rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym się zajmuje ARiMR?

galeria
JD 3040
RafaKdziela    443

Chodzi mi o to ze ja nie mam teraz żadnej ziemi na własność ani dzierzaw. Nigdy nie starałem sie o dopłaty a cos mi sie obilo o uszy ze aby starac sie o mgr nalezy przynajmniej rok wczeniej zlozyc wniosek o dotacje. Czy to jest prawdą? Dopiero teraz chciałbym wziąć ok. 30ha dzierżawy wiec czy mi jako tak jakby dopiera rozpoczynajacemu przysluguje modernizacja ? i jesli tak to same 3 punkty za wiek plus jakieś dziesietne punkta za maszyny wystarczą aby sie zalapac ? Mam nadzieję ze dobrze to wyjaśniłem :D

 

Jest szereg wymogów ,które musisz spełnić i dodatkowo musisz spełnić wymóg GVA (wzrost o co najmniej 10 %) a do tego zastanów się nad tym ,bo będziesz musiał zapłacić sporo kasy za maszyny,etc !!!


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Rafał nie tłumacz tego bo to monolog, chłopak chce niech bierze, nie żałuj nikomu, bo wiem jak to koło mnie jest taka tendencja ten kupil rozrzutnik to i ja musze ...........

 

Moje zdanie jest takie trzeba brac wszystko co dają i brac kredyty nie patrząc na nic.... to podstawa


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ten wymóg wzrostu jest chyba najgorszy przy młodym rolniku było dużo łatwiej. uszczknąć coś  będzie ciężko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

młody rolnik potem jedna modernizacja druga i zaraz o 50% podskoczysz i będzie luks ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma pytanie czy składając wniosek na modernizację muszę składać na jeden obszar czy mogę je połączyć np. obszar b i d ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

A ja mam takie pytanie, jeśli wnioski rusza w marcu, obecnie mam koło 20 ha i 20 krów, ale pod koniec roku ocieli mi się 6 jalowek oraz kupiłbym ziemię to czy to co dojdzie po złożeniu wniosku już będzie liczyło się jako wzrost? Czy wtedy mogę złożyć jakąś korektę biznesplanu np o większy traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jałówka jak ma 24 miesiące przy składaniu wniosku liczy się ją jako normalną krowę mimo że jest nadal jałówką. 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego kobra ja nikomu nie żałuję oczywiście niech wszyscy dostaną piękne ciągniki i nowe maszyny mi też może skapnie ,miło by było :-).Ja mam jutro spotkanie z moją doradczynią i będziemy omawiać prow i moja decyzja jutro zapadnie ,czy brać nowe maszyny ,czy używane .Chciał bym nowe ,ale też zdaję sobie sprawę ,że muszę zainwestować co najmniej  180 tyś  plus odsetki .A nie należę do pochopnie działających ludzi dlatego też innym nakreślam realnie ,jak wygląda to całe dobrodziejstwo :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

RafaKdziela - jak już będziesz po spotkaniu z doradczynią to napisz jaką decyzję podjąłeś i czemu akurat taką, ja też mam zamiar spotkać się z doradcą, też mam trzodę chlewną jak Ty i mam niemałą zagwozdkę, czy pchać się w nowe maszyny, czy jakoś tam powoli się rozwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja też będę sie naradzał ale jeżeli potwierdzą się te informacje że GVA ma być wyższe o 10% w pierwszym roku od złożenia (jak tu co niektórzy piszą) i że nie będzie można podnieść GVA większą obsadą np. krów to ja ODPADAM 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

A ja mam taki dylemat. Nabór wniosków na obszar D rusza w marcu. Mnie jako młodemu rolnikowi należy się 60% zwrotu, jednak z uwagi na to że dopiero we wrześniu będę miał wykształcenie rolnicze to mogę dostać tylko 50% zwrotu(ponieważ warunkiem jest że aby dostać 60% w chwili składania wniosków szkoła musi już być zakończona). Teraz zastanawiam się co robić? Czy składać teraz i dostać 10% mniej zwrotu czyli w moim wypadku to 19 tys? Czy czekać jeszcze rok bo chyba nie wykorzystają całej puli w tym roku i w przyszłym też będzie nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwo111    4

Mam pytanie odnośnie Vatu. Czy przechodzić teraz w tym miesiącu przed ogłoszeniem naboru czy mogę później przejsc przed zakupem maszyn ? i co do tego skarbówka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

skarbówka??nic na vat możesz przejść bezpośrednio przed zakupem sprzętu, tylko kwestia jakie weźmiesz rozliczenie

jeśli miesięczne to w miesiąc poprzedzający zakupy

jeżeli kwartalne analogicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Znajomy mnie pytał czy może ubiegać się o dofinansowanie. Posiada 10 ha własności plus 10 ha dzierżawy prowadzi tylko produkcję roślinną co o tym myślicie może się ubiegać o PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

jak się ma kase to się bierze co się chce jak duże się chce , wzrost GWA ma się jaki chce :D a jak się nie ma to się cicho siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

Witam. Mam takie pytanie bo planuje złożyć wniosek w obszarze D na maszyny oraz budowę obory to wy zgłaszając już teraz warunki zabudowy muszę to jakoś sprecyzowanie nazwać i czy lepiej będzie zapisać to jako budowę czy rozbudowę ponieważ budynki będą tuż obok siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szadam    0

Witam,

 

W roku 2015 załapałem się na ostatni nabór MGR w PROW 2007-2013. Czy mogę składać wniosek na aktualny nabór? Biznesplan musi się pokrywać czy mogę go zmienić?

Adam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Chodzi mi o to ze ja nie mam teraz żadnej ziemi na własność ani dzierzaw. Nigdy nie starałem sie o dopłaty a cos mi sie obilo o uszy ze aby starac sie o mgr nalezy przynajmniej rok wczeniej zlozyc wniosek o dotacje. Czy to jest prawdą? Dopiero teraz chciałbym wziąć ok. 30ha dzierżawy wiec czy mi jako tak jakby dopiera rozpoczynajacemu przysluguje modernizacja ? i jesli tak to same 3 punkty za wiek plus jakieś dziesietne punkta za maszyny wystarczą aby sie zalapac ? Mam nadzieję ze dobrze to wyjaśniłem :D. Czy ktoś coś o tym wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt Ci teraz nie odpowie na pytanie czy 3 pkt z groszami wystarczą Ci aby załapać się na MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Wiec pomijając te pytanie o punkty to czy jesli ja dopiero co przejmuję te hektary czyli hektary obsiane i zgloszone do doplat przez kogos innego a ja dopiero to przejme to mam szanse dostac tą modernizacje ? Czy muszę miec tą ziemie już od jakiegoś bądź jest jakiś inny wymóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

czytaj rozporządzenie ;) teoretycznie jak najbardziej możesz jeśli spełnisz podstawowe wymagania (jesteś młodym rolnikiem, masz sprzedaż za chyba 5000 zł?) a w praktyce to jak się rzucą na maszyny to punktów pewnie będzie brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj