rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PrzemoO    29

Sam kombinowałem z fabrycznym gps z mapowaniem pól, ale doradcy mówią że punkty są tylko za sam system. Po za tym  na ten system wymagane jest min 90 ha zburz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

a niech mi ktoś powie czy w naborze na maszyny będzie trzeba też robić zakupy poprzez "portal przetargowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

dziś się pytałem to nie zdążyli jeszcze z tym portalem przetargowych i maszyny będzie się brać tak jak w ubiegłym PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

bo jak by były przetargi to by była jazda bo wielkim problem było by ustawienie przetargu pod konkretny model i markę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Maszyn nie będzie się brać jak w poprzednim MGR.

Najpierw wypadało by przeczytać rozporządzenie a dopiero wygłaszać swoje mądrości.

Postępowanie ofertowe trzeba będzie przeprowadzić przy składaniu wniosku o płatność a nie tak jak było poprzednio przy składaniu wniosku o dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

byłem w agencji i powiedziano mi że żeby złożyć wniosek trzeba mieć minimum 1.5pkt i że młody rolnik od razu ma te 1.5pkt. a tu piszecie o jakiś 3 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Jesli chcialbym budowac obore to potrzebuje miec pozwolenie na budowe na etapie skladania wniosku czy później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na budowę, wg informacji jaką otrzymałem z agencji, będzie mogło być dostarczone w trakcie oceny. Szczegóły pewnie będą w ogłoszeniu o naborze.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

witam.pytanie dość zawiłe.tata korzystał z MGR w 09 i 11 roku kupił min ciągnik opryskiwacz i rozsiewacz nawozów. w międzyczasie skorzystałem z MR i za zgoda ARiMR przejąłem gospodarstwo od taty wraz z zobowiązaniami z MGR i powiększyłem je z 15ha do prawie 60. i pytanie. czy możliwy będzie zakup większego wydajniejszego i sterowanego za pomocą komputera opryskiwacza i rozsiewacza nawozów wraz z ciągnikiem ?

Edytowano przez pawelksiazek19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seeya    0

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak wyznaczyc plac manewrowy do utwardzenia na podworku, znaczy jakie musi miec wymiary, odleglosci od budynkow gospodarczych i czy kostka betonowa do utwardzenia ma byc przemyslowa, czy ma miec okresloną grubosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klek79    0

Ja również jestem zainteresowany utwardzeniem placu manewrowego. Jak prawidłowo wyznaczyć plac jeśli brama wjazdowa jest pomiędzy budynkiem mieszkalnym a budynkami gospodarczymi. Czy można utwardzić cały plac miedzy w/w budynkami czy trzeba zachować odległość od budynku mieszkalnego, aby ARiMR nie miała zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym zachował odległość a skupiłbym się na otoczeniu budynków do prowadzenia działalności rolniczej. Tak mówili na szkoleniu w Centrali. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
Napisano (edytowany)

Witam, jeżeli pytanie się powtórzyło proszę o wyrozumiałość. Otrzymałem premię dla młodego rolnika z PROW 2007-2013, czy będę mógł przeznaczyć ją na wkład własny do modernizacji z obecnego programu na lata 2014-2020 ?? Orientuje się, że nie można łączyć premii z PROW 2014-2020 z modernizacją 2014-2020, a co z premią którą otrzymałem w 2015 roku ze starego PROW ? Pozdrawiam.

Edytowano przez wojtekkmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można kolego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo    0

Witam mam takie pytanie jak wygląda składanie wniosku w grupie, np 2 osoby. Czy są za to jakieś dodatkowe punkty prócz tego że jest zwrot 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma dodatkowych punktów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.pytanie dość zawiłe.tata korzystał z MGR w 09 i 11 roku kupił min ciągnik opryskiwacz i rozsiewacz nawozów. w międzyczasie skorzystałem z MR i za zgoda ARiMR przejąłem gospodarstwo od taty wraz z zobowiązaniami z MGR i powiększyłem je z 15ha do prawie 60. i pytanie. czy możliwy będzie zakup większego wydajniejszego i sterowanego za pomocą komputera opryskiwacza i rozsiewacza nawozów wraz z ciągnikiem ?

 

witam chciałbym ponowić pytanie bo przeszło i nie było żadnych odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Nie można brać maszyn, które były finansowane z poprzedniego Prow -u. Czyli raczej na 100 % nie będziesz mógł wziąć.

Numer do pani z ARIMR która się w tym orientuje na pw przesłałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek77    1

A ja mam jeszcze takie pytanie może trochę głupie ale wole się upewnić. Czy będę mógł zapłacić tylko połowę ceny za maszyny a resztę jak dostane zwrot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Nie. Do wniosku o płatność potrzebne są faktury z potwierdzeniem przelewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo    0

Mam jeszcze jedno pytanie względem składania grupowego jeśli jedna z osób już korzystała z PROW 2007-2013 i kupiła maszyny a druga wcale,  czy też teraz nie mogą one się dublować  w grupie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Nie mogą być te same co juz wcześniej były brane przez jedną z osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosanna    0

Witam, czy korzystając z działania modernizacja gospodarstw rolnych, niezwiązanego z budową,chodzi o ten zwrot do 200 tys. na kostkę trzeba robić plany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj