rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafooo    8

ok a jeśli chce postawić silos na zborze ale na działce u ojca mi nie dadzą pozwolenia musi być na ojca co wtedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Można dostać pozwolenie na budowę na nie swojej działce wystarczy mieć zgodę właściciela ale agencja nie da dofinansowania na taką budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

co do definicji młodego wysłałem zapytanie, ale faktycznie nie ma innej definicji w roz. ciekaw jestem jak do tego podejdą gryzii piórki z agencji. Z  tego co czytałem roz. to wnioskodawcy hodujący zwierzaki maja więcej punktów niż prod. roślinna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

Witam chciałbym na prow utwardzić podwórko i wybudować silos i mój doradca mówi żebym już robił plany na budowę,bo po mojemu to najpierw chyba trzeba by wniosek złożyć do agencji jak będzie nabór.Czy mój doradca dobrze mówi bo przecież agenca może odrzucić mój wniosek i wtedy moja kasa wydana na plany pójdzie w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak chcesz złożyc w marcu to już możesz zapomniec o załatwieniu pozwolenia na budowe


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Doradca mówi ale ty przecież jestes madrzejszy a zapewne nawet rozporzdzenia nie przeczytałes :)  Wszystko do ogarniecia najważnijsze miec projekt, kosztorys i zeby to było złozone do starostwa. Samo pozwolenie dorzucisz w poprawkach.Ja włąsnie zaczałem załątwiac na hale maja mi do konca marca załątwic projekt, kosztorys i złozyc o pozwolenie. Z tym że mapke do celow projktowych, wypis wyrys z planu zag. przes  juz miałem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Czy w przypadku jeżeli mam 60% dofinansowania to za całkowitą wartość inwestycji przyjmuję 400 tys zł  (200 tyś= 50% tzn. 100%=400 tys) czy w takim przypadku całkowitą kwotę inwestycji do wyliczeń przyjmuję 333,3 tys zł ponieważ te 200 tys dofinansowania nie stanowi już 50% a 60% całej inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwed1983    0

witam i mam pytanie-rolnik wiek 33 lata, składający ostatnie 3 lat wnioski o płatności obszarowe a posiadający ziemie 9 lat czy jest młodym rolnikiem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

posiada ziemie nie dłużej jak 5 lat od złożenia wniosku,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czy w przypadku jeżeli mam 60% dofinansowania to za całkowitą wartość inwestycji przyjmuję 400 tys zł  (200 tyś= 50% tzn. 100%=400 tys) czy w takim przypadku całkowitą kwotę inwestycji do wyliczeń przyjmuję 333,3 tys zł ponieważ te 200 tys dofinansowania nie stanowi już 50% a 60% całej inwestycji?

Przy młodym rolniku kwota inwestycji to 333 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Żeby dobrze zrozumieć 333tyś (60% na młodego przy mgr), to 333tyś to kwota brutto czy netto inwestycji czy zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Netto.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez Pawel29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Netto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Wg harmonogramu PROW 2014-2020 MGR jest przewidziany na marzec 2016r. Pytanie czy program MGR w marcu (sekcja D -maszyny) będzie ostatnim programem MGR na PROW 2014-2020? Czy może w roku 2017,2018,2019,2020 też będzie MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Panowie może i mnie zbluzgacie za to pytanie, ale nie przeglądałem całego wątku. Z racji że to 1 nabór z nowego PROW to kasa jest... Jak myślicie załapią się wszyscy powyżej minimalnej ilości pkt dla danego działania tj a,b,c,d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

18x50x6 - magazyn płodów rolnych


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

 Moj doradca twierdził ze hala to tylko jako magazyn na siano

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A magazyn płodów rolnych to do czego służy ? Nie napisałem przecież garaż. Za magazyn na siano sa dodatkowe punkty. Czy tam bedzie składowane teoretycznie siano, słoma to nie robi różnicy bo to służy produkcji zwierzecej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj