

 

orientujecie się ile kosztuje/kosztowala was taka plyta na 20 DJP, mam ok. 30 szt. bydla, 10 krow plus to co odchowam plus dokupione pare byczkow

Nie zadawaj tego samego pytania co godzinę

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy ktoś wie jak to dokładnie jest w opryskiwaczami polowymi?

Opryskiwacz polowy bez PSP nie jest punktowany ale wyposażenie w :

1) urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy,
2) komputerowy (elektroniczny) system automatycznego sterowania dawką oraz sekcjami lub rozpylaczami z wykorzystaniem sygnału GPS,

3) zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze,

4) głowice wielorozpylaczowe,
5) dodatkowy zbiornik na wodę do mycia opryskiwacza lub odrębny zestaw do płukania i mycia opryskiwacza na polu.

 

Czyli w biznes planie nie wpisujemy kosztu opryskiwacza tylko koszt doposażenia w poszczególnych punktach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

A jak to jest z kredytem do którego dopłacała agencja. Rodzice wzięli traktor z ładowaczem w 2008 na kredyt i chyba 3% do oprocentowania kredytu dopłacała ARiMR. W 2014 przejąłem gospodarstwo. Czy mogę wziąć Ciągnik?

Edytowano przez rudinho11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibon81    0

Koledzy te 3pkt za wiek pon 40 dostaje każda taka osoba czy tylko te co będą składać z powiększeniem bydła lub trzody

czy mogę złożyć w ten sposób że 3pkt z wieku + pkt które wyjdą z zakupu maszyn

przejdzie takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wiek poniżej 40 roku daje 3 pkt według rozporządzenia we wszystkich obszarach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

A jak to jest z kredytem do którego dopłacała agencja. Rodzice wzięli traktor z ładowaczem w 2008 na kredyt i chyba 3% do oprocentowania kredytu dopłacała ARiMR. W 2014 przejąłem gospodarstwo. Czy mogę wziąć Ciągnik?

jak Ci się uda wziąć to byłoby super, bo ja nie widzę żadnych przeciwwskazań, chyba że ciągnik przerejstrowany na Ciebie..

 

ja jako w wieku poniżej 40r ż, mam pewne 3 pkt, i więcej raczej nie na skrobię, bo składam na ciągnik i na bina, aczkolwiek ciągnik na pewno bym kupił, a bin to się okaże, ale warto składać na całość..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

A co powiecie na to:
3) jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy uczestniczy w unijnym systemie jakości, o którym mowa
w art. 16 ust. 1 lit. a rozporządzenia nr 1305/2013, lub krajowym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 ust. 1
lit. b rozporządzenia nr 1305/2013, w ramach działania „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”
objętego programem – przyznaje się 2 punkty, z tym że w przypadku uczestnictwa w systemie rolnictwa ekologicznego,
o którym mowa w rozporządzeniu nr 834/2007 – przyznaje się 4 punkty;

Wejście w system jakości to ok 2 tys zł ale za to jest +2pkt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Mam takie pytanie, bo w przypadku modernizacji to zielony jestem... Czy gdy chciałbym stawiać oborę, to z dniem złożenia wniosku muszę mieć już pozwolenie na budowę, plany, kosztorys itd???   W ODR się nic szczególnego nie dowiedziałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruger2005    2

sieje 8 ha kukurydzy a za 4 lata będę siał 15 ha i mam pytanie czy przyznają mi siewnik 6 rzędowy.

 

 

Nie wiem jak to się tyczy modernizacji ale jak ja chciałem złożyć na młodego rolnika na 6 rzędowy siewnik to pani prowadząca mój wniosek że 60 ha kukurydzy trzeba siać. więc zrezygnowałem. 

Dlaczego wielkopolska nie ma żadnych dodatkowych punktów??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22

dlaczego nie można łączyć premii z młodego rolnika otrzymanego w 2014 roku z modernizacja ? to nie jest tak, że nie wolno będzie łączyć młodego z nowego naboru ?

Edytowano przez wojtekkmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Wie ktoś ile kosztuje sporządzenie wniosku przez doradce powiedzmy na inwestycje za 15-20 tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mi się zdaje że tak małe inwestycje nie będą realizowane, ale to niech potwierdzą ci którzy rozporządzenie trzymają pod poduszką i do snu zamiast pacierza (oczywiście bez urazy, każdy w swojej pracy ma różne obowiązki i tak doradcy muszą wręcz na pamięć znać rozporządzenie). Trudność wypełnienia wniosku nie zależy od wartości inwestycji tylko ilości działek ewidencyjnych, liczby gatunków roślin, szt zwierząt w danych grupach wiekowych, rodzaju inwestycji.

 

Koszt wypełnienia wniosku są w przedziale 400 zł - 10000 zł. I te najdroższe oferty wcale nie znaczy że są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Wie ktoś czy można wykorzystać działki na MGR które półtora roku  wcześniej były wpisane w BP na młodego rolnika?

Oczywiście w MR zostaną one wymienione na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jaki rodzaj tytułu prawnego był na tamte działki w MR?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj