rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

GVA podwyższało punktację. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

GVA podwyższało punktację. 

 

Czyli w starym PROW nie trzeba było spełnić warunku wzrostu GVA o 10% w stosunku do roku bazowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
womir    127

Czy starając się o dofinansowanie na Modernizację Gospodarstwa trzeba być ubezpieczonym w KRUS. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

a odnośnie tego gva, bo już zgłupiałem, jedni mówią tak, drudzy inaczej. kiedy to trzeba spełnić ten wzrost gva? doradca mi powiedział, że jeśli chodzi o dzierżawę to najlepiej, żeby było jej 10% z powierzchni gospodarstwa przez 5lat... drugi mówi, że wystarczyłoby w ostatnim roku wydzierżawić tych 10% gruntów? ja w pierwszym roku miałem już tą dzierżawę, teraz być może zwiększę areał buraka, fasoli + trochę tej dzierżawy.. wszystko pewnie trzeba przeliczyć, jeżeli wariant 1 jest prawidłowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

a odnośnie tego gva, bo już zgłupiałem, jedni mówią tak, drudzy inaczej. kiedy to trzeba spełnić ten wzrost gva? doradca mi powiedział, że jeśli chodzi o dzierżawę to najlepiej, żeby było jej 10% z powierzchni gospodarstwa przez 5lat... drugi mówi, że wystarczyłoby w ostatnim roku wydzierżawić tych 10% gruntów? ja w pierwszym roku miałem już tą dzierżawę, teraz być może zwiększę areał buraka, fasoli + trochę tej dzierżawy.. wszystko pewnie trzeba przeliczyć, jeżeli wariant 1 jest prawidłowy..

 

gadka szmatka z chwilą po złożeniu wniosku o płatnośc masz już miec min te 10 % wzrostu z zapisem w biznes planie uprawy ilosci zwierzat itp

I masz to trzymac 5 lat od otrzymania pieniedzy!!!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że młody rolnik i MGR obszar D będzie w marcu i być może jeszcze na koniec marca lub w kwietniu MGR w obszarze A,B i C.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

Jeżeli nabór ruszy marzec kwiecień na maszyny, to mógłbym kupić już maszyny i wykazać faktury jeżeli bym się załapał po paru miesiącach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niestety. Takie koszta nie będą uznane za kwalifikowalne.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeżeli nabór ruszy marzec kwiecień na maszyny, to mógłbym kupić już maszyny i wykazać faktury jeżeli bym się załapał po paru miesiącach?

 

Jeśli za gotówkę, żaden problem, idziesz do dilera, spisujecie umowę, dajesz mu kasę jako niby zaliczkę, jak podpiszesz umowę to wystawia ci fakturę, zaliczkę zwraca a ty mu płacisz jak za fakturę i z bani, jak na kredyt to jest gorzej i więcej kombinowania

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A skąd ma wiedzieć czy akurat od tego konkretnego handlowca kupi maszyny? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Teraz niby agencja ma wybierać sprzedawce wiec nie kupisz wczesniej.

Dajmy na to składamy na prasę New Holland to agencja wybiera nam kto nam ma sprzedać prasę czy sami bierzemy oferty na dany model np od 3 pobliskich sprzedawców?

A jak to sie ma na przykład w sprawie ciągnika? Dajmy na to Case w podlaskim oferuje Danex i nikt inny nie może sprzedać na tym terenie ciągnika bo jest regionalizacja. Mieszkając w podlaskim nagle agencja znajduje nam taniej w mazowieckim i wtedy co? zgrzyt pomiędzy sprzedawcami a teraz chyba za takie działanie wbrew zasadom Case polska może dać sankcje sprzedawcy.

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

gadka szmatka z chwilą po złożeniu wniosku o płatnośc masz już miec min te 10 % wzrostu z zapisem w biznes planie uprawy ilosci zwierzat itp

I masz to trzymac 5 lat od otrzymania pieniedzy!!!!!

tak myślałem, bo gość co mi to robi jest na prawdę solidny, a o tym drugim wariancie że w 5tym roku, to ciekawe jak to ludziom wyjdzie bo to robi taki koleś co łapie na ilość, spotkałem kilku co robili u niego i są zadowoleni póki co.. 

 

czyli jak mam np 50ha, miałem w pierwszym roku 5ha dzierżawy, a teraz jeśli 2ha dzierżawy +więcej buraka i fasoli i po przeliczeniu utrzymałby się ten wskaźnik z 1szego roku to wszystko byłoby ok :)

 

odnośnie tych zakupów na tych przetargach to słyszałem już rózne kombinacje od sprzedawców jakie będą praktykowane, np w przypadku valtry 150km, wystarczy, że napisze Ci w ofercie że przedni tuz ma udźwig 5t, i niby nikt na rynku tego nie spełni oprócz nich.. 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Poszukałem w rozporządzeniu MGR na lata 2007-2013 danych odnośnie GVA i był taki sam zapis, że należy zwiększyć o 10%. Czyli Ci którzy już wypełniali takie wnioski wiedzą o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Punktacja się zwiększała jak wybrałeś GVA. Poczytaj o punktacji jak z i bez GVA. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Teraz niby agencja ma wybierać sprzedawce wiec nie kupisz wczesniej.

Dajmy na to składamy na prasę New Holland to agencja wybiera nam kto nam ma sprzedać prasę czy sami bierzemy oferty na dany model np od 3 pobliskich sprzedawców?

A jak to sie ma na przykład w sprawie ciągnika? Dajmy na to Case w podlaskim oferuje Danex i nikt inny nie może sprzedać na tym terenie ciągnika bo jest regionalizacja. Mieszkając w podlaskim nagle agencja znajduje nam taniej w mazowieckim i wtedy co? zgrzyt pomiędzy sprzedawcami a teraz chyba za takie działanie wbrew zasadom Case polska może dać sankcje sprzedawcy.

 

Ale marki to sobie wybrać nie możesz. Podajesz parametry ciągnika, zgłaszają się sprzedawcy z maszynami spełniającymi wymagania i wygrywa najtańsza oferta. Czyli zamiast case możesz dostać nh a może i nawet zetora czy farmtraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Punktacja się zwiększała jak wybrałeś GVA. Poczytaj o punktacji jak z i bez GVA. 

 

 

Dzięki za odpowiedź, tego nie doczytałem. Czyli robi się w tym naborze problem z GVA czy da się go umiejętnie rozwiązać, może by skorzystał z Twojej oferty wypełniania wniosków?

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Uważam że zle interpretujecie te zapisy. Nie jest możliwe w ustroju w jakim żyjemy żeby jakis urzedas mówił mi co mam kupic i i konkretnie jakiej marki to przeciez jasne ze szła by ostra kasa pod stołem przez takie poczynania od firm sprzedajacych maszyny. Mamy wolny rynek to ja decyduje co chce kupic. jedynie agencja mze wymagac powiedzmy kilku ofert od różnych firm na rózne maszyny i wybierze najtansza oferte  ( chyba nie problem to zrobic tak żeby najtansza wyszła ta nasza :)

 

to juz nie chodzi tylko o ciagniki ze zawsze wygrałby cenowo zetor czy ursus lub inne azjatyckie wynalazki.

 

Np opryskiwacz chce amazone a oni bymi kazali kupic JAR-MET-A jest duzo popeliny na forach i w obiegu a wszytko wyjdzie po pierwszym naborze.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

rozmawiałem z ludźmi z  NH na targach sadowniczych, widzieli już harmonogram, MGR na maszyny ma być w marcu, różnicowanie też ma być w tym roku, z tym że ofertą mają być składane według kryteriów określonych przez nas to też już raczej pewne, wygrywa najtańsza oferta, tylko dla mnie to nie problem zrobić takie kryteria które tylko jeden ciągnik będzie spełniał, pytanie z innej beczki, potrzebny mi jest ciągnik, najlepiej wiosną, ale żeby przeszedł na modernizację to przy dobrym wietrze to będzie wiosną ale 2017 a ja nie mogę tyle czekać, używka to ryzyko, z NH mi powiedzieli, że oni mogą zrobić tak (robili już tak) że rejestrują sprzęt na siebie, dają mi go, potem po podpisaniu umowy, wystawiają mi fakturę jak nowy, tylko powystawowy, wg nich to może przejść, aczkolwiek dużo będzie zależało od prowadzącego wniosek, myślał ktoś o czymś takim? w starym Prowie na przywracanie potencjału produkcji można było tylko nowy sprzęt brać i coś takiego przechodziło, gdzieś czytałem, że w nowym Prowie powystawowe sprzęty też mogą przejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Zakładając że będzie nabór w marcu, jaki jest realny czas do wypłaty pieniędzy? Chodzi mi ile czasu będą mieli na przemielenie papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Znając życie to pewnie optymistycznie około 12 miesięcy. Ale biorąc pod uwagę, że wniosków będzie sporo to wszystko przeciągnie się w czasie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam!

  Mam pytanie odnośnie zasiewów Składając wniosek na MGR  muszę przez te 5 lat uprawiać te same rośliny co składałem we wniosku z ubiegłego roku?  


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj