rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

szymekrolnik89    117

379 w kujawsko-pomorskim czyli pozamiatane szkoda kasy na wniosek. 3790 powinno być. Nie  będzie można brać maszyn tego samego rodzaju więc ci więksi złożą na kombajny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marassts1    0

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie nowego PROW a dokładnie zakupiłem traktor za pieniądze z młodego rolnika i czy będe mógł wziąć drugi w ramach modernizacji gospodarstw rolnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nie ma wsparcia na zakup maszyn tego samego rodzaju lub przeznaczenia jak rzeczy nabytych w ramach PROW 2007-2013. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A jak ja wziąłem brone talerzową  2,7m X na MR, to na MGR mogę złożyć na agregat talerzowy tzn brone kompaktową, czy to ta maszyna tego samego rodzaju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

co z wyliczaniem mocy ciągnika? jeśli nie posiadam ciągnika i chcę ciągnik o mocy 120 KM a największy ciągnik jaki może być wg mocy to 110 KM a wg nasycenia w KM gospodarstwa łącznie ilośc KM wynosi 160 KM to jak to będzie rozpatrywane?? bo w tym doborze jest napisane że te liczby są tylko pomocnicze i będzie indywidualna analiza sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Słabo to wygląda w obszarze D. Lubelskie 519 wniosków;). Marne szanse ale i tak trzeba składać na wszystko czego się nie brało wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Jak wziąłes brone to nie mozesz kupic brony ani maszyny tego rodzaju chyba logiczna interpretacja

Tak samo z ciagnikiem jak chcesz ciagnik 120km to mozesz probowac ale jesli należy Ci sie 110km i nie udowodnisz zapotrzebowania ma 120 to nie dostaniesz wcale bo nie mozna robic zmian w zestawieniu rzeczowo-finansowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Na Podkarpaciu tez nie za ciekawie majac kilkanascie ha marne szanse na modernizacje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    1

Z tym wykorzystaniem limitu bym się co najmniej sprzeczał, zobacz w przeliczeniu na złotówki jaki jest budżet na modernizację...

 

Warunki zmieniły się zdecydowanie na gorsze w stosunku do PROW 2007-2013, a kasy jest więcej(i później PO i PSL będą krzyczeć, że za ich rządów wykorzystali 98% kasy ze starego PROW, a jak PiS rządzi to dużo mniej...tylko niech każdy się zastanowi jakie były wcześniej wymagania, a wszystkie "złe i trudne" rozporządzenia weszły za czasów właśnie PO i PSL).

 

Wiem, że jest duży budżet. Mi chodzi o to, że ci którzy już kupili te same maszyny wykorzystają swój limit czyli 200 tys na rzeczy niekoniecznie im potrzebne. Ale na pewno wykorzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@RafaKdziela taka moja jedna rada. To że masz dobrego doradce to nic nie znaczy, terminu naboru jeszcze nie ma a Ty już się cieszysz że dostaniesz dofinansowanie na maszyny. Wystarczy że sporo osób złoży wnioski na dofinansowanie modernizacji budynków w obszarze D i możesz zapomnieć o maszynach . Poczekaj jeszcze z tą radościa

 

Kolego na co mi obszar D skoro ja będę startował na program Natura 2000 ,a to jest inny dział :-) .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

skad wy wyrwaliscie ten wstepny podziła kasy ? Smiem twierdzic że to niemożliwe. Za mało kasy jak na ten program. Chocby nawet obcieli  to z kilkutysiecy wniosków np w Lubelskim na 519 to nie jest mozliwe.  

 

Według danych z agencji w latach 2007-2013 54tys gospodarstw skorzystało z Modernizacji na kwote 9,3mld zł. Takze ta tabelka to chyba nie ten program :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dokładnie kolego biały możesz mieć rację i to bardzo .Ktoś tu delikatnie mówiąc się przewidział .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Orientacyjnie co do ilości wniosków na każde województwo w obszarze "D"

 

86502402056502983796_thumb.jpg

 

Przyjmując kurs 1euro = 4,20 zł oraz wykorzystanie 200tys zł zwrotu w woj. dolnośląskim będzie 402, kujawsko-pomorskim 582, lubelskim 798 wnioski, itd. Nikt nie powiedział, że każdy będzie starał się o max zwrot.

 

Troszkę to lepiej wygląda, co jednak nie zmienia faktu, że w obszarze A, B i C wykorzystano jedynie blisko 1/6 budżetu(łącznie jest 5489,66 mln zł, obecnie złożonych wniosków na 937,39 mln zł), a na obszar D dali tak mało - 1537,6 mln zł).

 

Cały budżet na MGR wynosi  11827,47 mln zł. Każdy wie, że obszar A, B i C nie będzie aż tak wykorzystywany jak D. Dzięki niekorzystnym przepisom i rozdysponowaniem środków nie ma szans na wykorzystanie całej puli, pamiętajmy, że wszystkie obecne rozporządzenia są zatwierdzone przez rządy PO -PSL, taki super minister Sawicki. Gdy obecna władza nie zmieni rozporządzeń będzie to wyglądało co najmniej nie ładnie.

 

P.S. wyliczenia są przybliżone, podane w mln, a nie w mld, aby było łatwiej porównać.

skad wy wyrwaliscie ten wstepny podziła kasy ? Smiem twierdzic że to niemożliwe. Za mało kasy jak na ten program. Chocby nawet obcieli  to z kilkutysiecy wniosków np w Lubelskim na 519 to nie jest mozliwe.  

 

Według danych z agencji w latach 2007-2013 54tys gospodarstw skorzystało z Modernizacji na kwote 9,3mld zł. Takze ta tabelka to chyba nie ten program :)

 

 

Dokładnie kolego biały możesz mieć rację i to bardzo .Ktoś tu delikatnie mówiąc się przewidział .

 

 

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12274600/12299302/12299303/dokument174136.pdf

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W Kujawsko -Pomorskim wychodzi ,że jest do rozdysponowania na 575 wniosków ,a w tabeli wcześniej ktoś bzdury pisze /


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Az poczytałem i przecież tam jest jak byk napisane ze to kasa tylko na nabów 2016 ( ciekawe ile takich naborów planuja). Jak zauwazyliscie to na MR jest 2x wiecej kasy niz na ten nabór MGR obszar D. Także cos tu jest nie tak albo ten kto tworzył ten projekt upadł na głowe i to zdużej wysokości :)

 

Co do szacowanej liczny wnioskó to jest ona raczej oki według tej kasy bo pamietajmy ze w obszarze D tez beda budowy nie na 200tys zwrotu ale i na 500ty moga byc.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1533

mam taką nadzieję że będzie 500 tys dla mnie na haleczkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podane przeze mnie dane są z prezentacji ze szkolenia, na którym byłem i były przygotowane na podstawie danych z projektu rozporządzenia, które ostatecznie zostało podpisane przez Ministra 12 października.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nie koniecznie te dane muszą się zgadzać .W TV mówili ,że najwcześniej w drugiej połowie 2016 roku będą przyjmowane wnioski na PROW ,Po Nowym Roku będą wprowadzane zmiany .Przedwczoraj to mówili w jednym z programów rolniczych .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie reguluje ilość środków przewidzianych na MGR w nowej perspektywie więc można łatwo wyliczyć ile mniej więcej osób dostanie wsparcie. Link http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/1755/1

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

a kto nie będzie składał na cała pule?Ja osobiście takich osób nie znam przy zwrocie 60 % mamy do dyspozycij 333 tyś netto do wydania ( jeżeli się myle poprawcie) czyli ciągnik i coś do niego i cała modernizacja więc szału niema biorąc po uwagę wymagania i koszt wnosku za który krzyczą 3 tys plus podwyżki maszyn przed naborem to d..y nie urywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

ta tabelka chyba dotyczy tylko limitu zwrotu w  roku 2016 .Jeżeli co rok będzie tyle pieniędzy to już lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podane kwoty są na 2016 rok.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Chce coś takiego

http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=uprawa&podkategoria=AT&tab=opis

wziąłem taką na MR

http://www.strumyk.eu/index.php/zawieszana-cztero-walcowa

 

Czyli wg rozporządzenia To są maszyny tego samego rodzaju?

Ja myślałem że agregat talerzowy służy bardziej do uprawy, a talerzówka do zrywania scierniska.

 

Idąc tym tokiem myślenia to jak ktoś wziął kosiarke to kombajnu nie dostanie bo zboże można kosiarką wykosić, jak wziął pługi to agregatu podorywkowego nie dostanie bo przecież pługiem ściernisko może poorać. 

 

 

Mam taki plan aby złożyć na talerzowy agregat z hydropakiem 3m i siewnik talerzowy 3m, uprawowo siewny aby w terminie posiać, 3m ze względu na ścieżki, talerzowy ze względu na siew z dużą ilością resztek po qq i bez względu na hektary traktor ~120km aby to uciągną, Opryskiwacz 2000L 15m ze względu na 4 zabiegi SOR + 2x RSM

 

Jak myślicie przejdzie mi takie tłumaczenie na te maszyny jak wrazie nie nazbieram ha na legalne notarialne dzierżawy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganiek    2

Właśnie miałem coś podobnego napisać odnośnie postu Dasiekk, ale widzę, że kolega wyżej już mnie wyręczył. W pełni popieram Twoją opinię Oniak.

popierasz jak większość zresztą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj