rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

lolek1    40

Czy  w obszarze  D  tez jest konieczne wykazanie wzrostu GVA?

Edytowano przez lolek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile naliczyliście sobie punktów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Broszur_MGR_C.pdf    Wszystko o modernizacji.

A dzisiaj dzwoniłem do arimr i powiedzieli że wzrost GVA 10% ma być co najmniej o10% większy w odniesieniu do roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy, w którym został złożony dany wniosek, w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy. tak więc starczy w piątym roku wykazać wzrost.

 

Z tego co mi się wydaję to chodzi o to  żeby ten wzrost był większy o 10 % w roku składania wniosku i cały czas ten wzrost przez te 5 lat się utrzymywał w odniesieniu do roku bazowego .

 

 

A może mi ktoś wytłumaczyć co w takiej sytuacji (który rok uznają rokiem bazowym i jak jest z utrzymaniem 10%).

W 2015r składałem o dopłaty na powierzchnię ~24ha (wszystkiego z nieużytkami jest 25ha).

Tato składał na 9,75ha z tego co pamiętam. Tato przeszedł na wcześniejszą emeryturę po 30 latach.

Te 9,75ha od jakoś od żniw jest na mnie czyli we wniosku na 2016 będę miał 35-36ha (bo jeszcze 1ha dokupuję) z czego do dopłat pewne 34-35ha.

Sprzedaż płodów w 2015 była w 95% na mnie.

Jeżeli rokiem bazowym miałby być 2015 to chyba byłbym w dobrej sytuacji?

 

Teraz maszyny. Mają współpracować z Z10145 lub MTZ952.3.

W rozważaniach są obecnie: talerzówka, pług+wał pierścieniowy,przedni TUZ+TUR do Z10145, ładowacz bigbagów np BYK z Unii Grudziądz, przyczepa wywrotka z taka jak ma cynkomet rurą przeładowczą (zasypac siewnik ziarnem z przyczepy lub wysypać gdzieś wyżej zboże na magazyn-takie coś zasilane z hydrauliki ciągnika).

 

Czy coś z tego przejdzie?

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rokiem bazowym będziemy uznawać uprawy te, które będą we wniosku o dopłaty w tym roku. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

FREETAXI czy za suszarnie do zbóż i kultimer do uprawy bezorkoej ,zastępuje oług są pkt.bo do tależówki są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czy jesli we wniosku na doplate bezposrednia wpisze teraz dzialki to te dzialki beda sie liczyc do modernizacji mi jesli na niektore nie mam umow notarialnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

z tego co rozumuje to ten wniosek który złożysz będzie dla roku bazowego, więc jakbyś może nie złożył wniosku na całą powierzchnie w tym roku tylko dopiero następnym to wykażesz wzrost... tak kombinuje ale nie wiem czy dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

z tego co rozumuje to ten wniosek który złożysz będzie dla roku bazowego, więc jakbyś może nie złożył wniosku na całą powierzchnie w tym roku tylko dopiero następnym to wykażesz wzrost... tak kombinuje ale nie wiem czy dobrze...

bardzo dobrze kombinujesz. Dlatego myślę że rokiem bazowym może być 2015 , ale pewnie się mylę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

z tego co rozumuje to ten wniosek który złożysz będzie dla roku bazowego, więc jakbyś może nie złożył wniosku na całą powierzchnie w tym roku tylko dopiero następnym to wykażesz wzrost... tak kombinuje ale nie wiem czy dobrze...

 

Słaby pomysł .Agencja Cię sprawdzi i leżysz .Raz składasz ,raz omijasz hektary .To jest Twoja własność ,czy dzierżawa ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak myślicie, jak pis zmieni zasady w mgr, to zmienią to także dla naboru z listopada czy może przeprowadzą go jeszcze raz czy tamten zostanie po staremu a następne będą tylko zmienione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

a co agencja mu sprawdzi- dopłaty złoży na mniej .we wniosku na MGR wpisze to co w dopłatach i jest git. Rok 2015 nie będzie brany pod uwagę . A te pozostałe na rok wydzierżawi fikcyjnie sąsiadowi, sąsiad mu dopłaty odda i na drugi rok składa na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Tylko, że mniej hektarów to mniejsze maszyny ale np. przy 50ha to 5 ha trzeba dołożyć. Można też w 5 roku od sąsiada spisać dzierżawę np na 10 lat na te 5 ha a potem po roku - dwóch ją zerwać. Wzrost był o 10% - był, ale nie napisane jak długo on powinien być... chyba że coś nie doczytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Wzrost musisz mieć w dni składania wniosku o płatność i utrzymać przez 5 lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

witam mam pytanie   mam wysrubowana ilosc cebul i tak na mój areał  to 20 ha cebuli  , chce postawic ,,hale stalową(przechowalnie),,  i zmniejszyc produkcje tak na 18 ha  cebuli  , ale tu jest problem czy wykaże po tych 5 latach wzrost gva o te 10 %????,   czy te gva ? można uzyskac poprzez wyższa cene sprzedawanej cebuli  po przechowaniu jej w styczniu czy lutym ???.Wiem że wieksza ilosc ludzi ma podobne problemy poprzez poprzedni nabór gdzie i tak juz sobie wysrubowała  zasiewy do maxa

 

W poprzednim naborze wzrost GVA miałem własnie ze wzrostu ceny cebuli. A hala stalowa przejdzie jako przechowalnia? Na taką imprezę tylko 200000pln.

A teraz pytanie: czy można w obecnym naborze dofinansować budowę kolejnej przechowalni, jeżeli była już budowana z dopłatą z poprzedniego naboru? Maszyny nie mogą się powtarzać, a budynki?

 

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933

Nabór ma być w połowie marca i potrwa gdzieś 2tyg powiedzmy. Mam zaplanowany zakup ziemi 2.5ha + 1.5ha łaki. I teraz np jeżeli zrobie na to dzierżawe  i złoże na mgr to pózniej po zakupie bedzie sie liczyło do wzrostu gva czy wogóle tych działek nie zgłaszać i po zakończeniu naboru pójdzie notariusz i wtedy by sie liczyło do wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

a co agencja mu sprawdzi- dopłaty złoży na mniej .we wniosku na MGR wpisze to co w dopłatach i jest git. Rok 2015 nie będzie brany pod uwagę . A te pozostałe na rok wydzierżawi fikcyjnie sąsiadowi, sąsiad mu dopłaty odda i na drugi rok składa na siebie

 

Kolego takie bajki to w przedszkolu !!!!!! chyba nigdy nie miałeś kontroli .A teraz kontrole będę ,co rok ,a ja śmiem twierdzić ,że częściej o ile złożysz wniosek na prow . ziemia musi być własnością ,lub dzierżawą ,na co najmniej 7 lat i to musi być potwierdzone aktem notarialnym ,no chyba ,że z ANR .Będą prześwietlać gospodarkę szczególnie dokumenty .Ja maiłem w listopadzie kontrole na zwykły program rś to wymyślają a co dopiero na RGR.Spróbuj szczęścia to zobaczysz .

 

Marcin teraz nie zgłaszaj ,to za rok będziesz miał ,jak znalazł tą ziemię i spełnisz GVA .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na ojca zrób dzierżawe a przed złożeniem wniosku o płatnośc wez na siebie i przejdzie,

Co do kontroli to Rafał zgodzę się z Tobą!!!, dla mnie wystarczyło w tamtym roku i powierzchnie i RŚ przejsc, potem znowu z modernizacji przyjechali to do tablicy mi sie przyczepili o kropke, teraz będzie ciekawiej z kontrolami


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Panowie czy jest jakiś wymóg że osoba starajaca sie o MGR musi skladac wczesniej wniosek o dopłaty bądź czy sa za to dodatkowe punkty ? Bo jesli bym teraz wziął na siebie dzierzawy i wyrobil numer gospodarstwa to mógł bym sie starac o te dofinansowanie ? i czy dostał bym te dodatkowe 3 punkty jesli jestem przed 40 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

w poprzednimPROW bardzo dużo ludzi pobrało fikcyjne dzierżawy żeby dostać większe maszyny i jest dobrze i te bajki przeszły. Napisz do czego się ma doczepić agencja - no chyba że sam się przyznasz agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Chodzi mi o to ze ja nie mam teraz żadnej ziemi na własność ani dzierzaw. Nigdy nie starałem sie o dopłaty a cos mi sie obilo o uszy ze aby starac sie o mgr nalezy przynajmniej rok wczeniej zlozyc wniosek o dotacje. Czy to jest prawdą? Dopiero teraz chciałbym wziąć ok. 30ha dzierżawy wiec czy mi jako tak jakby dopiera rozpoczynajacemu przysluguje modernizacja ? i jesli tak to same 3 punkty za wiek plus jakieś dziesietne punkta za maszyny wystarczą aby sie zalapac ? Mam nadzieję ze dobrze to wyjaśniłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

Jak niemasz swojej ziemi ani dzierzawy to nie jestes rolnikiem to po co ci maszyny niepowinno tak byc przez takich jak ty wielu co naprawde potrzebuje niedostaje dofinansowania. Chyba ze sie myle? Co bedziesz robil ciagnikiem jak niemasz ziemi w ogrudku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

no na pewno nie chce ciagnika po to aby stał na podwórku ;) Ziemie mają moi rodzice i lepszym rozwiązaniem było by abym ja wziął dzierżawę od nich i starał sie o modernizacje poniewaz ja mam dodatkowe 3 punkty za wiek czego nie uzyskali by rodzice. Tylko czy jesli ja dopiero to zaczynam to mam mozliwosc starac sie o ta modernizacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj