rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

rafalo6200    12

A panowie(koledzy) ile planujecie mieć pkt z obszaru D oraz na jaką orientacyjną kwotę zwrotu planujecie inwestycję? Oczywiście punktacja jest zależna od województwa, ale są już znane kryteria pkt.

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Mógł by ktoś podać punktacje na obszar D , bo niemoge znależść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maseey    79

jestem ciekaw co ten Jurgiel wymyśli , niby ma wprowadzić 20 poprawek zobaczymy co z tego wyniknie :) mógł by wprowadzić aby każdą maszynę można było wymienić po 5 latach wiadomo nic nie trwa wiecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wczoraj czytałem ,że minister rolnictwa ma plany na dofinansowanie 200 tyś gospodarstw łącznie z młodym rolnikiem ,restrukturyzacją gospodarstw ,działalnością poza rolniczą etc w sumie 200 tyś gospodarstw .Po raz kolejny podkreślił ,że na te same maszyny nie będzie dofinansowania ,co w poprzednim Prowie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jestem ciekaw co ten Jurgiel wymyśli , niby ma wprowadzić 20 poprawek zobaczymy co z tego wyniknie :) mógł by wprowadzić aby każdą maszynę można było wymienić po 5 latach wiadomo nic nie trwa wiecznie 

 

Ale bez przesady, że maszyny całkowicie się zużywają po 5 latach. Chyba, że sam zniszczyłeś ze swojego niedbalstwa.

Przepis jak najbardziej słuszny bo zapobiega cfaniactwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Wczoraj czytałem ,że minister rolnictwa ma plany na dofinansowanie 200 tyś gospodarstw łącznie z młodym rolnikiem ,restrukturyzacją gospodarstw ,działalnością poza rolniczą etc w sumie 200 tyś gospodarstw .Po raz kolejny podkreślił ,że na te same maszyny nie będzie dofinansowania ,co w poprzednim Prowie .

z tymi maszynami nic nie zmieniać, cwaniaki byznesmeny jeszcze zarabiali na maszynach, ewentualnie zostawić ciągniki ale to o różniących się mocach/zastosowaniu bo znowu będzie wymianka co 5 lat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wcześniej było że maszyny powyżej 20 lat są wyeksploatowane i się nie liczą do stanu posiadania. Podejrzewam że tego nie zmienili. Przepis jest bardzo dobry i powinien zostać. Nowych maszyn nie kupuje się na 5 lat a jeśli ktoś zajeździł maszyny tak szybko to niech zmieni branże.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tak najpierw kupić ciągnik i otrzymać zwrot, a później po 5 latach go sprzedać, wziąć kolejny i otrzymać znowu zwrot- czyste cwaniactwo o to w tym chodzi  ;[

Przekładają ten nabór na obszar D że się k.... nie doczekam, zelżą warunki że w końcu się nie załapie a ta reszta buraków co narzekała że źle na wsi wszystko tanie pieniędzy nie ma, a jak przyjdzie do naboru to i kasę ze skarpet powyciągają i dalej będą narzekać

 

Dali by może k.... przepis dla wszystkich którzy korzystają pierwszy raz z MGR, a nie znowu nachapią się ci co już korzystali. Jak tacy mniejsi maja konkurować z tymi większymi jak rząd cały czas finansuje te gospodarstwa. Ja muszę aby się rozwijać ze swojej kieszeni wyłożyć kasę by się rozwijać a taki jeszcze połowę poniesionych kosztów otrzyma z powrotem- no i weź tu bądź konkrecyjny

 

A później przyjdzie kryzys i taki co otrzymał dofinansowanie płacze to co taki ma powiedzieć który sam się rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

patrząc na ten rząd i co tam się dzieje to pewnie wszystko spali na panewce .Ci co przegrali nie dadzą im rządzić i jeszcze mogą być z tego kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak najpierw kupić ciągnik i otrzymać zwrot, a później po 5 latach go sprzedać, wziąć kolejny i otrzymać znowu zwrot- czyste cwaniactwo o to w tym chodzi  ;[

Przekładają ten nabór na obszar D że się k.... nie doczekam, zelżą warunki że w końcu się nie załapie a ta reszta buraków co narzekała że źle na wsi wszystko tanie pieniędzy nie ma, a jak przyjdzie do naboru to i kasę ze skarpet powyciągają i dalej będą narzekać

 

Dali by może k.... przepis dla wszystkich którzy korzystają pierwszy raz z MGR, a nie znowu nachapią się ci co już korzystali. Jak tacy mniejsi maja konkurować z tymi większymi jak rząd cały czas finansuje te gospodarstwa. Ja muszę aby się rozwijać ze swojej kieszeni wyłożyć kasę by się rozwijać a taki jeszcze połowę poniesionych kosztów otrzyma z powrotem- no i weź tu bądź konkrecyjny

 

A później przyjdzie kryzys i taki co otrzymał dofinansowanie płacze to co taki ma powiedzieć który sam się rozwija

 

Kolego spokojnie szkoda Twoich nerwów .Ja też jestem w identycznej sytuacji i czekam na ten Prow .Ale ,jak nie dostanę przecież Świat się nie zawali .W każdym razie wczoraj ,co czytałem te nowinki obecny minister stawia na małe i średnie gospodarstwa rodzinne i tu jest priorytet na ich dofinansowanie .Bardzo mi się podoba ,że zablokowali gospodarstwa powyżej 300 ha i nie mogą skorzystać z prowu oraz Ci ,co już brali też nie dostaną tych samych maszyn .Ja śmiem twierdzić ,że Ci ,co jeszcze nie brali będą bardziej preferowani ,a może nawet młodzi rolnicy i dostaną 60 % zwrotu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Błędem jest brak możliwości łączenia MR z MGR


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wlasnie brak mozliwosci laczenia MR i MGR biedniejszym mlodym rolnikom krzyżuje rece bo ok wezmie 100 tys cos tam kupi a zeby wziasc MGR musi sie zadluzyc na wklad wlasny i juz tak kolorowo nie jest ale coz poczekamy z pol roku pewnie do naboru i ciekawe co zmienią.  Oby cos na lepsze bo jak narazie kolorowo sie nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Najważniejsze żeby możno kupić co się chce ,konkretną maszyne z danej firmy  jaką rolnik chce (np,przyczepa zasław,a nie pronar) ,bo tańsza i będą ci kazli,jak ma tak być to niech sobie wsadzą do d...y tą kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

a co dopiero opryskiwacz? jak ja chce kupic opryskiwacz zawieszany 1500l to co mi powiedza zebym kupil inny bez hydrauliki belka 12m zamiast 18 bo bedzie tanszy? 

ciekawe jak to ma wygladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ależ panowie, ten program nie jest obowiązkowy. Jeżeli nie podobają się wam warunki to nie startujcie. Na wasze miejsce znajdą się inni.

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Słuchanie wywodów trolla Krassusa jest też nie obowiązkowe więc sio stąd.Do tematów politycznych sio.Bo tutaj dyskutują fachowcy.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Parametry sam wypisujesz jakie potrzebujesz ,ale amazone jest droższe od  np, burego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Błędem jest brak możliwości łączenia MR z MGR

nie jest to błędem, błędem by było dawanie maszyn ludziom za darmo, 100k z młodego+100k zwrotu i co nowy ciągnik całkowicie za darmo? bez jaj, bardzo dobrze, że to skrócili

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojnie jeszcze zrobia tak ze kupisz tylko polskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie jest to błędem, błędem by było dawanie maszyn ludziom za darmo, 100k z młodego+100k zwrotu i co nowy ciągnik całkowicie za darmo? bez jaj, bardzo dobrze, że to skrócili

 

Akurat ja myślałem wydać nie na maszyny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee    0

Obiło mi sie o uszy ze w przyszlym naborze ciagnik nie bedzie mogl przekraczac polowy dofinansowania a wnioski bedzie mozna skladac na dwa kierunki, zazielenianie (maszyny zielonkarskieitd) i ochrona srodowiska(opryskiwaczitd) i ze ten kierunek musi wynosic 50% puli pieniedzy a reszta na ewentualnie ciagnik? Prawda to bo za 200 tys ciagnik to za duzy nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

nie jest to błędem, błędem by było dawanie maszyn ludziom za darmo, 100k z młodego+100k zwrotu i co nowy ciągnik całkowicie za darmo? bez jaj, bardzo dobrze, że to skrócili

No tak, prawda. Z Twojej wypowiedzi moge śmiało stwierdzić żeby wymienić  stary/wiekowy park maszynowy na nowy musze wziąć 650tyś zł kredytu a potem przez X lat spłacać. MR był kiedyś wliczany jak wkład własny do MGR. A wcześniej z MR było tak że rolnik podzielił na wszystkie dzieci i każdy z nich dostał 50/75tyś zł bez rozliczania tych pieniedzy. Teraz jest fakt 100tyś zł z wyśrubowanymi wysoko normami do spełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Jak to wyglada jesli  gospodarstwo jest w calosci na natura 2000?

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

spokojnie jeszcze zrobia tak ze kupisz tylko polskie

 

do mnie pijesz? jeśli tak to jasno i klarownie proszę

Akurat ja myślałem wydać nie na maszyny.

 

obojętnie na co dawanie ludziom pieniędzy na 100% inwestycji jest głupotą

No tak, prawda. Z Twojej wypowiedzi moge śmiało stwierdzić żeby wymienić  stary/wiekowy park maszynowy na nowy musze wziąć 650tyś zł kredytu a potem przez X lat spłacać. MR był kiedyś wliczany jak wkład własny do MGR. A wcześniej z MR było tak że rolnik podzielił na wszystkie dzieci i każdy z nich dostał 50/75tyś zł bez rozliczania tych pieniedzy. Teraz jest fakt 100tyś zł z wyśrubowanymi wysoko normami do spełnienia.

możesz wziąć sobie 50/60% zwrotu- do tego nie mam nic bo o tyle mniej więcej wzrosły ceny maszyn po wejściu do matuszki uniji czyli po prostu odbierasz co swoje, 50/60%, a nie 100% panowie trochę dobrego smaku i mniej przesadyzmu, przy połknięciu 'fulla' czyli ojciec+syn=200+200 zwrotu=60% zwrotu inwestujesz tylko 267k z 667k całości;  te MRy bez rozliczenia również były błędem, tak samo jak niskotowarówki których nikt nie rozliczał, a za które komisja ue przydupiła nam później karę, normy jak normy spokojnie do spełnienia, częściowo idiotyczne tak jak np. bezrobocie w powiecie i punkty za to, ale to już cała matuszka unija działa na idiotycznych zasadach typu krzywizna banana/ogórka, ślimaka-ryby itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj