rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil41    29

odsetki oczywiście sa naliczane od calej kwoty i zapomnij że ARiMR zrobi Ci zwrot po 3 miesiącach od złożenia wniosku o płatność

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ile czasu agencja ma czasu na zwrot od złożenia wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubox9876    0

Czy jak wziąłem ciągnik we wcześniejszym programie czy dostanę teraz drugi ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

powiedzcie mi czy mogę kupić teraz ciągnik, w marcu złożyć wniosek na PROW o zwrot 50-60% kwoty którą dałem za ciągnik jeżeli bym się załapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

powiedzcie mi czy mogę kupić teraz ciągnik, w marcu złożyć wniosek na PROW o zwrot 50-60% kwoty którą dałem za ciągnik jeżeli bym się załapał

lepiej czekać na decyzję bo jak się nie załapiesz to nie dostaniesz zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ale ciągnik będzie miał ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawciu22    9

to kupując teraz ciągnik to nie mogę na niego składać papierów na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Nie możesz, wszystkie zakupy robi się po podpisaniu umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Możesz. Ale nie na ten ciągnik.

 

Jesteś tego pewny?? W poprzednim programie można było tak zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewny :) Postępowania ofertowego nie przeprowadza się już na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin_27    6

Nowy minister rolnictwa zapowiadał poprawki w MGR, czy są jakieś konkretne informacje na temat tych planowanych zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Witam. Czy jeśli chce wybudować płytę obornikowa i kupić maszyny, gdzie koszt maszyn będzie dużo większy niż budowa to przysługuje mi 200 czy 500 tys zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy minister rolnictwa zapowiadał poprawki w MGR, czy są jakieś konkretne informacje na temat tych planowanych zmian?

 

Zapowiadał poprawki ale związane z oceną. Sądzę, że chodzi o tempo oceny czy możliwość złożenia np. pozwolenia na budowę lub innych dokumentów projektowych nie w momencie naboru a w jakimś terminie w trakcie oceny itp.

Nabory odbędą się na podstawie istniejącego rozporządzenia. Zresztą nie byłoby już czasu na zmianę rozporządzenia.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Czyli takie rzeczy jak pozwolenie na budowę w tej chwili trzeba składać w trakcie naboru czy można dostarczyć później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szadam    0

Prawdopodobnie będą zmiany odnośnie postępowań ofertowych(przetargów). Nic się nie zmieni na pewno z brakiem dotacji na  nawadnianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Moje pytanie brzmi tak czy na 20 ha dostanę 1500 l opryskiwacz z belką 15 m  i rozsiewacz 1000 l , oczywiście uwzględniając że w gospodarstwie siane uprawy to 10 ha rzepaku i 10 ha pszenicy i  średnio 6 razy robi się oprysk na każdy ha ?  . A i czy można  wykazać dzierżawę 3 letnią bo hektarów jest 40  , ale tylko 20 swoich i tyle mogę wykazać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie rzeczy jak pozwolenie na budowę w tej chwili trzeba składać w trakcie naboru czy można dostarczyć później?

Wczoraj o to pytałem w ARIMR i przekazano mi, że będzie można dostarczyć później.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A będzie można dostarczyć później papier posiadający kwalfikacje rolniczy gdy w chwili złożenia wniosku ich nie mam a egzamin mam w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

Na opryskiwacz 1500 jest przelicznik powyżej 35 hektarów. Poszukaj sobie ..Dobór maszyn rolniczych względem powierzchni gospodarstwa. Tam są tabele z podaną wielkością maszyny i areału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Żeby myśleć o kupnie maszyn to trzeba zdobyć min.6 pkt a to nie lada wyzwanie dla tych po 40 roku życia młodsi mają na starcie 3 pkt plus 1punkt za to że są beneficjentami bądz młodego rolnika lub korzystali z poprzednich naborów.Ojciec z synem nie mogą wnioskować razem tak samo jak nie można łączyć młodego rolnika z PROWE-m.Chciałem składać na teleskop opryskiwacz 1500 l i beczka 10000 lub 12000 tyś to powiedziano mi że nie ma takiej możliwości aby to przepchnąć więc nie składam (areał 24 ha)tym bardziej że ciężko było bi mi wykazać wzrost 10 % .Dodam że wszystkie dzierżawy muszą być na 7 lat notarialnie inaczej nie biorą ich pod uwagie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Czy jak korzystam z młodego rolnika w 2015 roku i mam 40 lat to mam trzy czy cztery punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj