rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

bamberool    2

proszę o pomoc w poście, na który nie otrzymałem odpowiedzi. chce składać wniosek wspólnie z gospodarstwem ojca. jestem młodym rolnikiem ale zwrot tylko 50%(tak rozumie, bo na dzień składania wniosku, będę miał gospodarstwo dłużej jak 5 lat 02.2011rok) 3punkty.Czy są dodatkowe punkty za wspólnie wnioskowanie..nie umiem w rozporządzeniu doczytać?? jeśli chodzi o maszyny w ochronie  to po przeliczeniu  nie będzie punktu. dochodzą 3 punkty za młodego 1 za uzyskaną premie na młodego, więc wychodzi coś koło 4,8. słabo to widzę, próbować trzeba proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co pamiętam to odpowiedziałem Ci kilka postów wcześniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Naliczyłem sobie całe 5.7punkta chyba że zwiększenie skali jeszcze złapie czyli dodatkowy punkt.Pytanie tylko jakiego rozmiaru zwiekszenie trzeba zadeklarować w gospodarstwie mlecznym oraz jak w takim gospodarstwie wykazać wzrost gva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Czy składając tylko i wyłacznie na sam ciagnik na ktory nie ma punktów jest szansa by sie załapać ? czy lepiej dobrać do tego maszyn.

Produkcja zwierzęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

Z tego co pamiętam to odpowiedziałem Ci kilka postów wcześniej. 

 

dzieki za odp. rozumuje z tego, że bez sensu składać z ojcem, nic to nie pomoże,wręcz zaszkodzi. ja dostane 3 za młodego i 1 za premie. czyli 4 punkty plus maszyny z listy a z ojcem miałbym 2pkt(średnia) plus punkty za maszyny. lepiej wydzierżawię od niego grunty na 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

Ze strony ARiMR...

 

Z kolei za młodego rolnika uznaje się osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku 

o przyznanie pomocy:

- ma nie więcej niż 40 lat, 

- rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa, jako kierujący w rozumieniu § 3 ust. 3 rozporządzenia MRiRW z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 982, z późn. zm.), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy, oraz 

- posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym Rozporządzeniu. 

Łączne spełnianie ww. kryteriów uprawnia podmiot do ubiegania się o podwyższony o 10% poziom pomocy oraz w przypadku ubiegania się o przyznanie pomocy w obszarze rozwój produkcji mleka (tzw. obszarze B) do nieposiadania bydła mlecznego w gospodarstwie w chwili ubiegania się o wsparcie.

a ja się kolego nie zgadzam z w/w cytatem co do stosowania w mgr, po przeczytaniu rozporządzenia podpisanego przez Sawickiego jest tylko wspomniane że 3 punkty są dla osób poniżej 40 roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak ale my tam dyskutowaliśmy kto jest uprawniony do refundacji w wysokości 60 %. To, że osoba do czterdziestki otrzyma 3 punkty jest oczywiste. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

 

– jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy

jest beneficjentem działania „Ułatwianie startu młodym

rolnikom” objętego PROW 2007–2013 lub operacji typu

„Premie dla młodych rolników” w ramach poddzia-

łania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarcz

ej na rzecz młodych rolników” objętego programem,

przyznaje się 1 punkt,

– jeżeli operacja dotyczy przygotowania do sprzedaż

y produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie,

przyznaje się 1 punkt,

 

z tego wnioskuje ten 1 punkt, jeśli jestem w błędzie to proszę o wyjaśnienie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Ale jak to jest ze pkt liczą nam z zadeklarowanych cen a co jesli potem cena maszyny ulegnie znacznej zmianie?Wszystko fajnie przemyślane aby proekologiczne kupowac a innych jak najmniej bo wtedy punktacja leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Źródło ceny podajesz na etapie wniosku o przyznanie pomocy. Jak coś im nie będzie pasować to pewnie będą wzywać od razu do korekty ceny. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

a tak z ciekawości są organizowane jakieś szkolenia przez ministerstwo rolnictwa lub arimr w sprawie wypełniania wniosków w prow? bo z tego co zauważyłem w odr to oni mają jakieś szkolenia tylko nie dopytałem. bo tak z samego rozporządzenia nawet ja po administracji mam często wątpliwości.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Definicji młodego rolnika nie doczytałeś kolego w rozporządzeniu. O ile pamiętam patrz paragraf 4, punkt 5. Coś w tych granicach. Na pamięć jeszcze nie znam :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

z tymi punktami to troche maja przechlapane osoby tylko z produkcją roślinną - przy zwierzęcej dużo więcej jest punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL85    0

Witam. Na jakiej podstawie podajemy we wniosku cene interesującej nas maszyny jeżeli "oferty od przedstawicieli róznych marek" otrzymujemy w pózniejszym terminie niż składanie wniosku? Np jestem zainteresowany zakupem kombajnu claas tucano ale nie wiem która oferta, tz od jakiedo dilera bedzie najkorzystniejsza (new holland, john deere, czy claas)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Cenę podajesz razem ze źródłem gdzie ją otrzymałeś. Np. informacja ze strony internetowej, etc. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

vdan, w 28 Sty 2016 - 14:18, powiedział:snapback.png

ja licyłem maszyny następująco:

400tyś inwestycja - 200tyś ciągnik, 200tyś reszta:

1. rozsiewacz nawozu - 40tyś - 0,7pkt

2. talerzówka - 60tyś - 1pkt

3. komputer i oprofgramowanie - 5tyś -0,05pkt

4. siew bezpośredni - 100tyś - 3,25pkt

+ wiek 3pkt i wychodzi ponad 8

Odnośnie powyższych kalkulacji kolegi. Czy w moim przypadku jeżeli mam 60% dofinansowania to za całkowitą wartość inwestycji przyjmuję 400 tys zł tak jak kolega wyżej napisał  (200 tyś= 50% tzn. 100%=400 tys) czy w takim przypadku całkowitą kwotę inwestycji do wyliczeń przyjmuję 333,3 tys zł ponieważ te 200 tys dofinansowania nie stanowi już 50% a 60% całej inwestycji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Znalazłem. Zobacz paragraf 4, punkt 6. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

a co do ofert w ostatnim prof-ie dzwonili do ofertodawcy - jak brakowało dodatkowych opcji to kazali dopisywać nawet obciążniki w ciągniku jak standard nie przewidywał, podejrzewam że podobnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tyle, że trochę się zmieniło i postępowania ofertowego na etapie wniosku o przyznanie pomocy nie ma teraz. Schodki będą robić się po podpisaniu umowy :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Innego rozporządzenie nie ma :)

 

"w przypadku gdy operacja jest realizowana przez osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomo-

cy ma nie więcej niż 40 lat, rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa jako kierujący w rozumieniu § 3 ust. 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Pro- gramem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 982), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy oraz posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym rozporządzeniu, zwaną dalej „młodym rolnikiem” – w gospodarstwie jest utrzymywane mniej niż 15 krów mlecznych albo nie są utrzymywane żadne krowy mleczne i w wyniku realizacji operacji, do dnia złożenia wniosku o płatność końcową, liczba krów mlecznych wyniesie co najmniej 25, a wielkość ekonomiczna gospodarstwa wynosi co najmniej 10 tys. euro. "

 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj