rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Marki nie wpisujesz w zapytaniu ofertowym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to co tam sie wpisuje jak ktos bedzie chcial jd a dostnie zgode na urusa tylko dlatego że będzie kosztował o polowe mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podajesz parametry techniczne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Ale jak ja szukam ciągnika o mocy 125km ktory ma 6 cylindrow a jd o tej mocy ma 4 valtra też 4 tylko nh 6 to ja już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Najpierw składasz wniosek o przyznanie pomocy. O ile załapiesz się na listę rankingową i otrzymasz decyzję o przyznaniu pomocy to jednym z kolejnych kroków będzie przeprowadzenie postępowania ofertowego. W postępowaniu ofertowym wskazujesz parametry techniczne inwestycji, w Twoim przypadku ciągnika rolniczego. Nie można wskazywać konkretnej marki czy typu urządzenia lub maszyny. Takie zapytania puszczasz do 3 dostawców. Jednym z najważniejszych kryteriów będzie cena. Trudno więc powiedzieć kolego, która z ofert będzie wygrywająca. Nie jesteś więc  pewny czy akurat Twój dostawca, u którego zadatkowałeś ciągnik wygra przetarg. Tak więc wydaje mi się, że zadatkowanie w tym przypadku jest bez sensu. 

 

Wszystko fajnie, tylko dlaczego w BP podajesz już konkretną cenę netto danej maszyny jeśli na dobrą sprawę nie wiesz ile ona będzie kosztować bo nie wiesz od kogo dostaniesz najtańszą i najlepszą ofertę?

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podajesz źródło gdzie ustaliłeś tą cenę - nazwę strony internetowej czy kontakt do handlowca tak aby ARiMR na etapie weryfikacji mogła ustalić zweryfikować ceny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Przecież to będzie zwykłe postępowanie ofertowe, wpisujesz parametry itd.(jeśli agencja będzie wybierać te firmy do której trzeba wysłać wystarczy podać takie parametry że inna marka jej nie spełni...), w starej modernizacji ja też składałem po dwie oferty od niby dwóch firm ale to była jedna firma pod tym samym adresem, po prostu jeden diler ma dwie firmy i wystawiał mi oferty z dwóch firmy, w  jednej cena wyższa, w drugiej niższa i żaden, problem ,teraz po prostu będzie musiał mieć trzy firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

 dzisiaj zdrożały wszystkie  zagraniczne maszyny ! ale pszenica na eksport też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek512    1

A jeśli chce postawić silosy to różnych producentów dane techniczne będą zbliżone a cena różna i będą różnić się wymiarami a razem z wnioskiem trzeba złożyć wszystkie papiery niezbędne do budowy silosów. To pytanie co wtedy jeśli agencja przyzna mi inną firmę z innymi silosami co nie będą pasowały do złożonego projektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Ok wysyłam zapytania do 3 dostawców dowolnych ?  wybranych  ?? no to bez wskazywania marki wysyłam do 3 dostawców marki np. New Holland wiadomo że nie dadzą innej oferty jak na ciągnik New Holland?? jak chce inną do wysyłam do innych ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

To czyli jak wysle 3 zapytania np do NH, JD i Valtra a tylko NH przy mocy 125km ma 6 cylindrów to on wygra?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8
 

To czyli jak wysle 3 zapytania np do NH, JD i Valtra a tylko NH przy mocy 125km ma 6 cylindrów to on wygra?

 

wychodzi na to że tak wpisujesz 125 Km wysyłasz 2 do dostawcy JD jedną do NH i nie ma siły żeby JD był tańszy a ile cylindrów to ich nie interesuje. To tak jak poprzednio tylko bez Marki tajne oferty :D

Edytowano przez rafooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

wychodzi na to że tak wpisujesz 125 Km wysyłasz 2 do dostawcy JD jedną do NH i nie ma siły żeby JD był tańszy :D

JD 125M będzie tańszy bo kosztuje coś w granicach 239tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

No właśnie pozwolenie na budowe mam suszarni ,silosów i inne nie będą pasowały ,co zrobi agencja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Euro już po 4,49

 

Co z tego wczoraj dzwoniłem do Roberta  z  Rajtechu i do końca stycznia nie będą droższe ciągniki ,To co kłamiesz ,że od dziś są droższe ?

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Musiałem zadatkowac bo niby wchodzą nowe normy emisji spalin i wtedy ciągnik ktory ma 140km będzie miał dopiero 6 cylindrow a ja zadatkowalem w listopadzie nh t7.170 który ma 125km

Możesz napisać jaką cenę wytargowałeś na tego NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127

wychodzi na to że jak chciałbym zakupić agregat unia ceres za 13tys . to go na mgr nie dostane bo za miedzą Dziekan klepie swoje "agregaty" za mniej jak połowe i agencja zaleci kupno gó ..wna u tego Pana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Nie rajcujcie się tak modernizacją w obszarze D bo ciągnik ma 0 pkt a żeby uzyskać wymagane 1,5 pkt trzeba mieć wniosek na 70-80% maszyn punktowanych, oj słabo to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    116

Co wy się chłopaki przejmujecie będzie jak będzie dilerzy trochę się nakabinuja jak wcisnąć nam maszyny. A z tych dotacji cieszy się nie tylko rolnik ale tez odr banki dilerzy agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie dajcie jakies linki do strony gdzie sa te wytyczne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież jest rozporządzenie już kawał czasu. Wszystko wiadomo co i jak z punktami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj