rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek0808    6

Można składać na komputer, programy komputerowe z których będe korzystał w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Witam,
Można się ubiegać o silosy na kiszonkę nieprzejazdowe? Czy jedynie przejazdowe? I czy jest jakiś wyznacznik objętości od wielkości stada lub posiadanych gruntów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumiblos    0

Witam

Są może jakieś dodatkowe punkty związane z ochroną środowiska na tunele foliowe z wyposażeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

dzisiaj dostałem smsa z Izb Rolniczych o planowanym na 2 marca szkoleniu szczegółowym na MGR, więc jednak nabór na pewno w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodzik2207    1

Witam, posiadam gospodarstwo 32ha swoich i 10 dzierżawy ale tylko umowa dzierżawy połowa ziemi to 6 ONW mam tez 10 byków mięsnych i w tym roku chce kupić kolejne 10 w tamtym roku dostałem MR mam 24 lata chciałbym złozyc na MGR nowy ciągnik ok 130 km + maszyny do niego Pług 4 obrotowy Głębosza  rozsiewacz do nawozów 1000l agregat uprawowy talerzowy+siewnik do poplonów jakie mam szanse ? dużo osób mówi ze z Ciągnikiem będzie problem w MGR z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

witam

czy opryskiwacz zabarany na roznicowanie w kierunku pozarolniczym 3 lata temu bedzie sie liczyl czy  teraz moge rowniez zabrac opryskiwacz na mgr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie możesz. Rzeczy tego samego rodzaju lub przeznaczenia, które wziąłeś w PROW 2007-2013 nie podlegają refundacji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Nie ma dodatkowych punktów. 

 

a to z rozporządzenia str. 14?

 

lubuskiego – przyznaje się dodatkowy 1 punkt, jeżeli operacja jest realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników,

 

pomorskiego – przyznaje się dodatkowe punkty w następujący sposób:

 

– jeżeli operacja jest realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników, przyznaje się 1 punkt,

 

 

zachodniopomorskiego – przyznaje się dodatkowe punkty w następujący sposób:

 

– jeżeli operacja jest realizowana wspólnie przez co najmniej 2 rolników, przyznaje się 1 punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W zależności od województwa tak. Tomek0808 dostaniesz dodatkowe punkty za komputer z programem lub sam program do zarządzania gospodarstwem lub stadem. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

Jak myślicie od jakiej liczby punktów będzie można się załapać na zwrot? wiem że przyjmować wnioski będą od 1,5 pkt ale ostatni który się załapie może mieć znacznie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy od ilości wniosków. Ciężko przewidzieć co ludzie będą mieli we wnioskach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

ruszyło już rozpatrywanie wniosków z ostatniego naboru(jesień 2015)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Już lista rankingowa jest. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

sieje 8 ha kukurydzy a za 4 lata będę siał 15 ha i mam pytanie czy przyznają mi siewnik 6 rzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie możesz. Rzeczy tego samego rodzaju lub przeznaczenia, które wziąłeś w PROW 2007-2013 nie podlegają refundacji.

 

Jeśli w prow 2007-2013 brałem ładowacz czołowy to znaczy ze nie bede mogł wziąść teraz miniładowarki badz ładowarki teleskopowej bo z tego co patrzyłem przy około 90DPJ bydło mleczne dostał bym ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Witam,

Można się ubiegać o silosy na kiszonkę nieprzejazdowe? 

Silos przejazdowy na kiszonkę jednokomorowy (wielokomorowy)

 

Silosy płaskie (płyty betonowe)

 

nigdzie nie ma mowy czy przejazdowy czy nie  

Jak myślicie od jakiej liczby punktów będzie można się załapać na zwrot? wiem że przyjmować wnioski będą od 1,5 pkt ale ostatni który się załapie może mieć znacznie więcej

obstawiam że min 4 pkt . 

Edytowano przez oniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

czy jest możliwość wpisania we wnisoku w inwestycje płyty gnojowej ze zbiornikiem. Za płyte jest 25 pkt, zgodnie ze wzorem, przy inwestycji 330 tys, netto, koszt plyty 30 tys netto, udział plyty w calosci to 0,09, czyli 25 x 0,09 x 10 i to podzielić przez 41 daje okolo 0,55 pkt, plus za reszte maszyn 1,5 pkt plus mlody rolnik 3 pkty daje okolo 5 pkt, woj. wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

na plyty , gnojowe zbiorniki  i silosy na kiszonkę podobno do 10 marca składamy wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli gospodarstwo jest na obszarze OSN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

86 Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym
zestawy z nawożeniem pasowym. Co mozna pod to podciągnąć? agregat uprawowo siewny ale nie talerzowy jakoś da rade do tego dopasować ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj