rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Do 12 listopada złożono 162 wnioski. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z was samodzielnie biznes plan do wniosku na MGR . W moim przypadku to jakaś masakra .    Z tego to studia można robić.

U nas duże rozdrobnienie działek . Do tego dochodzą  jeszcze działki dzierżawione które łączą się zazwyczaj z moimi tworząc działki rolne. A ARiMR ma spore wymagania . Wszystko wyliczyć i rozpisać na działki własne , dzierżawione krótko , długoterminowo, czy  z zasobu ANR czy od sąsiada. Potem jeszcze rozpisać z podziałem na klasy bonitacyne .   Ja wszystko rozumiem , że ARiMR jest ciekawa ale wymagać tak szczegółowych wyliczeń , ile ziemi mam  w klasie I-IV  a ile IV-VI  to przesada. 

 Nie mówiąc już o pozostałych wymaganiach . Niech ci co to wszystko wymyślają się walną w te swoje " głowy"  ale to takim dobrym młotem.

 

O jak ma być lepiej w tym kraju   jak coraz więcej biurokracji  na każdym kroku dokładają. 

 

Może jest w tym jakiś sens . Jedni najpierw siedzą i wymyślają a drudzy potem  się głowią jak przez to przebrnąć.  I dzięki temu sporo ludzi ma  zajęcie .

A kto za to płaci ? Niech każdy sobie odpowie sam

 

Rzeczywiście dokumentacja jest bardzo rozbudowana i przesadnie szczegółowa. Jest co robić. Ktoś kto wymyślał te formularze lubi wiedzieć bardzo dużo ze szczegółami ;)

Ale ilu będzie żalować że złozyło

 

Moim zdaniem warto składać, bo gdy się dostanie dotację to ma się 2-3 lata na podjęcie decyzji czy korzystać i realizować inwestycję. Gdy się ma tak wysoką dotację można zacząć budować kiedy warunki będą dobre. Gdy się pogorszą to się wycofać. Gdy się nie ma przyznanej dotacji a sytuacja się poprawi trzeba będzie dopiero składać wniosek i czekać na decyzję.

Ci, którzy mają możliwość składać w tym naborze mają duża a szansę na dotację i powinni to wykorzystać.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Niby dlaczego maja żałować???  chyba tylko Ci co nie złożyli ...

w każdej chwili moge zrezygnować a jak wszystko dobrze pojdzie to obore będę moał za free a moze i lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Za free to niekoniecznie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

mam takie pytanie w roku 2014 brałem ciagnik na mlodego rolnika posiadam 18h i teraz w naborze ktory ma być w styczniu na maszyny czy przejdzie mi agregat uprawowo siewny?czy nie bedzie za mało hektarów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Na maszyny to warto ,ale budowa du....żo drożej wychodzi,a spełnić te wymogi

Zresztą jaka hodowla dziś opłacalna ,to niewolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

O co chodzi z tymi firmami ?? Na PROW nie można budować samemu??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można sposobem gospodarczym ale wtedy trzeba złożyć kosztorys szczegółowy i oceniający będą się bardziej przyglądać a cała ocena będzie trwać dłużej.


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

a jaki ciągnik kupiłeś bo agencja też na to patrzy

ciagnik 115 km i własnie żeby te konie mi posłuzyły do agregatu uprawowo siewnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

wypełniam właśnie próbnie wniosek pod nabór na wiosnę  i nie przesadzajcie nie jest aż tak tragicznie, ale faktycznie mogliby wyeliminować dublowanie wpisywania danych zawartych w BP i wniosku. 

 

wpisałem grunty własne,  dzierżawione, ale mam też kawałek gruntu który użytkuję - w 2015 złożyłem wniosek o dopłaty i w następnych latach też będę go użytkował (grunt jest zasiedziany ale formalnie wpisany jest inny, dawno nieżyjący właściciel). 

Czy zgodnie z poniższym zapisem mogę go uwzględnić w powierzchni gospodarstwa i wyliczeniu SO? wydaje mi się, że tak.

ten zapis to chyba taka furtka dla osób nie mających umów dzierżawy a biorących dopłaty...

 

 3. Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa oraz powierzchnię gospodarstwa posiadanego przez rolnika, uwzględnia się grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty rolne zabudowane, grunty pod stawami oraz grunty pod rowami, wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy:

1) stanowiące przedmiot własności tego rolnika;

........

5) do których temu rolnikowi przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomoc finansową w ramach działań obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, zwanego dalej „PROW 2007–2013”, lub programu, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności lub pomocy, płatność lub pomoc została przyznana co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tu poczytaj. Zasady doboru maszyn w PROW 2014-2020 http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To czego można i sposobem gospodarczym, masz projekt i jedziesz. ja poczekam następnego naboru na budowy i będe dawał po robocie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

mam gospodarstwo od taty 11 hektarow, sprzet do obrobienia ale chcialbym skorzystac z modernizacji w obszarze d. plan był taki zeby wziac dzierzawy od ludzi i dobic do okolo 45 hektarow. ale nie mam sprzetu zeby takie gospodarstwo obrobic i teraz mam pytanie, czy musze miec te dzierzawy na  papierze   w dniu   zlozenia wniosku na modernizacje, czy moge np zlozyc najpierw wniosek ze chce kupic maszyny i jak wniosek przejdzie to wowczas   podpisywac dzierzawy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

masz miec je zlozone rok wcześniej we wniosku o płatnośc obszarową, czyli jesli chcesz korzystac w 2016 w 2015 ma byc zlożone, i na 5 lat od momentu złożenia wniosku o płatnośc masz je miec u siebie. Ryzykownie podchodzisz do sprawy, ja bym nie ryzykował na tyle dzierżawy, ludziom czasami mocno sie w sagankach przewraca jak zobaczą jak z dziada pan staje byc, sam tego doświadczyłem. Ktoś Ci zabierze dzierżawe i co dalej???? bedziesz lataj jak kot z pęcherzem i szukał działki o tej albo wiekszej powierzchni na dlugoterminówke???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

aha dziekuje

 

no ale jak bedziemy miec na pismie dzierzawe na np 10 lat to jak wlasciciel dzialki moze ja zerwac? przecierz bedzie podpisane, jasna umowa, jasne warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

poprostu do 1 marca karżdego roku albo z rocznym okresem wypowiedzenia, notarialna czy inna wszystko można połamac


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

onie tego to nie wiedzialem, to faktycznie jak mowisz ryzyko jest duze, bo jak ktos wypowie umowe to trzeba bedzie znalezc drga dzialke albo oddac kase. a nie da sie tego jakos sprytnie ominac, np dzierzawa na 10 lat ale dopiero po 7 roku wlasciciel bedzie mogl wypowiedziec umowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

możesz dostac i na 50 lat a po roku użytkowania wyrobisz ziemie i inny się znajdzie powie dam 50zl wiecej i właścieciel puścza do Ciebie papier z wypowiedzeniem i płyniesz. Dlatego mówie swoje to wiesz co masz a nie dzielisz skóre na niedźwiedziu może się uda może nie i co dalej???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

no ale kupno dzialki dla malego rolnika to jest zbyt duza inwestycja, jedynie ocpja z dzierzawami. nie ma sposobu zeby ominac ten okres wypowiedzenia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

jak ominiesz coś co nie jest Twoją własnością Ty to masz tylko użyczone na "rzekomo dany okres czasu" ale wiadomo popytaj innych użytkowników jak jest faktycznie, dziś robisz za rok nie i notarialne Cie nie ratuje ani żadne pismo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Może ktoś z Was mi odpowie na pytanie, w roku ubiegłym skorzystałem z MR i na pierwszym wniosku o płatność obszarową mam 25ha, w tym roku przybyło 35 ha ziemi na długoterminową umowę i chciałbym skorzystać z modernizacji "d" na wiosnę i zakupić ciągnik ok 160 km i agregat uprawowo siewny, umowy mam podbite u notariusza, ale do wniosku wpiszę dopiero w 2016 roku. Tak się zastanawiam, czy mi to uznają, bo jeśli nie to zmienię plany i kupię teraz używany ciągnik, a modernizację przeznaczę na inne maszyny. Co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj