rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

A mi się wydaje, że w tej chwili nie ma czym się przejmować. Z moich doświadczenia i kontaktów z klientami wynika, że większość będzie chciała zakupić ciągnik a z tym będzie bardzo trudno, żeby spełnić resztę wymagań. Będzie decyzja o przyznaniu pomocy to będziemy się martwić wtedy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

jak kolega wyżej wspomniał jeżeli przetarg będzie rozstrzygany na podobnych zasadach jak np w gminach to nie wygra bolko. Jeżeli w przetargu konkretnie określimy co chcemy kupić to to kupimy tylko podejrzewam że trzeba to mądrze rozegrać. Np. Jeżeli przetarg na ciągnik do odśnieżania i utrzymania terenów zielonych tworzy urzędnik to z kąd bierze dane do tego przetargu ? Od dealera ! co ma wpisać w specyfikacje techniczną i wygrywa ten ktory chcą żeby wygral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Taka sytuacja: składam wniosek na zakup ciągnika, który jak dobrze pójdzie kupię za rok. Na ten czas chcę kupić sobie 18-sto letniego deutza i nie wiem czy jak go ma siebie zarejestruje to agencja odrzuci mój wniosek, bo stwierdzi że już mam ciągnik takiej mocy. Jak to jest z tym? Takie stare maszyny też są brane pod uwagę? Czy lepiej go na siebie nie kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Radzę co niektórym dobrze zapoznać się z rozporządzeniem od str.22 i te pkt co są po prawo w tabeli podstawić dopiero do wzoru i wtedy wychodzi faktyczna ilosć punktów

Dodam że ciagników nie ma więc 0 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To tylko maszyny i inwestycje za jakie możesz dostac punkty, a te można nazbierac w inne proste sposoby,

Freataxi jak to bedzie w obszarze D, jesli w chwili obecnej mam produkcje mleka za głowny cel ale bede chciał go zmienic na mieszany mleko zboże,
I jeszcze jedno pytanie jesli ogłoszą liste teraz z młodego czy nie mając aktu notarialnego bede mógl skladac wniosek na MGR w marcu??

Edytowano przez kobra89

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kobra89 musisz być kierującym, żeby składać wniosek o MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kierującym czyli? Miec numer gospodarstwa i składke zapłaconą czy jak to jest? bo już się pogubiłem w tym czytałem w rozporządzeniu ale nie do końca rozumiem prosze podpowiedz


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego jeżeli nie jesteś właścicielem to nie możesz składać wniosku MGR .Wyjątkiem jest dzierżawa bodaj na 7 lat z tego ,co pamiętam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

I udokumentowana sprzedaż na min 5 tys bodajże rok przed miesiacem składania wniosku. Co tez duzo mlodych rolników dyskwalifikuje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No właśnie o to chodziło.>
Dzięki za info ;) poradzimy z MR i MGR, ojciec teraz złoży na MGR a ja sobie poczekam dopuki jeszcze do umowy z MR.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

a wiadomo coś o tej niskotowarówce 60tys dla rolników których dochód nie przekroacza 10tys euro? kiedy to rusza itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

tam gdzie piszą o harmonogramie Prowu na 2016 nic o niej nie piszą, ktoś chyba wcześniej pisał, że ma wypaść na 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Ja nadal nie rozumiem pewnej sprawy. Mianowicie jeśli w BP(który jest dostępny) wpiszemy maszyny które planujemy kupić należy też podać cenę netto, więc jeśli podam już konkretną kwotę to kiedy jest czas na postępowanie ofertowe? Chyba, że należy już mieć 3 oferty, dołączyć jako załączniki do wniosku, a w BP wpisać najtańszą... Wyjaśni mi to ktoś jak wygląda sprawa w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Postępowanie ofertowe będziesz robił po podpisaniu umowy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Tak myślałem, stąd moje wcześniejsze pytanie. Skąd mam wiedzieć jaką kwotę netto wpisać dla wybranej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Drydniesz sobie do potencjalnego dostawcy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Z tym też nie ma problemu, ale jedno drugiemu zaprzecza. Ja wpisuję sobie daną cene maszyny(taką jaką chce), następnie przedstawiam 3 oferty, jedna z nich będzie korzystniejsza cenowo(czyli tańsza) od wpisanej w BP. Co teraz? Agencja wzywa do korekty zestawienia finansowo-rzeczowego?

 

Ewentualnie, zapytania ofertowe trzeba wysłać tam gdzie mam 100% pewności, że dostawca nie sprosta moim wymaganiom albo będzie miał sprzęt dużo droższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz w rozporządzenie i odpowiedz sobie na pytanie czy jakiekolwiek oferty cenowe są załącznikiem do wniosku o przyznanie pomocy?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Oczywiście, że nie. Napisałem/zapytałem ponieważ już sam nie wiem co o tym myśleć i jak myśleć. Mimo wszystko nadal to nie zmienia głównej treści pytania: 

"Wpisuję sobie daną cenę maszyny(taką jaką chce), po potencjalnym pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, przedstawiam 3 oferty, jedna z nich będzie korzystniejsza cenowo(czyli tańsza) od wpisanej w BP. Co teraz?"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To dostaniesz refundację od mniejszej kwoty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Czy przejdzie w modernizacji sam ciągnik z ładowaczem czołowym 80 km. ( młody rolnik 18 ha) Pierwsza modernizacja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj