rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Z7245    10

Nadal nie można zakupić tego samego co w PROW 2007-2013 i raczej nie spodziewałbym się raczej zmian w tym kierunku. 

Tak tylko co twórca rozporządzenia miał na myśli pisząc taki zapis w rodzinnych gospodarstwach najczęściej sprzęty uprawowe itp. są jednostkowe natomiast zasady doboru maszyny dopuszczały znacznie większą ilość ciągników na gospodarstwo także trudno zrozumieć co ustawodawca miał na myśli wprowadzając ten zapis dla min. ciągników jeżeli ktoś zakupił 1 ciągnik w poprzednim prow a zgodnie z zasadami doboru maszyn na gospodarstwo przypada 3 to te dwa można by była traktować jako innego rodzaju i przeznaczenia. Niestety ani MRIRW nie jest w stanie wyjaśnić tego zapisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To już trzeba zapytać tego co pisał ustawę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tym bardziej ja :) Nic nie poradzę. Wychodzi na to, że jeszcze nie urodził się taki co by każdemu dogodził. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Jeśli będę chciał postawić garaż na maszyny rolnicze będę mógł skorzystać z modernizacji i ile na to mogę mieć zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Teraz sie zacznie znowu trucie w tym temacie :( Poczytajcie troche na stronie ARIMR pózniej w razie niejasnosci pytajcie choc i tak szczegółów raczej sie nie dowiemy na 100% bo nikt ich nie zna. Na usługi rolnicze bedzie do 500tys nie ma programu róznicowanie tak jak było w poprzednim programie. Teraz jest to typowy program dla firm usługowych z 2 letnim stażem i nie korzystajacych z MGR 2007-2013, czyli wiekszosc poprzednio korzystajacych ma drzwi zamkniete :( 

 

Co do modernizacji budynek musi byc magazynem paszowym dla zwierzat utrzymywanych w gospodarstwie, żadne wiaty, garaże itp nie przechodza według obecnego rozporzdzenia, nawet silosy zbożowe nie sa dla agencji magazynem paszowym i jesli sie na nie skłąda to bedzie to z puli na maszyny a nie z puli na budowy utwardzenie ( kostka brukowa )  to samo :(. Sporo odpowiedzi jest na stronie arimr. Teraz trzeba czekac na ogłosznie oficjalne naboru i wzory wniosków oraz spisy dokumentów potrzebnych przy składaniu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Co do przetargów. Jeżeli zamieścicie parametry takie które posiada tylko jeden ciągnik a ów parametry będą charakterystyczne dla tylko jednej marki to przetarg może zostać unieważniony a dilerzy będą pewnie z tego chętnie korzystać.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Włąsnie czytałem przed chwila  na stornie ARIMR doki dotyczace postepowan ofertowych i dla mnie to jest wszytko chore. Za zbyt ogólne zapytanie - kara za zbyt szczególowe wskazujace na konkretna marke tez kara :)

Dlaczego w czasach wolnego rynku ja musze sie obawiac ze ktos bedzie mi nakazywał kupic produkt producenta którego nie chce widziec na podwórku ?? Ja sie pytam jaki to ma sens ? Jesli bedzie tak jak to sie obrazuje w tych rozporzadzeniach to o markowym sprzecie możemy zapomniec bo ja chcac kupic agregat horsha bede zmuszony przez arimr do zakupu agro-masza czy innego polskiego badziewia bo wyglada identycznie i spełna taka sama funkcje a kosztuje 2x mniej :(

 

Chyba oczywiste jest ze jak ktos wydaja kase to rozważa za i przeciw danej marki, stosunek jakosci do ceny, serwisu, gwarancji, a jak juz sie konkretnie zdecyduje to negocjuje cena z firmami które moga dana maszyne dostarczyc. To swego rodzaju konkurs tylko nieoficjalnie przeprowadzony :) 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To jest dobry pomysł. Raz, że pieniądze z UE zostaną w naszym kraju u naszych przedsiębiorców. A dwa, dalej możesz kupić Horscha jeżeli tak go potrzebujesz. Tylko państwo wtedy Ci się nie dołoży do niego.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Po pierwsze nasze Panstwo nie wykłada całej kasy, po drugie ciekawe co powie po 5 latach lub wczesnij jak ten niby sprzet nadawałbedzie sie tylko na hute. A oczywiscie kolejnej maszyny podobnego przeznaczenia nie bedzie mozna kupic w kolejnych latach z dofinansowaniem. Wiec jak to ma sens ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Taki, że pieniądze mają trafić do jak największej liczby gospodarstw. I to Jurgielowi ma zależeć na prowadzeniu Twojego gospodarstwa czy Tobie?  Żyjemy w wolnym kraju więc masz wybór. Państwo daje Ci możliwość uzyskania pomocy ale na jego warunkach. I albo podobają Ci się warunki i bierzesz pomoc albo nie i kupujesz to co Tobie się podoba i wymarzyło. Zakazu nie masz. Rozumiem gdyby warunki przystąpienia do programu były wyśrubowane, że mało który rolnik się załapie. Ale nie są wyśrubowane a warunkiem jest, że dostanie się pieniądze ale na maszynę która nie jest zbyt droga. 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Moim zdaniem duze koncerny nie pozwoliły lub nie pozwola na takie posuniecie bo nikt by nie mógł kupic Fendta, JD, CASE, kvernelanda, horsha, amazone i innych marek z wyższej pułki a to włąsnie tym firmom zalezy na sprzedazy bo na polskie maszyny czesto łatwiej odłozyc niz na duzo drozsze wyszszej jakosci zagraniczne. A ekonmicznijsze jest zakupienie dobrej maszyny na długi okres eksploatacji a nie zabawki z plasteliny na 3-5 lat.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A w jaki sposób te duże koncerny mają teraz nie pozwolić na takowe posunięcie? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Moim zdaniem duze koncerny nie pozwoliły lub nie pozwola na takie posuniecie bo nikt by nie mógł kupic Fendta, JD, CASE, kvernelanda, horsha, amazone i innych marek z wyższej pułki a to włąsnie tym firmom zalezy na sprzedazy bo na polskie maszyny czesto łatwiej odłozyc niz na duzo drozsze wyszszej jakosci zagraniczne. A ekonmicznijsze jest zakupienie dobrej maszyny na długi okres eksploatacji a nie zabawki z plasteliny na 3-5 lat.

 

To już Twój problem co wybierzesz. Czy Unia za pół darmo czy Horsch ale za normalną cenę. Dla gospodarki krajowej to na rękę jak będziesz wymieniał sprzęt co 5 lat na inny krajowy bo wzrośnie produkcja. Dzięki temu właśnie bogacą się Niemcy, Francja czy USA.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuco90    1

tylko polscy rolnicy w zdecydowanej większości sobie na takie rzeczy nie mogą pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mysle ze na wszytko bedzie sposób tylko bedzie kwestia  odpowiednio zredagowania zapytania ofertowego.

Zebys wiedział że jak mam kupowac złom to wole za swoje kupic cos porzadnego i miec spkój na na lata.

Jak widac po kwotach na nabory to cały ten prow to jedna wielka propaganda. Tyle że wczesnijsze nabory zacheciły do korzystania i teraz trudniej przyjac do wiadomosci taka sytuacje.

Co to jest 500 wniosków na woj. lubelskie gdzie w poprzednich naborach było po kilka tysiecy wniosków załtwionych pozytywnie ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuco90    1

takto jest propaganda wszystko ładnie nowy prow  miałobyć , szybko ładnie i przyjemnie , sam po sobie i znajomych wiem że każdy na niego czekał aby ruszyć z inwestycjami a jak zaczęto ogłaszać rozporządzenia i terminy na borów to wychodzi że kryteria są bardzo wygórowane jak na polskie możliwości .

Ci cochcą inwestować nie mogą bo coś ich ogranicza z rozporządzenia oby to się zmieniło w następnych latach obecnego prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie juz maszyny na podwórku pod ten smieszny prow :) ale jak nie wyjdzie to trudno wyfakturuje  vat odbiore i jeszcze cos sie kupi :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To Ty szybki kolego jesteś .Jeszcze nic nie ruszyło a masz maszyny ..no no .Z tego co czytam to faktycznie patologia ,a nie prow będzie w tym roku .Faktycznie same zetory i ursusy będą dawać o ile ktoś się załapie ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Opryskiwacz musiałem kupic bo 800l brakowało mi czasu :( siewnik bo agregat  5 letni agro-masza nadawał sie do huty a juz nie chiałem kolejnego z hydropakiem, jeszcze 2x DB12 sa w drodze, Silosy,  i jeszcze cos na wykonczenie puli na maszyna, a poza tym mam plan budowac hale z dodatkowej kasy na budynki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

spójrz w moja galerie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

@Vril

Przyłączam się do pytania w związku z programem na obszarach natura 2000.

Zastanawiam się nad jednym warunkiem.

"W gospodarstwie zachowana zostanie obsada zwierząt, wynikająca z planu zadań ochronnych lub, gdy program ochrony nie określa dopuszczalnej obsady zwierząt – maksymalnie 2 DJP/ha"

Czy dotyczy to powierzchni obszarów zielonych czy całego gospodarstwa? Czy wiecie kiedy ma ruszyć?

Edytowano przez rolnik6666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Rolnik mi w ODR powiedzieli ,że będzie tylko ogólny prow na maszyny bez natury 2000 etc .Pożyjemy zobaczymy :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj