rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krzychu94    1

Ciekawe jak będzie teraz? Ale zawsze można złożyć na tą maszynę a potem jak coś to ją usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

dochodzi jeszcze 1 punkt za zwiększenie stada od 10 do 20 krów.Najlepiej mają ci co biorą 500 tys na budowę obory i 200 na maszyny bo tu  wzrost jest oczywisty pod warunkiem że budujemy oborę na większą liczbę krów niż posiadamy.Punkty które liczymy z kalkulatora nie są takie jak w rzeczywistości są odrobine niższe .Powiem szczerze że nie wiem jak zdobyć 6 czy 7 punktów które ponoć zapewniają o kwalifikacjach  do następnej" rundy".Wiedza którą posiadam jest ze spotkania z osobą która prowadziła spotkanie informatyczne na temat tego naboru a czy ona odzwierciedla stan faktyczny nie mnie oceniać .Kwestią najważniejszą jest kasa jeżeli mamy na całą inwestycje jest OK jeżeli na pół to dobrze a jak nie mamy wcale zapasu to posiedzieć spokojne bo sytuacja w rolnictwie nie napawa optymizmem.Pozdrawiam

 

Nie ma czegoś takiego jak " 500000 na budowe plus 200000 na maszyny". Jak masz ogony to 500000, z czego na maszyny 200000( wtedy na budowę 300000).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

jeżeli bym złożył teraz wniosek i miał bym wykazać te 10% wzrostu to mógł bym wziąć w dzierżawę pole na 7 lat czy muszę je kupić  jak top z tym jest proszę o odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

potwierdzona pieczątką  w gminie i na 7 lat ?  :D  a tymi 10% wzrostu to muszę wykazać z polem czy może być powiększenie sztuk krów lub ilosci bydła ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29
Napisano (edytowany)

Umowa to nie wiem czy nie u notariusza musi być sporządzona, ale nie jestem pewien.

Jeżeli bierzesz z  D to z ziemi wystarczy.

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ja w ostatnim prow brałem deszczownie na modernizacje i problemów żadnych nie było, ani pytań o źródło wody 

bajki piszecie. Ja brałem deszczownie i pozwolenie wodno-prawne musiało być . Dlatego właśnie dużo ludzi nie kupowało deszczowni - bo pozwolenie trochę kosztuje (pieniędzy i czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak liczy sie te pkt przyslugujace za ochrone srodowiska? max mozna dostac 5 pkt. w zalaczniku mamy wypisana punktacje za inwestycje   ale tam liczy pkt sa rozne np 25, 6, 13.     do niczego to nie pasuje


i dobrze rozumiem ze np  punkt w war maz  za przygotowanie produktu do sprzedazy,  czy tu mozna rozumiec ze za suszarnie podlogowa dostane 1 pk wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Punkty liczysz w następujący sposób:

jeśli chcesz pług który kosztuje 50 netto a cała inwestycja jest 200 netto to wartość pługu w tej inwestycji wynosi  25% czyli 0,25

Czyli podstawiając do wzoru gdzie za pług jest  8 pkt

 

(8 x 0,25 x 10)/41 = 0,49 pkt

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A nie wiesz jak to było w poprzednim Prow? U mnie w okolicy nikt wcześniej nie brał deszczowni na MGR ale czy poprostu nie chcieli czy nie wolno to tego już nie wiem.

nie wiem czy dobrze pamiętam bo rozporządzenie czytałem trochę jedynie i dość dawno ale w tym prow-ie chyba sprzęt do nawadniania odpada i wogóle nie ma szans- przynajmniej wydaje mi się że był taki zapis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

no to troche lipa u mnie , jak wiekszosc mojej inwestycji bedzie stanowil ciagnik to pukntow za srodowisko za duzo nie uzbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Punkty liczysz w następujący sposób:

jeśli chcesz pług który kosztuje 50 netto a cała inwestycja jest 200 netto to wartość pługu w tej inwestycji wynosi  25% czyli 0,25

Czyli podstawiając do wzoru gdzie za pług jest  8 pkt

 

(8 x 0,25 x 10)/41 = 0,49 pkt

 kolego mógłbyś podać skąd wziąłeś ten wzór bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W rozporządzeniu przed tabelką z punktami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Nie ma czegoś takiego jak " 500000 na budowe plus 200000 na maszyny". Jak masz ogony to 500000, z czego na maszyny 200000( wtedy na budowę 300000).

 

 

Mój błąd dzięki za sprostowanie .Tak samo jeżeli ktoś chce kupić beczkie czy wybudować płytę na OSN (wnioski ruszają 10 lutego)wtedy od 200 tyś odejmowany jest ten zwrot 50 tys który przysługuje na te działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

liczylem ze jak bym bral z ciagnikiem to mam ok 4.5 punkta. Sa szanse z takimi punktami czy lepiej z ciagnika zrezygnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

sa wogole jakies punkty srodowiskowe za nowy ciagnik? bo nie zauwazylem

ktos doswiadczony moze wie jak sprawa wyglada,  zalapujemy sie na liste i po jakim czasie dokonujemy zakupow? ile mamy na to czasu?  musimy wszystko kupic odrazu czy mozna kupowac etapami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem, aby wyliczyć pkt za inwestycję w ochronę środowiska jest ściągnięcie sobie BP dostępnego na stronie ARiMR, wpisać tylko planowane zakupy(wszystkie inwestycje, nie uzupełniać danych odnośnie upraw, struktury, itp), następnie przejść do działu Kryteria punktowe i tam mamy wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak na forum jest jakiś magik - informatyk to mam kalkulator do obliczania WEG i punktów za inwestycje w środowisko i klimat. Tyle, że jest z nim kilka problemów. Jakby się udało to "ponaprawiać" to mogę udostępnić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)

możesz podrzucić na gadu, zobaczę co da się zrobić

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wygrzebię i podeślę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

4,5 pkt, i narzeka mi wychodzi poniżej 1 i tu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25516

nie wiem czy dobrze pamiętam bo rozporządzenie czytałem trochę jedynie i dość dawno ale w tym prow-ie chyba sprzęt do nawadniania odpada i wogóle nie ma szans- przynajmniej wydaje mi się że był taki zapis

 

Byłem kiedyś na jakimś szkoleniu i tam było jasno powiedziane - żadnego finansowania wybicia studni czy też zakupu sprzętu do nawodnienia. Powód - deficyt wody w kraju.

Największy nacisk jest na ochronę środowiska i chyba tu najwięcej punktów. Np fotowoltaika (tu pewnie warto złożyć choćby nawet do podgrzewania wody do mycia, zawsze to  łatwiejsze punkty), oczyszczalnie przydomowe  ścieków ( tu też koszt niewielki a punkty lecą), ekologiczne mycie ( ponoć można tu podciągnąć np myjki wysokociśnieniowe, argumentując że takie mycie oszczędza wodę)

 

Minimalna ilość punktów do zakwalifikowania wniosku to 1,5 pkt. Ale w praktyce ponoć nie realne dostać dofinansowanie przy tych punktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29
Napisano (edytowany)

freetaxi jak ostawiasz ile punktów będzie potrzebnych żeby się załapać w lini D?

Myślę że 3 to będzie za mało, pytanie czy 5 będzie gwarantowało załapanie się na listę szczęśliwców.    

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też chciałbym to wiedzieć kolego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj