rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

30 dni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

ja licyłem maszyny następująco:

400tyś inwestycja - 200tyś ciągnik, 200tyś reszta:

1. rozsiewacz nawozu - 40tyś - 0,7pkt

2. talerzówka - 60tyś - 1pkt

3. komputer i oprofgramowanie - 5tyś -0,05pkt

4. siew bezpośredni - 100tyś - 3,25pkt

+ wiek 3pkt i wychodzi ponad 8 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

piszesz że może to być 14 marca a mi się dziś obiło o uszy że prawdopodobnie zmieni się rozporządzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To jaki problem jest ze zmianą rozporządzenia w dzisiejszych czasach. Dzisiaj piszą, jutro puszczają do konsultacji i za tydzień jest gotowe :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pewne jest jedno ciężko będzie coś uszczknąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nawet jeśli będą zmiany to wątpię aby szły one w stronę niekorzystną dla beneficjentów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ja licyłem maszyny następująco:

400tyś inwestycja - 200tyś ciągnik, 200tyś reszta:

1. rozsiewacz nawozu - 40tyś - 0,7pkt

2. talerzówka - 60tyś - 1pkt

3. komputer i oprofgramowanie - 5tyś -0,05pkt

4. siew bezpośredni - 100tyś - 3,25pkt

+ wiek 3pkt i wychodzi ponad 8 pkt

 

rozsiewacz nawozu

 

40/400 tys, czyli 0,1%  inwestycji

 

7 pkt za ochronę

 

7*0,1*10/41=0,17 pkt a nie 0,7

 

reszty nawet nie chce mi się liczyć, wy serio nie umiecie podstawić do gotowego wzoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy w obszarze d na budowę hali stalowej przy składaniu wniosku trzeba już mieć pozwolenie na budowę i projekt? czy można to dostarczyć po ogłoszeniu listy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

czy w obszarze d na budowę hali stalowej przy składaniu wniosku trzeba już mieć pozwolenie na budowę i projekt? czy można to dostarczyć po ogłoszeniu listy? 

 

Dołączam się do pytania, w rozporządzeniu jest zapis, że trzeba dołączyć kopię ostatecznych pozwoleń, wg pracownika UG na pozwolenie będę czekał 6 mc od złożenia wniosku o WZ, doradźcie czy spieszyć się z tym na marcowy nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Dołączam się do pytania, w rozporządzeniu jest zapis, że trzeba dołączyć kopię ostatecznych pozwoleń, wg pracownika UG na pozwolenie będę czekał 6 mc od złożenia wniosku o WZ, doradźcie czy spieszyć się z tym na marcowy nabór?

z tego co mówił mi mój doradca to na złożenie wniosku wystarczy kosztorys (no chybaże masz projekt) oraz oferta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Raczej ty musisz dokładnie sprawdzić, ale pomogę ci, w starej modernizacji na 60% wystarczyło tylko mniej niż 40 lat, w nowej potrzeba dodatkowo spełnić warunek posiadania gospodarstwa krócej niż 5 latek...

 

Skąd masz takie informacje? Chyba pomyliłeś z dopłatami bezpośrednimi...

 

Z mojej wiedzy wynika, że aby otrzymać zwrot 60%(pomijam osoby wspólnie wnioskujące) należy mieć mniej niż 40 lat i co najważniejsze posiadać odpowiednie wykształcenie(takie jak w premii Młody Rolnik).

 

PATr i kto tu się popisał?

 

#freetaxi, odpiszesz dla potwierdzenia czy dobrze napisałem?(Tz wiem, że dobrze, ale użytkownik PATr coś nie umie czytać),

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ze strony ARiMR...

 

Z kolei za młodego rolnika uznaje się osobę fizyczną, która w dniu złożenia wniosku 
o przyznanie pomocy:
- ma nie więcej niż 40 lat, 
- rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa, jako kierujący w rozumieniu § 3 ust. 3 rozporządzenia MRiRW z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 982, z późn. zm.), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy, oraz 
- posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym Rozporządzeniu. 
Łączne spełnianie ww. kryteriów uprawnia podmiot do ubiegania się o podwyższony o 10% poziom pomocy oraz w przypadku ubiegania się o przyznanie pomocy w obszarze rozwój produkcji mleka (tzw. obszarze B) do nieposiadania bydła mlecznego w gospodarstwie w chwili ubiegania się o wsparcie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

5,7 - warto ryzykować czy odpuścić sobie traktor?

Ile biorą doradcy za przygotowanie dokumentów i na jakich zasadach ?

Mi powiedzieli 4 tyś. to jest  do przyjęcia ale płatne jednorazowo. Gdzieś słyszałem że 1 rata 500 zł przy sporządzeniu dokumentacji, 2 rata 3500 po podpisaniu umowy z agencją i 3 rata 500 po rozliczeniu dofinansowania. 

To rozwiązanie jest ok bo jeśli zabraknie punktów żeby załapać się na dofinansoanie to straci się najwyżej 500 zł.

  

 

Edytowano przez PrzemoO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Czyli mam rozumieć, że jeśli nie mam 40 lat, gospodarstwo przejąłem 6 lat temu, posiadam kwalifikacje, to nie otrzymam 3 punktów?

 

Wg mnie 3 punkty otrzyma każdy poniżej 40-stki, a dodatkowe 10% dofinansowania otrzyma osoba spełniająca wszystkie warunki na tzw "młodego rolnika"....

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

takie pytanie  odnośne młodego rolnika.za przejęcie gospodarstwa (5lat) mam liczyć od przejścia na KRUS(zakup,przepis  gruntów), czy wypłatę premii na młodego rolnika. Premie wypłacono mi w maju 2011 i załapałbym się na młodego rolnika a grunty kupowałem w lutym 2011 i już bym nie był według rozporządzenia młodym rolnikiem.

Edytowano przez bamberool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ile u was borą za napisanie wniosku przy inwestycji 500 tyś  chodzi o modernizacje a i czy premie młody rolnik co mi przelali rok temu mogę przeznaczyć jako wkład własny w tą modernizacje co teraz ma być ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

jeśli wnioskuje wspólnie z ojcem. ja jestem młodym rolnikiem a ojciec nie. to na jaką punktacje możemy liczyć. też 3 punkty za mnie, czy jest to dzielone w tym wypadku na dwa? ile punktów jest za wspólne wnioskowanie??

Edytowano przez bamberool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Skąd masz takie informacje? Chyba pomyliłeś z dopłatami bezpośrednimi...

 

Z mojej wiedzy wynika, że aby otrzymać zwrot 60%(pomijam osoby wspólnie wnioskujące) należy mieć mniej niż 40 lat i co najważniejsze posiadać odpowiednie wykształcenie(takie jak w premii Młody Rolnik).

 

PATr i kto tu się popisał?

 

#freetaxi, odpiszesz dla potwierdzenia czy dobrze napisałem?(Tz wiem, że dobrze, ale użytkownik PATr coś nie umie czytać),

 

Nadal brniesz w swoją niewiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bamberool punktów za wspólne złożenie wniosku nie ma. A punkty będziecie mieli obliczone średnią. Oczywiście punkty w środowisko i klimat będą liczone normalnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj