rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczna będzie ustalana na podstawie upraw i produkcji zwierzęcej. Jeśli chodzi o dobór maszyn zapoznaj się z tym - http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf .


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Wiem że na podstawie upraw, zwierząt i tego linku co wstawiłeś, ale chodzi mi o to że dochód ustalać będą na podstawie tych hektarów i zasiewów co podałem do dopłat niezależnie od tego czy są w moim posiadaniu czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Wiem że na podstawie upraw, zwierząt i tego linku co wstawiłeś, ale chodzi mi o to że dochód ustalać będą na podstawie tych hektarów i zasiewów co podałem do dopłat niezależnie od tego czy są w moim posiadaniu czy nie?

to że podałeś to nic nie znaczy,  ostatecznie przy wniosku i tak poproszą Cię o akt własności ewentualnie umowę dzierżawy długoterminową 

a świnie jeśli zarejestrowane na matkę no to sorry ale Ty nie masz zwierząt ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czyli teoretycznie nie da się przekroczyć limit 200 tys. euro dochodu bo wystarczy nie podawać wszystkich własności i dzierżaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

to że podałeś to nic nie znaczy,  ostatecznie przy wniosku i tak poproszą Cię o akt własności ewentualnie umowę dzierżawy długoterminową 

a świnie jeśli zarejestrowane na matkę no to sorry ale Ty nie masz zwierząt ... 

Wiem kolego że nie mam zwierząt, tylko opisałem ogólną sytuacje mojego gospodarstwa, żebyście mi doradzili jak to rozgryźć i abym nie czytał złośliwych komentarzy że chcę 140km traktor na 8 ha, Zwierząt nie brałem na siebie ze względu na Młodego rolnika i VAT złodziejskie 8%.

 

-Czyli dzierżawy długoterminowe to jakie, na ile i gdzie podpisane?

-A co z krótkoterminowymi, np. 20 grudnia w anr jest przetarg na 1,2ha dzierżawy na 3 lata, to jak mam taką dzierżawe to rozumiem że jej do wniosku nie podaje? 

-A współwłasność muszę oddzierżawić od rodziny ich udziały aby przeszło?

 

Ogólnie sprawa wygląda tak jak wczesniej opisałem z moim gospodarstwem a chcę aby mi przeszedł po najmniejszej lini oporu traktor około 120km (230 tys.netto) opryskiwacz 2000L 15m (50 tys. netto) i 53 tys (agregat talerzowy, siewnik talerzowy, pługi 5x40, agregat bezorkowy) coś aby limit dopełnić do 333tys. netto.  Da się to jakoś poukładać do mojego gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Koledzy jak wyglada sprawa z ankietą monitorująca  jeżeli  ktos w tym roku skorzystał z MGR? kiedy ją trzeba złożyc?

 

podpinam się pod pytanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

Witam wiadomo kiedy bedzie mozna składac papiery na zzwroty na maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie koledzy jak załatwić taką fakture na 5 tys czy jest jakis sposób mam 22 ha łąk no moge z nich sprzedac kiszonkę ale komu zeby mi fakturę wystawił ale i wgl wszystko krowy wcinają :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Na jakiej podstawie arimr będzie liczyć powierzchnie gospodarstwa w celu:

-wyliczenia dochodu?

-doboru maszyn?

 

Prowadze gospodarstwo około 60 ha ornego, 5 ha łąk i 60 loch w cyklu zamkniętym, tylko w rzeczywistości swinie sprzedaje i są zarejestrowane na matkę, pola na siebie mam coś około 8 ha, współwłasność z matką i 2 siostrami (jedna nieletnia) około 8 ha i tutaj stoją wszystkie budynki, współwłasność z tesciową 1,5 ha dzierżawy poswiadczone przez gmine zapisane w geodezji około 13 ha, dzierżawy międzysąsiedzkie na papierze nigdzie nie poswiadczone około 20 ha, a reszta to umowy ustne.

Dodam jeszcze że w tym roku złożyłem dopłaty na około 45 ha właśnie z myślą aby na modernizacje wziąć 120-140km ciągnik.

Da się to jakoś ugryźć? 

 

Z tego ,co czytałem na forum to wszelkie dzierżawy powinny być poświadczone najlepiej notarialne .Od osób prywatnych bodaj na 10 lat ,czy jestem w błędzie ? Ja mam od ANR na 6 lat ,ale mi wystawią pismo ,jak będę składał wniosek ,że przeciągną ,na ile trzeba lat ..dogadałem się z nimi  i można :-) Natomiast mam łąki z lasów na umowę bez terminową i chyba też mi zaliczą do wniosku  ARiMR?.

Możecie podesłać link do przelicznika hektarów na moc  ciągnika ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego ,co czytałem na forum to wszelkie dzierżawy powinny być poświadczone najlepiej notarialne .Od osób prywatnych bodaj na 10 lat ,czy jestem w błędzie ? Ja mam od ANR na 6 lat ,ale mi wystawią pismo ,jak będę składał wniosek ,że przeciągną ,na ile trzeba lat ..dogadałem się z nimi  i można :-) Natomiast mam łąki z lasów na umowę bez terminową i chyba też mi zaliczą do wniosku  ARiMR?.

Możecie podesłać link do przelicznika hektarów na moc  ciągnika ?.

 

Str. 26

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

nie wiecie koledzy jak załatwić taką fakture na 5 tys czy jest jakis sposób mam 22 ha łąk no moge z nich sprzedac kiszonkę ale komu zeby mi faktu

rę wystawił ale i wgl wszystko krowy wcinają :P

dolaczam sie do tego pytania.mam taka sama sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

 mozna jakos działke wyłaczyc w Modernizacji ze np na modernizacje chce złozyc 70 ha a na dopłaty składam 75 i tu Moje pytanie czy mozna wyłaczyc jedna działke o powierzchni 5 ha zeby była w dopłatach a nie była brana do liczenia wielkosci ekonomicznej w naborze do Modernizacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

nie wiecie koledzy jak załatwić taką fakture na 5 tys czy jest jakis sposób mam 22 ha łąk no moge z nich sprzedac kiszonkę ale komu zeby mi fakturę wystawił ale i wgl wszystko krowy wcinają :P

 

Rozumiem że jesteś rolnikiem ryczałtowym, czyli szukasz kogoś w okolicy kto jest na vacie, jak nie wiesz kto to szukasz takiego kto ma nowe maszyny na placu, idziesz do niego, wystawia ci fakturę RR w twoim imieniu,robicie przerzut pieniędzy, ty mu dajesz 5 tysięcy a on przelewa ci na konto jako płatność za fakturę, on ani ty nic nie tracicie a on nawet zyskuje bo odlicza sobie vat czyli jemu na rękę i na pewno ci wystawi fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Mi się nasuwa taka refleksja-ludzie wy nie ogarniacie skąd wziąść fakrure vat czy rr obojętnie na 5 tys zl a myślicie o dotacjach na kilkaset tysięcy??? Jak dla mnie jest to żenujące i zasadne jest w waszym przypadku przemyślenie jeszcze raz tej decyzji bo nie jeden już sie porwał z motyką na słońce..a skutki tego różne później są. Też taka uwaga do kolegi wyżej kupuję nowe maszyny i park maszynowy u mnie dość spory a nigdy na vat nie byłem więc uwierz kolego ze nie tylko za unijne pieniądze można kupować mozna też za swoje bez kredytów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ch.j ci do tego nie korzystałem z prowu wiec chce skorzystać jesli jest taka mozliwosc tez mam wszystkie maszyny za swoje zarobione pieniądze i nie jestem na vacie i chyba jest po to forum aby sie spytac teraz mniej roboty to usiadłem i kartkuje caly prow i wczuwam sie w temat co jak kiedy ile dlaczego . Jak złoże i mi nie przyznaja to po prostu bede dalej pracował ale spróbowac przecież mozna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    87

dolaczam sie do tego pytania.mam taka sama sytuacje

Haha Koledzy jacyś śmieszni są albo Ja tu czegoś nie zrozumiałem... Chcecie fakturę że sprzedaliście sianokiszonkę i żeby ktoś wam wystawił no JAK pytam JAK?? Jak sprzedajesz to Ty wystawiasz kupującemu a jak byś tą kiszonkę kupował od kogoś kto jest na Vacie to mógł by Ci wystawić fakturę ale po co skoro musiał by odprowadzić podatek. Więc jak jest Ci potrzebna faktura że sprzedałeś kiszonkę to musisz Ty ją wystawić nawet nie sprzdając taką fikcyjną po prostu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

18bamber też nie opowiadaj głupot no na większość postów w tym temacie po prostu nie da się patrzeć, jeśli sprzedajesz coś będąc na VAT to ty wystawiasz fakture kupującemu jednak jeśli jesteś na ryczałcie to kupujacy wystawia fakture RR rolnokowi ryczałtowemu..o ile kupujący jest vatowcem jeśli transakcja jest miedzy dwoma rolnikami ryczałtowymi wtedy nie ma faktury w ogóle

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18bamber    87

Tak koledzy macie rację jeśli chodzi o ten ryczałt to nie pisałem bo u nas tylko Vat się rozlicza, więc musiał by sprzedać koszonkę rolnikowi będącemu na Vacie a ten wystawić mu RR o ile sprzedający jest rolnikiem ryczałtowym... Ale większe są teraz problemy, czytaliście na temat PROWu kto w 2007-2014 brał maszyny nie może wziąźć takiej samej w latach 2015-2020. A tu ciągnik za mały bo w 2007r brany prasa już długo nie pochodzi i co za przepisy że po 5 latach można sprzedać maszyny jak nowych o takim samym przeznaczeniu nie będzie można kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

bamber........ jest więcej chętnych na zakup nowych maszyn .Między innymi ja .Zapowiada się ciekawy czas z tym naborem na PROW ,tym bardziej ,że moja gospodarka jest na terenie  Natura 2000 .Po raz kolejny potwierdziło się ,że nie można tych samych maszyn brać ,co w prowie poprzednim .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angry    1

 Wcześniej i po 3 traktory brali i dawali nie wiadomo po co, a teraz nie patrzą czy ktoś się rozwinął i ten sprzęt z 2007 roku jest za mały. Nie obchodzi ich to.Wrzucili wszystkich do jednego worka. Z ,,przywracaniem potencjału....." też lipa musisz mieć stratę w środkach trwałych ponad 30% i te środki trwałe tylko będziesz mógł kupić, które uległy zniszczeniu.Jednostki spełnią te wymogi. Będzie tak jak teraz z tą modernizacją że tylko ok 2500 na całą Polskę złożyło wnioski.  Z każdym programem tak jest. PROW jest skopany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chętnych na nabór w obszarze "D" będzie więcej niż sobie zdajemy sprawę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj