rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Obszar A, B, C - lista dla mazowieckiego oraz oddzielna dla pozostałych województw. Obszar D - listy wojewódzkie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

 

Kolejności przysługiwania pomocy:

1) w województwie mazowieckim i łącznie w pozostałych województwach – w przypadku naboru wniosków w ramach

obszarów, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 lit. a–c;

2) w województwie – w przypadku naboru wniosków w ramach obszaru, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 lit. d.

 

Źródło: rozporządzenie MGR 2014-2020

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolmaj    0

Witam. Mam na własność tylko 18 ha a obrabiam oczywiście więcej. Wszystkie maszyny mam ale nie mam kombajnu. Pytanie, jak zrobić żeby dostać na prow właśnie kombajn? Trzeba mieć 71 ha a to dla mnie raczej nie realne. Czy jest jakaś szansa, czy brać tylko takie maszyny które spełniają zasady doboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Ponawiam pytanko. Czy w obszarze D także trzeba będzie przedstawiać oferty np. maszyn i wybierać tą najtańszą? (oczywiście chodzi o ten sam rodzaj maszyn, np. bardzo zbliżone parametrami do siebie pługi różnych firm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

obszar D to dotacja tylko na maszyny ? czy np na utwardzenie podwórka też ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na utwardzenie podwórka też.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

witam! Czy nowym naborze będzie można kupić maszyny na własne ryzyko przed podpisaniem umowy z agencją?

można na własne ryzyko o ile przyznają ci takową maszynę ,a fakturę firma wypisze ci rok później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No niestety, nie jest tak jak myśli kolega wyżej. Postępowanie ofertowe jest na etapie wniosku o płatność i nigdzie nie jest powiedziane, że tam gdzie teraz zaliczkuje maszynę będzie ją ostatecznie kupował. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek097    0

Można gdzieś dostać w internecie aktualne informacje kiedy  będzie nabór wniosków na zakup maszyn rolniczych?  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam.Pytanie do  kolegi freetaxi i innych obytych w temacie.Czy można będzie kupić w tym naborze mgr. samochód dostawczy,plandeke,lub mniejszy ciężarowy,Jeszcze jedno pytanie,ta minimalna kwota 50 tyś.zł,to jest minimalna kwota netto,na jaką składamy wniosek,czy minimalna. kwota jaką agencja zwraca po dokonaniu zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Koledzy jak to jest z tym zasiedleniem budynku, czy jest jakis % odchylenia który można nie zasiedlić aby wcześniej otrzymać dofinansowanie ? Jeśli trzeba zasiedlić budynek w 100% jak w projekcie to może to potrwać nawet kilka lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Dziś usłyszałem od jednego handlowca że podobno po złożeniu wniosku będzie możliwa tylko jedna poprawka , czy jest to prawdą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

narezie to nic nie będzie i niewiadomo kiedy to ruszy bo nawet nie ruszone są wnioski na budowę .A tak naprawdę to jest tak wszystko sprecyzowane że każdy może złożyć a dostaną nieliczni.Bo np. napiszesz że chcesz rozrzutnik 10 ton a nalęży ci się 6 i po zawodach bo zmian nie ma .Odnośnie kostki to nie takie proste bo to bardziej idzie w estetykię gospodarstwa niż w jego wzrost dochodowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiany w zestawieniu rzeczowo - finansowym są ale na etapie korekty, czyli wezwania ARiMR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Na utwardzenie podwórka też.

dzięki za informacje:) 

Odnośnie kostki to nie takie proste bo to bardziej idzie w estetykię gospodarstwa niż w jego wzrost dochodowości.

własnie miałem pytać, jak będzie nie wiadomo ale jak to było kwalifikowane do tej pory ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja mam nadzieję że oprócz 200 tys na maszyny dostanę coś jeszcze na magazyn. Tzn będą inne środki na budynki dla tych co nie mają bydła i trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Jak wygląda sprawa dofinansowania na maszyny,jak mam gospodarstwo 17 lat ,ale nie mam wykształcenia rolniczego?.Przerabiał ktoś to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Koledzy jak wyglada sprawa z ankietą monitorująca  jeżeli  ktos w tym roku skorzystał z MGR? kiedy ją trzeba złożyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Jak wygląda sprawa dofinansowania na maszyny,jak mam gospodarstwo 17 lat ,ale nie mam wykształcenia rolniczego?.Przerabiał ktoś to samo.

w poprzednich edycjach można było uzupełnić wykształcenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wykształcenie nie jest wymagane w przypadku MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Ok,to już wiem,bo na pewno było wymagane w premii na MR i można było je uzupełnić jak coś brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Na jakiej podstawie arimr będzie liczyć powierzchnie gospodarstwa w celu:

-wyliczenia dochodu?

-doboru maszyn?

 

Prowadze gospodarstwo około 60 ha ornego, 5 ha łąk i 60 loch w cyklu zamkniętym, tylko w rzeczywistości swinie sprzedaje i są zarejestrowane na matkę, pola na siebie mam coś około 8 ha, współwłasność z matką i 2 siostrami (jedna nieletnia) około 8 ha i tutaj stoją wszystkie budynki, współwłasność z tesciową 1,5 ha dzierżawy poswiadczone przez gmine zapisane w geodezji około 13 ha, dzierżawy międzysąsiedzkie na papierze nigdzie nie poswiadczone około 20 ha, a reszta to umowy ustne.

Dodam jeszcze że w tym roku złożyłem dopłaty na około 45 ha właśnie z myślą aby na modernizacje wziąć 120-140km ciągnik.

Da się to jakoś ugryźć? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj