rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

martinezo    41

zakup maszyny spowoduje obniżenie kosztów działalności gospodarstwa ( np związanych z korzystaniem z usług maszyny podobnej do tej, którą kupujemy), a to przełoży się na wzrost GVA  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z usług to faktury przedstaw do wniosku jako załacznik, tak jak z kukurydzą kombinowałem że częsc na kisoznke częsc na ziarno i sprzedaje aby podniesc ESU i odrazu był odzew daj faktury na usługi i zbyt.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

siejac kukurydze ziarnowa juz masz wieksze esu a nikt Ci nie zabroni jej przeznaczyc na pasze itd, dlatego mona obyc sie bez faktur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

słyszałem ze mr któzy bede składac papiery na zwroty maja dostac o 10 wiecej to jak było 60 to teraz bedzie 70 to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jak już oglądasz jakieś wiadomości rolnicze to chociaż słuchaj trochę... 60% to jest właśnie te 10% więcej bo podstawowe to 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Refundacja jest od kwoty netto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

Własnie o to chodzi więcej ziemi więcej plonu i nieważne czy zbierzesz 3 tony czy 5 dla ARiMR ważny jest przelicznik a on jest stały dla konkretnej uprawy czy zwierzęcia,

w poprzednich naborach Ci co myśleli że zakup maszyn przyczyni się do wzrostu GVA z zielonej lądowali pod koniec białej listy i nici z dotacji

słyszałem że jedynie wóz paszowy może zwjększyć o 5% ale to może ktoś inny się wypowie.

 

W poprzednich naborach kupiłem tylko maszyny na dwa wnioski i oba miałem na wzrost GVA i odrazu byłem na zielonej. Dobrze trzeba uzasadnić. Tylko roboty więcej z papierami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Kolego Freetaxi mam do Pana pytanie i proszę o odp jeśli to nie problem, bo wiem ze jest Pan specjalista w tej dziedzinie, mam gospodarstwo na OSN, chce zrobić inwestycje związaną z przebudową płyty gnojowej a do tego rozrzutnik i teraz pytanie.... jak agencja dobiera wielkość maszyn do hodowli? wiem ze jest taki załącznik i go czytałem, ale np obecnie mam 50 sztuk bydła mięsnego a za ok 2 miesiące chce kopic kolejne 50 cielaków, ale stan średnioroczny z 2015 r bd tylko 50 sztuk....... a potrzebowałbym większy rozrzutnik niż ten który dostane za 50 sztuk (ponieważ będę jeszcze powiększał hodowle), czy jest szansa ze przy doborze maszyn uwzględnią oni stan obecny np na dzień składania wniosku?????????? czyli juz wtedy 100 sztuk czy nie ma szans i bd musiał się tylko zadowolić mniejszym rozrzutnikiem ze stanu średniorocznego za 2015 r? Pozdrawiam i z góry dziękuje a odp

 

PONAWIAM PYTANIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Z usług to faktury przedstaw do wniosku jako załacznik, tak jak z kukurydzą kombinowałem że częsc na kisoznke częsc na ziarno i sprzedaje aby podniesc ESU i odrazu był odzew daj faktury na usługi i zbyt.

 

ESU i GVA to dwa różne wskaźniki, ja pisałem o GVA - w swoim wniosku w wyżej wspomniany sposób wykazywałem wzrost GVA i nikt żadnej faktury nie żądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sam wiesz w każdym kiosku inaczej, u mnie uczepiła się dac faktury na sprzedaż ziarna, bo chciałem ESU w góre podbic, a GVA to śmiech obniżasz zużycie paliwa i kosztów nawozu oprysku i podnosisz plon dzięki zakupionym maszynom i idzie w górę.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

faktura na sprzedaż ziarna to nie to samo co faktura za usługi maszynami, które planujesz kupić ( a o tym pisaliśmy ), a po drugie przecież przy obliczaniu GVA plony i ceny płodów jak i wielkości dawek nawozowych na poszczególne uprawy  zostawiasz jako stałe, czyli bierzesz takie same w okresie bazowym jak i w prognozie ;), przy zakupie ciągnika koszty paliwa pójdą przecież  w górę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

panowie przyszła mi wlasnie ankieta monitorująca i nie wiem jak "policzyc wartosc dodaną brutto " od razu ppowiem ze nie wypelnialem sam wniosku i jestem zielony w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

wie ktoś z was kiedy ma ruszyć dofinansowanie na rok 2016? u dilera mówili że może się to przeciągnąć do czerwca


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

podobno miał być nabór w pierwszym kwartale nowego roku-

 

te podobno to już jest od 2 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

prow 2014 do 2020 -to on się zaczyna w styczniu 2014 czy 31 grudnia 2014- bo jak ostatniego to nie ma aż tak dużego opóżnienia- jeszcze kilka lat można poczekać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacją ze spotkania prezesa ARiMR jakie odbyło się 29 grudnia 2015, jest wstępny harmonogram naborów w PROW w 2016 roku. Teraz ma trafić do Ministra Rolnictwa i jeśli ten zatwierdzi to go opublikują. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

panowie przyszła mi wlasnie ankieta monitorująca i nie wiem jak "policzyc wartosc dodaną brutto " od razu ppowiem ze nie wypelnialem sam wniosku i jestem zielony w tym temacie

 

Wchodzisz w biznesplan tam masz tabele dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz na końcu tabele ogólną która wylicza wzrost GVA taką samą jak dostałeś z ankietą monitorującą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kontrole w sprawie Młodego rolnika z tego nowego PROW i dostałem informacje że ciągnik może być używany tak mi powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj