rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

konrad82    50

Freetaxi jaki procent  ma być zwrotu przy naborze na maszyny bo nie mogę sie dowiedzieć. 50 czy 60 %


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Pawel29 udowodnić sprzedaż możesz przez okazanie FV, FV RR. Ewentualnie paragon fiskalny lub dokumentacja podatkowa podatku dochodowego od osób fizycznych.  

Ale czy rolnicy ryczałtowi mogą wystawiać faktury bo właśnie w tej sprawie byłem dziś w skarbówce i mi tam powiedzieli że ryczałtowcy nie wystawiają faktur i żebym szedł do agencji dowiedzieć się jak udokumentować ten dochód :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

60 % jest dla młodego rolnika i dla osób wspólnie wnioskujących. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

A mi w ODR klepali ,że tylko dokupienie ,lub wydzierżawieni ziemi wchodzi w rachubę .Też mówiłem ,że przestawię się na rzepak i pszenicę i opasy większą ilość ,to klepali ,że nie da rady .Czy  gdzieś są jakieś wytyczne na temat tego GVA ?

 

popytaj znajomych co korzystali z jakichś biur co zajmują się projektami unijnymi i wybierz sprawdzoną firmę, zapłacisz trochę więcej, ale wszystko zrobią Ci konkretnie, z tymi odrami różnie bywa właśnie...

 

60 % jest dla młodego rolnika i dla osób wspólnie wnioskujących. 

 

60% dla młodego rolnika, a definicja jego jest taka jak przy premii, czy jak przy tych kredytach, że do 40r. życia? Pewnie to pierwsze, co wydaje mi się mocno nie sprawiedliwe :[ 

 

wspólnie wnioskujący mogą się starać w sumie o 200tys zwrotu, czy 2x200 tys zwrotu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Młody rolnik w modernizacji to osoba, która w momencie składania wniosku: 

 

- ma nie więcej niż 40 lat, 
- rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa, jako kierujący w rozumieniu § 3 ust. 3 rozporządzenia MRiRW z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 982, z późn. zm.), nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy, oraz 
- posiada kwalifikacje zawodowe określone w tym Rozporządzeniu. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jestem przed 40-tką ale już 10 lat się męczę... czyli sie nie łapie.... :(


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Panowie a powiedzcie czy jak bym złożył wniosek o przyznanie dofinansowania na ciągnik i prasę ewentualnie plug to czy dostał bym to dofinansowanie. Obecnie składał em na młodego, ale na budowę, a potrzebne mi są jeszcze ciągnik i prasa. Mam 15 ha plus dzierżawa " na gebe", tj 1.4ha które w niedalekiej przyszłości mam kupić i doszła by dzierżawa ok 4.4 ha. Maszyny typu opryskiwacz czy siewnik mam w niezłym stanie wiec nie chce się zadluzac tylko po to by mieć nowe maszyny. Słyszałem ze sam ciągnik jest ciężko dostać. Hoduje świnie , w przyszłym roku planuje utrzymywać 11 loch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko stwierdzić czy dostaniesz refundację czy nie. Pierwsza sprawa to liczba punktów, które dostaniesz. Druga sprawa GVA. Nikt raczej Ci na forum nie udzieli dzisiaj wystarczającej odpowiedzi. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Freetaxi czy jesli jestem beneficjentem MR z ostatniego starego naboru i uzupelniam wyksztalcenie to nie bede mial problemow wziasć modernizacji bez niego i obowiazuja mnie warunki z mlodego czyli uzupelnienie wyksztalcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po prostu dostaniesz refundację 50 %.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

ciężko za cokolwiek zdobyć punkty porąbane kryteria  przy wcześniejszym naborze była jaśniejsza sytuacja... wniosek jest jeden kasy jest tyle co nic i takie kryteria że ciężko zdobyć 1,5 punkta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oby 1,5 pkt wystarczyło...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

freetaxi   czy jeśli powiększę gospodarstwo przez zakup ziemi i będę uprawiał np: warzywa a do tej pory nie miałem to dostaje punkt za zwiększenie skali produkcji  i drugi za zmianę profilu ?  dobrze to zrozumiałem?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy mając 19 ha ziemi własnej i 55 szt bydła mam szanse na przyznanie mi ciągnika rolniczego o mocy ok 100 km i kilku maszyn tj. paszowóz pług i dwa agregaty dodam że nie korzystałem z poprzedniego naboru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Ale czy rolnicy ryczałtowi mogą wystawiać faktury bo właśnie w tej sprawie byłem dziś w skarbówce i mi tam powiedzieli że ryczałtowcy nie wystawiają faktur i żebym szedł do agencji dowiedzieć się jak udokumentować ten dochód :huh:

W skarbówce dobrze Ci powiedzieli.

Żeby mieć fakturę dokumentującą sprzedaż masz raczej dwie drogi:

1) sprzedać coś Vatowcowi

2) samemu przejść na Vat na zasadach ogólnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Siemka, czy jeśli składałem wniosek na młodego rolnika w 2015 to będe mógl składac wniosek na MGR w marcu jeśli będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freetaxi czy jesli jestem beneficjentem MR z ostatniego starego naboru i uzupelniam wyksztalcenie to nie bede mial problemow wziasć modernizacji bez niego i obowiazuja mnie warunki z mlodego czyli uzupelnienie wyksztalcenia?

 

Po prostu dostaniesz refundację 50 %.

Freetaxi mam tak sama sytuacja jak kolega wyżej tylko ze szkole kończę już w czerwcu. i czy bd mógł jakoś dostarczyć im ten papierek własnie w czerwcu? wyrobia sie do czerwca z rozpatrzeniem wniosku? kończę technika turystyki wiejskiej i jak na razie mam tylko zdany jeden egzamin. jest szansa na te 60% czy jednak nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Liczy się stan na dzień składania wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

ilość bydła na modernizacje liczy się jako stan średnio roczny  z 2015 r czy na dzień składania wniosku? chodzi mi o dobór maszyn. np rozrzutnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja sie bede sprzeczał zawsze z 1 stycznia wydruk z iloscią sztuk brałem bo i tak wymagali,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

"w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie

produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;"

na czym polega ta zmiana profilu? co trzeba zrobić żeby dostać ten punkt? chodzi o to ze będziemy siać coś innego czy np zamiast krów zaczniemy chować byki? :)  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czy wzrost GVA bede mogł wykazac poprzez dobranie ziemi w dzierzawe w roku skladania wniosku na 10 lat np? Bo dzisiaj dzwonilem do doradcy i mowi ze jeszcze dokumentow nie ma ktore mówia ze na pewno bedzie tak mozna. To jak wkoncu z tym jest? Inaczej w produkcji roslinnej ciezko bedzie mi wykazac wzrost GVA przez 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

też tego jestem ciekaw.

Do tej pory miałem ~24,9ha do dopłat, w tym roku będę składał do powierzchni ~34ha. Czy poprzedni rok będzie bazowym czyli liczone te 24,9 i od tego wzrost czy od 34ha?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

 

"w przypadku operacji związanej ze zmianą profilu produkcji rolnej, której realizacja wpłynie również na zróżnicowanie
produkcji rolnej w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt;"
na czym polega ta zmiana profilu? co trzeba zrobić żeby dostać ten punkt? chodzi o to ze będziemy siać coś innego czy np zamiast krów zaczniemy chować byki? :)

 

 

No właśnie jak to jest? z tą zmianą profilu?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj