rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kobra89    71

Mam ten sam problem i kolego chyba marnie to się widzi ale próbowac bede


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

A czy jeśli w marcu złoży wniosek mój ojciec to będzie mógł mi przepisać gospodarstwo np w kwietniu bez straty tego wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

czemu by nie obstawiam ze agencja przekaże zobowiązania na Ciebie, też właśnie to kminie


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nawet wniosku nie zdążą rozpatrzyć :) ...

Edytowano przez danielhaker

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

No właśnie bo tak jak mówicie to będzie problem żeby spełnić warunek tych 5tys sprzedaży gdybym przejął gospodarstwo od razu po otrzymaniu decyzji z mr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po co czekać na decyzję. Przejmuj gospodarstwo jutro. Wtedy się wyrobisz z czasem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No jutro do Białego śmigne i znowu będą trudne pytania dla naczelnika, jak sie dowiem to dam znac, jak to wkońcu będzie ojciec złoży wniosek na modernizacje, ja mam złożony we wrzesniu na MR, listy nie ma także trzeba pokombinowac aby obejsc system  :P
Potem będą poprawki i punkty na bank sie zmienią, i tak bedzie składali wniosek z kolegą wspólnie.

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic nie zdziałasz i nie zakombinujesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Czy mając 23 ha użytków rolnych jest mozliwość zakupu przyczepy 8t lub 10t jeśli nie mam na siebie żadnej zapisanej?Według wytycznych przysługuje  na taki areał 6t ale w ilości 2-3. A co jesli nie mam żadnej? Dodatkowo interesuje mnie siewnik zbozowy 3m i agregat do niego. To czy wtedy liczy on sie jako zestaw uprawowo siewny czy osobno siewnik i osobno agregat uprawowy? I czy jeśli korzystałem z MR w 2011 roku to załapuje sie na zwrot 60 %  jako młody rolnik( mam 25 lat)czy to się tyczy tych którzy nie mają 40 lat i nie mają gosp dłuzej niż 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W medialnych doniesieniach mówi się o marcu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jak dla mnie najlepiej jakby nabór się przeciągnął do mają. Ale niestety to niemożliwe bo pierwszy kwartał musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

a na jakie maszyny ?mozesz troszke cos mi o tym napisac

pług do konia brona do konia- jeszcze za te maszyny dostaniesz dodatkowe punkty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak będę miał fakturę na sprzedaż zboża z datą powiedzmy 15 luty na ponad 5 tys a modernizacja będzie w marcu to przejdzie czy muszę mieć fakturę z wcześniejszego okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

A jak to jest z tymi maszynami wreszcie? Jak kupiłem ciagnik załóżmy 132km w MGR 2007-2013 to teraz w ogóle nie mogę składać, czy też np. mogę kupić mniejszy, kóry by pracował z opryskiwaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ciągnika już nie dostaniesz nawet jakby miał 2km, bo już taką maszyne wziełeś wcześniej.........., teraz jest chory system nie to co było wcześniej


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek512    1

Moim zdaniem to że agencja będzie wybierać to co mamy kupić to bez sensu. Jak tak będzie to nie będzie możliwości wykorzystania całej puli zwrotu tych 200tys bo jeśli założymy że ciągnik będzie kosztować 300tys pług 50 i opryskiwacz 50 co daje 400tys i przy 50% zwrocie daje 200tys. Ajak agencja powie kupić tańszy ciągnik o podobnych parametrach za 250tys pług35 opryskiwacz 35 to daje 320 i 50% zwrotu wychodzi 160tys i zostaje 40 niewykorzystanych! Moim zdaniem inaczej powinni to rozwiązać a nie tak jak piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na ciągnik, owijarkę, siewnik do nawozu, przyczepe do zboża


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Opryskiwacz przyczepiany ,rozrzutnik obornika ,rozsiewacz nawozu ,ciągnik ,agregat ,pług i sortownik do ziemniaków .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

beczkowóz, przyczepa do bel, miniładowarka, kosiarka, prasa, i coś jeszcze jak zostanie kasy tak aby wszystko wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciagnik, ladowacz, plug, agregat uprawowo siewny z hydropakiem, wal cambella na przod i agregat talerzowy jak kasy starczy zeby cala pule wykorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj