rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Jeśli chodzi o takie pytania to proszę zaznajomić się z zasadami doboru maszyn w PROW 2014-2020. Link tutaj - http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Dzięki :) po przeliczeniu kw>km i uwzględnieniu 20% tolerancji wychodzi na to że jest szansa. W dobra stronę kombinuje?


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pamiętajcie o czym pisałem wczoraj. Po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy nie ma możliwości zmiany zestawienia rzeczowowo - finansowego. Więc trzeba przemyśleć porządnie planowane zakupy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Czy chcąc kupić ciągnik też muszę mieć fakturę i taką samą wielkość ekonomiczna gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

@freetaxi planuje zbudować tuczarnie i z tego co się dowiedziałem aby złożyć wniosek muszę mieć zagospodarowanie terenu z gminy, projekt i pozwolenie na budowę? Czy wystarczy kosztorys, wycena wyposażenia do złożenia wniosku? Bo żeby załatwić te wszystkie papiery to się nie wyrobie w czasie no i jakie koszty a nie wiadomo czy wgl dostane dofinansowanie. Wiesz może kiedy ewentualnie będzie kolejny nabór (nie ten w styczniu, który ma teraz być podobno tylko kolejny)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na szkoleniu w Centrali była mowa, że preselekcja punktowa wykluczy wnioski bez pełnej dokumentacji. Z drugiej strony jeden z moich klientów otrzymał odpowiedź z ARiMR jakoby dokumenty muszą być wszystkie na etapie wezwania. Jak się okaże to wyjdzie w praniu podczas weryfikacji. Co do terminu nowego naboru ciężko powiedzieć. Termin z rozporządzenia to pierwszy kwartał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak zaczną weryfikować wnioski z tegorocznego naboru to będziemy mieli poniekąd jasność sytuacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Ile wynosi górny próg wielkości ekonomicznej gospodarstwa na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

200 tys. Euro, przy zwierzętach nie problem go przekroczyć i trzeba kombinować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Starał się ktoś z was na dotację do tuneli foliowych na malinę albo truskawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy nie ma możliwości zmiany zestawienia rzeczowo - finansowego. Więc trzeba przemyśleć porządnie planowane zakupy. 

 

Nie mogę do końca znaleźć odpowiedź na takie pytanie. Jeśli w biznesplanie określiłbym dane maszyny, ale jednak nie zdecydowałbym się na zakup jednej z nich, wtedy jest możliwość rezygnacji?

Według rozporządzenia(czyli ww cytatu) nie mam możliwości zmiany zestawienia rzeczowego, czyli mam to interpretować, że to co w biznesplanie wpiszę nie mogę zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co wiem będziesz mógł zrezygnować z części inwestycji. Nie możemy dokonać zmiany np. jednej maszyny na inną.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras3029    12

Mam takie pytanie,czy mogę się starać o MR gdyby ojciec odpisał mi część gospodarstwa ale pozostał bym na tym samym siedlisku i korzystał bym ze wspólnego parku maszyn. Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz kolego. Znam przypadki o sześciu numerach gospodarstw w jednym domu :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras3029    12

A ile musze miec zapisanej ziemi a ile dzierżawnej,i czy po dostaniu MR mogę razem z tatą starać się o modernizacje naszych gospodarstw tworząc grupę producencką .

Edytowano przez maras3029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Czy prawda jest ze zeby dostac dofinansowanie trzeba miec tyle hektarów ile odpowiada średniej danego wojewodztwa.?i drugie pytanie czy składając wniosek muszę juz miec pozwolenie na budowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czyli maszyn nie mozna zmienic? Np złoze na ciagnik i agregat uprawowo siewny i agencja zakwestionuje mi moc ciagnika to juz nie moge zmienic go na inny np słabszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na to wygląda. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak starczy kasy to pewnie będzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

 lista będzie krajowa czy w każdym województwie inna działanie  D

Edytowano przez bolek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Listy będą wojewódzkie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Takie pytanko dla upewnienia się. Czy w obszarze D także trzeba będzie przedstawiać oferty np. maszyn i wybierać tą najtańszą? (oczywiście chodzi o ten sam rodzaj maszyn, np. bardzo zbliżone parametrami do siebie pługi różnych firm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Listy raczej bedą krajowe , oddzielne dla naboru na trzode bydlo mleczne i bydlo miesne, wyjatkiem jest Mazowieckie które bedzie mialo listy tylko dla swojego woj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj