rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Dziwnie to jest napisane ale tak logicznie to wygląda na to że  skorzystać z obszaru a mogą tylko MR, a z obszaru b tylko można skorzystać jeśli skorzysta się także z obszaru a, czyli wnioskując wynikało by z tego że tylko młodzi rolnicy mogą z tego programu skorzystać i jeśli chcą skorzystać z obszaru b to muszą też coś z a, albo tylko z obszaru a

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ioheniek    0

tak po krótce:

 

a) przechowywanie

-płyty gnojowe i zbiorniki

-silosy na kiszonki

b)wozy i rozrzutniki

 

1)młodzi mogą uzyskać pieniądze na cały  punkt a) (tiret czyli myślnik ) płyty zbiorniki i silosy, a jak to spełnią i starczy kasy to również wozy i rozrzutniki

2)pozostali mogą uzyskać pieniądze  punkt a)  płyty zbiorniki (bez mozliwości ubiegania się o silosy), a jak to spełnią i starczy kasy to również wozy i rozrzutniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Jak jestem MR ale nie mam hodowli to czy mogę złożyć na silosy zbożowe bądź wiate na zboże? a w obszarze b
np. na siewnik?

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Niestety spierdzielili ten program jak każdy inny zresztą, wszystko fajnie tylko podzielili to na obszar a i b aby zakupić jakąś maszynę (obszar b )np. rozrzutnik,beczkowóz,aplikator do gnojowicy czy coś podobnego trzeba mieć: max 40 lat, gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat, wykształcenie takie jak w MR, albo ewentualnie jeśli się tego nie spełnia można zakupić coś z obszaru b ale pod warunkiem objęcia w wniosku przynajmniej jednej inwestycji z obszaru a(budowa płyty,zbiornika na gnojowice itd.)

 

Gdyby ktoś chciał potwierdzenie tego to: http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12275402/12302235/12302236/dokument177859.pdf

 

W §3 jest to szczegółowo opisane

 

No to fajnie można w nowym roku spać spokojnie i nie zawracać sobie głowy nie potrzebnymi sprawami 5 stycznia upływa 5 lat od przejęcia gospodarstwa  .Tam jeszcze jest taka kwestia że nawóz naturalny musi mieścić się czy to w zbiorniku czy na płycie 6 msc to dla tych którzy maja płyty i zbiorniki a chcą zakupić rozrzutnik czy beczkię jeżeli się mylę to poprawcie .Niby pieniądze są na PROW  a na nic nie można złożyć bo zawsze coś .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

<p>Kolego Free taxi mam do Ciebie pytanie, mam gospodarstwo na OSN, chce zrobic inwestycje zwiazana z przebudowa plyty gnojowej a do tego rozrzutnik i teraz pytanie.... jak agencja dobiera wielkosc maszyn do hodowli? wiem ze jest taki zalacznik i go czytalem, ale np obecnie mam 50 sztuk bydla miesnego a za ok 2 miesiace chce kupic kolejne 50 cielakow, ale stan srednioroczny z 2015 r bd tylko 50 sztuk....... a potrzebowalbym wiekszy rozrzutnik niz ten ktory dostane za 50 sztuk (poniewaz bede jeszcze powiekszal hodowle), czy jest szansa ze przy doborze maszny uzglednia oni stan obecny np na dzien skladania wniosku?????????? czy nie ma szans i bd musial sie tylko zadowolic mniejszym rozrzutnikiem ze stanu sredniorocznego za 2015 r?</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam 

A czy ma ktoś informację kiedy będzie można składać wnioski na modernizację osobie prowadzącej tylko produkcję rośliną.Dodam że okres 5 lat od otrzymania Młodego rolnika już w tym roku mi się kończy i liczyłem na zwrot 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w sumie też jestem tego ciekaw a raczej czy będzie sens w przypadku chęci pozostania tylko z produkcją rośliną przy tylko 30ha.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wątpie że punktów z samej uprawy polowej nazbierasz, nawet jakbys wszystko strączkiem siał, marnie to ESU widze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

Słyszałem, że wzrost GVA nie może być spowodowany powiększeniem gospodarstwa więc zakup ziemi odpada.

 

@hANK zmień doradcę .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

chodzi o to, że GVA wzrośnie po zakupie ziemi, ale powinno wzrosnąć po zakupie danej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zakup maszyny jest niezbedny do powiekszenia areału celem zwiekszenia GVA bo inaczej nie da rady dotrzymac terminow agrotechnicznych a to przełozy sie diametralnie na dochodowosc gospodarstwa zmniejszajac plon np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli obecny rząd dalej będzie tak postępować to możemy zapomnieć o prowie o dopłatach.niebawem posiedzenie unii europejskiej odnośnie sytuacji w Polsce i bd wiadomo :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

No ja bym powiedział, że można podziękować byłemu rządowi za takie zamieszkanie z dofinansowaniami, brak sprecyzowanych wymagań, a te które są to są kosmiczne do spełnienia. Z wypowiedzi Jurgiela wnioskowałbym, że chcą ułatwić i ruszyć jak najszybciej to możliwe z prowem, oczywiście jak najszybciej nie oznacza już jutro czy w najbliższych dniach ponieważ niby już są przygotowane zmiany do obecnych przepisów, a jak wiadome(z doświadczenia) w Polsce to trwa długo...

 

Kolega suchy330 chyba wie tylko tyle co usłyszy "gdzieś tam", a nie bazuje na faktach. Nie głosowałem na PiS, ale trzeba poczekać i zobaczyć co wykombinują, żeby ocenić, a ocenić można poprzedni rząd, zdecydowanie na dużyyyyyyy minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Złożyłem wniosek na młodego rolnika z tego nowego PROW i mam pytanie czy mogę kupić używany ciągnik czy musi być tylko nowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Musi być nowy. Nawet stworzono modele ciągników o odpowiedniej cenie pasującej pod młodego rolnika np.Zetor Major czy Ursus c-380.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam a jak ma się sprawa z modernizacją na maszyny. Mam zamiar kupić parę konstrukcji stalowych tuneli foliowych a z tego co dzisiaj słyszałem w agobiznesie to coś tam mówili że w lutym wystartuję modernizacja na osm a mgr na graty nic nie wspomnieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

I nic nie wspomną, jak narazie piszą się nowe rozporządzenia, i nie wiem czy to bedzie bardziej czy mniej dostępne.

Jak dla mnie PROW 2007-2013 to okres dyskryminacji wszystkich tych którzy korzystali w tym okresie z mgr, gdyż wymogi cały czas się zwiekszały zmieniały, jedni brali co chcieli inni dostawali to co balwanom wychodzilo w tabeli.
Jak wy uważacie?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

poseł Ardanowski powiedział że to jest wina poprzedniej ekipy i że brak dopłat zawdzięczamy PO I PSL bo to one przyczyniły się do tego aby je opóżnić  aż do maja a w konsekwencji cała wina będzie przypisana PIS-owi.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232

chodzi o to, że GVA wzrośnie po zakupie ziemi, ale powinno wzrosnąć po zakupie danej maszyny

 

Własnie o to chodzi więcej ziemi więcej plonu i nieważne czy zbierzesz 3 tony czy 5 dla ARiMR ważny jest przelicznik a on jest stały dla konkretnej uprawy czy zwierzęcia,

w poprzednich naborach Ci co myśleli że zakup maszyn przyczyni się do wzrostu GVA z zielonej lądowali pod koniec białej listy i nici z dotacji

słyszałem że jedynie wóz paszowy może zwjększyć o 5% ale to może ktoś inny się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj