rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Adik92    0

a co w przypadku gdy złoże na wspólne użytkowanie z osobą po 50tce? ja jestem młody rolnik , czy nadal będzie przysługiwało 60% zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Osoby wspólnie wnioskujące otrzymają 60 % refundacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czym różni sie składanie w dwóch razem od dwoch składających oddzielnie?.  Co jeśli składa się w dwóch i jeden jest vatovcem drugi nie.

Czy dwóch młodych rolników składajacych razem dostanie na ciągnik jeśli jeden z nich kupił ciągnik z MR 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Zależy od poprawek, max. 3 miesiące

 

Kolego nie koniecznie ja dostałem po 4 miesiącach i nie było żadnej poprawki .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytałem całe to rozporządzenie przyznaje mało z tego zrozumiałem 

czy jest sens w ogóle składać wniosek na modernizacje mając udokumentowane 14,5 ha gruntów ornych sprzedając 272 tuczniki (zeszły rok)w cyklu otwartym marzy mi się nowy ciągnik 80-90 km 

w zeszłym roku dostałem młodego rolnika-to przeznaczył bym na osprzęt 

wykształcenie średnie rolnicze 

woj śląskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Tu znajdziesz rozporządzenie regulujące podział środków na obszar D w 2016 roku http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1755/D2015000175501.pdf

 

dobrze widzę kolego, że na Mazowieckim jest 54mln euro na nabór D w 2016, jak by przelicznik wzięli po 4,3, to by starczyło na 1161 wniosków, o ile oczywiście każdy by opiewał na maksymalne 200tys zł pomocy

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szeptus    0

witam , mam pytania odnośnie powierzchni , czy przejdzie takie coś ...umowa z gminą na 3 lata plus aneks do tej umowy że gmina widzi mozliwośc przedłużenia dzierżawy .... tak aby był spełniony wymóg umowy długo terminowej ????? bo "ha" będą tyle ile mam mieć ale okres za krótki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Tak. Osoby wspólnie wnioskujące otrzymają 60 % refundacji. 

a jesli jedna osoba skończyła 40 stke to tez 60 % refundacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

szczypka - a myślisz, że nie masz szans? Ja mam ok 11 ha i sprzedałem w zeszłym roku ok 170 świń i też zamierzam składać, kujawsko-pomorskie, wykształcenie wyższe rolnicze, też mi się marzy nowy ciągnik 70-80KM, jak nie spróbuję to się nie dowiem czy mam szanse, a chciałbym jeszcze w życiu pojeździć nowym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

realnie patrząc to mam raczej małe szanse 

ale pewnie złoże ten wniosek ciągniczek by się przydał mf255 ma 15000mth a c330 6500mth już praktycznie nie mam czym w pole jechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

a jesli jedna osoba skończyła 40 stke to tez 60 % refundacji

 

to też 60% zwrotu ale pamiętaj że nie ma podziału  udziału maszyny 50/50 tylko według użytkowania jeśli ty masz 10ha a wspólnik 20 i kupujecie maszynę to ty masz 25% udziału a wspólnik 75% i z tych udziałów zwrot tak mi powiedziano..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez rafooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

freetaxi z ciekawości zadzwoniłem na infolinie i mi powiedzieli że rokiem bazowym będzie 2015 ponieważ wniosek o  płatność bezpośrednią mamy możliwość złożyć do połowy maja a nabór ma trwać prawdopodobnie 30 dni więc jak od 15 marca ruszy to 14 kwietnia się skończy więc oni nic nie zrobią bez wniosku o płatność :) nie wiem czy to prawda ale babka z infolinii tak twierdzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przeczytaj kolego rozporządzenie. W szczególności paragraf 6, punkt 4. Tam jest wszystko na temat ustalania wielkości ekonomicznej. Jeżeli podasz informacje niespójne z wnioskiem o dopłaty to kontrola na miejscu murowana. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

według mnie nie będą się bawic w kontrole itp. tylko odrzucą odrazu wniosek


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2412

Soltys48 - wg tego co podesłałeś, to w ramach poddziałania D dla województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego limit środków wynosi 0(zero). O co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Przeczytaj kolego rozporządzenie. W szczególności paragraf 6, punkt 4. Tam jest wszystko na temat ustalania wielkości ekonomicznej. Jeżeli podasz informacje niespójne z wnioskiem o dopłaty to kontrola na miejscu murowana. 

 

 

b) na okres co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy;
 
Potwierdzone w gminie autentycznosc podpisów się kwalfikuje?
tak jak z mr z poprzedniej perspektywy.
 
Składając wniosek o dopłaty musi być identyczny w sposob jaki podano w biznes planie w mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

a ile jest czasu na realizacje inwestycji w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku.po podpisaniu umowy , 3 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miziun    7

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Broszur_MGR_C.pdf    Wszystko o modernizacji.

A dzisiaj dzwoniłem do arimr i powiedzieli że wzrost GVA 10% ma być co najmniej o10% większy w odniesieniu do roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy, w którym został złożony dany wniosek, w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy. tak więc starczy w piątym roku wykazać wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

 w mazowieckim jest ,6 852 441 euro to przeliczając na złotówki i dzieląc przez pełen zwrot , to starczy na jakieś 150 wniosków chyba  ,że coś źle napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj