rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Widzę kolego, że nie bardzo wiesz o co chodzi z obszarami w modernizacji. Zalecam lekturę rozporządzenia - http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/D2015000137101_1_.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Postępowanie przetargowe .... Tylko w jaki sposób ma to wypalić ? Skoro praktycznie każdy ciągnik ma już rejonizacje i tylko jeden dealer obsługuje dany obszar i już nie pomagają zaświadczenia że to szwagier mojego brata siostry itd.... Z każdej FV trzeba się rozliczyć przed producentem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wyjdzie w praniu. Każdy będzie robił na siebie :) Słyszałem trochę o tej rejonizacji. Moim zdaniem trochę dziwna sprawa ale każda dziedzina ma swoje prawa. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Czyli w sumie ludzie którzy teraz biorą oferty już na modernizacje robią to nie potrzebnie ? Jeżeli dobrze rozumie wszystko będzie rozstrzygać się na jakimś serwerze agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie utworzona strona internetowa gdzie będzie przeprowadzane postępowanie ofertowe. Do momentu powstania tego portalu wysyła się normalne zapytania ofertowe do dostawców. Przypominam po raz któryś, że nie ma postępowania na etapie wniosku o przyznanie pomocy tak jak miało to miejsce w PROW 2007-2013. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Postępowanie przetargowe .... Tylko w jaki sposób ma to wypalić ? Skoro praktycznie każdy ciągnik ma już rejonizacje i tylko jeden dealer obsługuje dany obszar i już nie pomagają zaświadczenia że to szwagier mojego brata siostry itd.... Z każdej FV trzeba się rozliczyć przed producentem....

 

Jeden diler danej marki a przecież obok może być pięciu innych.

Np. piszesz zapytanie na ciągnik 100km.

Na zapytanie odpowiadają np. JD 300tyś, NH 200 tyś, Ursus 100tyś.

Agencja wybiera ursusa.Nie mo

Nie możesz sobie wybrać marki tylko parametry techniczne.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Arek co do Twojego posta  ,to śmiało mogę powiedzieć ,że cen nie znasz ciągników .Zetor jest droższy niż NH'' 100 km czy też 115 '' .A ursusy też nie są tanie może te całkiem gołe bez klimy etc .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

hmm to na pewno jakoś się obejdzie np jakimś elementem wyposażenie w który nh może byc wyposażony a uzasadnisz że jest ci niezbędny w pracy to podejrzewam że ursusa nie dostaniesz. Nie wiem czy może tak być bo aż tak w rozporządzenie sie nie zagłębiałem ale na pewno znajdzie się jakaś furtka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jak ARiMR nie uzna Ci Twojego uzasadnienia? Nie można zmieniać zestawienia rzeczowo - finansowego, chyba, że na wezwanie Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Oki ja to rozumiem ,ale inni będą czytać i to przyklepią ,że Ursusy będą tylko przyznawać .A tak nie jest ,bo ursusy i zetory nie sa najtańsze .Polmoty są najtańsze z Warfamy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

A najciekawsze jest to że ludzie już od 2 tygodni przychodzą po oferty bo w odr im powiedzieli że już będą pisać wnioski i oferty są potrzebne. Więc część ludzi z odr za wiele nie wie. Że też wześniej nie natrafiłem na tą informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko, że w Polsce jest zdanie, że to co polskie to be i niedobre. I dlatego nie mamy polskiego telewizora czy samochodu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

z tymi ofertami będzie może tak, że jak chcemy kupić ciągnik JD to wysyłamy trzy zapytania ofertowe do trzech dilerów JD i z tych ofert wybieramy tę o najniższej cenie. Ja tak to widzę - nie zamierzam kupować" belarusa" To co piszecie o tych ofertach i zakupie zetora a nie np. JD to mi się niedobrze robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Tak tylko weź po uwagę coś takiego jak rejonizacja. Przy JD na danym terenie działa tylko jeden dealer. czasem "pod stołem" sprzedawało się ciągnik poza teren ale to czasem i podpisaniu wielu oświadczen przez klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej wszystko już zostało ustalone w tej kwestii ale faktycznie, pożyjemy, poczekamy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie wy to wyczytaliście o postępowaniu ofertowym i przetargach? Sorki nie chce mi się czytać kilku str. a nie śledzę tego tematu więc... w skrócie do lenistwa się przyznaję.

 

Swoją drogą byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla samej Polski. Większość gospodarstw w PL to te małe które jeszcze wcale lub mało co korzystało z PROW a teraz te większe nawet by se d.py nie zawracały, skoro ktoś chce dla picu fynda 200 kuni a du zonk, belarus się należy, picu nie będzie i kij bombki strzelił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A ja sądzę że w postępowaniu przetargowym nie tylko moc będzie brana pod uwage ale inne aspekty klienta w które chce doposażyć maszynę np. elektryczne zawory hydr., skrzynia bezstopniowa czy stopniowa 16x16 lub 20x20, podgrzewany fotel itd. wtedy niektóre marki nie będą mogły brać startu w przetargu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednostki terytorialne robią to jeszcze prościej. Podoba im się NH o mocy nominalnej 98kw. W warunkiem uczestnictwa w przetargu jest przedstawienie oferty na ciągniki tylko i wyłącznie o mocy 98kW...

 

Jeśli ktoś (rząd mam na myśli) chce to mądrze zrobić z korzyścią dla PL, to to zrobi, jeśli nie to nie będą se gitary zawracać albo zawrócą i we wniosku będzie kilka kartek więcej do wypełnienia i wpisania swoich wytycznych. A wystarczy ustalić przedziały mocowe, przedziały wyposażenia oraz nadmienić że jedyny warunek wygrania oferty w obrębie wybranego przedziału jest cena.

Kolejną korzyścią może być większa konkurencja cenowa między sobą poszczególnych dilerów rolniczych. A minusem zawyżanie cen sprzętu który często był tańszy ponad połowę od konkurencji o innym kolorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nawet masa ciagnika jest ważna bo moze byc model o mocy 110km lekki i ciezki w wielu markach tak jest i co dostanę lekki bo tanszy chociaz mi trzeba ciezki do orki i agregatu? Sciema z tymi przetargami i tyle wedlug mnie dilerzy to i tak obejda i tak a agencja przymknie oko.

 

A patrzac obiektywnie to przeciez wpisywanie teraz do wniosku ceny ciagnika ktory sam sobie wybiore jak pozniej ma być postępowanie przetargowe i agencja mi wybierze inny np tanszy przy braku mozliwosci korekty zalozen finansowych wniosku kloci sie ze sobą bo jak ciagnik bedzie tanszy to za dodatkową kase bede chcial cos wiecej do gospodarstwa wziaść bo mi sie nalezy i co nie bedzie tez mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

  przy kupnie kombajnu do zbioru ziemniaków wygra BOLKO. Za te 200 tys. zwrotu będzie można wszystkie maszyny wymienić i jeszcze zostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj